Yasmin, sângerari

12-05-2020
Alice 96
Nu este medic/terapeut
Alice 96
Salut! Am 41 ani. Iau pastilele Yasmin de 5 ani, fără pauză. De vreo jumătate de an la mijlocul consumului pastilelor îmi apar sângerari. Ceva pete nu m-ar fi îngrijorat, dar de vreo două luni sângerările sunt tot mai abundente. Testul Papanicolau l-am făcut 1 an și jumătate în urma. In afară de schimbări de dispoziție, dureri de cap de scurtă durată și oboseală nu am alte plângeri. Am sunat un medic terapeut ( la moment toți sunt in carantină) și m- a sfătuit să încerc să opresc folosirea pastilelor pentru 3 luni. Măi am 6 pastile din ultimul blister. Să le iau până la capăt sau să renunț?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.