exista posibilitatea de a fi gravida?

11-11-2008
my_ka
Nu este medic/terapeut
my_ka
Buna! Acum 3 luni mi'am inceput viata sexuala cu prietenul meu;am folosit de fiecare data prezervativul.Dupa primul contact sexual mi'a venit ciclul imediat (a doua zi), apoi luna urmatoare nu a mai venit.In octombrie, la inceputul lunii mi'a venit din nou.In timpul asta am mai avut cateva contacte sexuale, tot protejate ;am verificat de fiecare data prezervativul si nu a fost rupt, cu toate astea pana acum ciclul meu nu a venit, desi trebuia sa apara la inceputul lunii.Care ar putea fi cauza?Ce as putea face?Poate fi vorba de o sarcina?Multumesc
6 comentarii
0
12-11-2008, ora 06:02
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fa-ti un test de sarcina si daca este negativ programeaza-te la un ginecolog pentru a vedea cauza dereglarilor de ciclu.
0
12-11-2008, ora 09:32
my_ka
Nu este medic/terapeut
my_ka
Multumesc pentru raspuns.
0
12-11-2008, ora 10:53
my_ka
Nu este medic/terapeut
my_ka
Revin cu o intrebare...ati spus "daca este negativ"...exista posibilitatea ca testul sa fie pozitiv si sa fiu insarcinata?
0
12-11-2008, ora 14:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie luat in calcul si aceasta posibilitate pana la proba contrarie.Spui ca trebuia sa-ti vina ciclul la inceputul lunii si nu ti-a venit.Suntem aproape de mijlocul lunii.Deci e bine sa-ti faci si un test de sarcina.
0
12-11-2008, ora 14:16
my_ka
Nu este medic/terapeut
my_ka
Multumesc, dinnou, pentru raspuns.
0
12-12-2008, ora 18:29
my_ka
Nu este medic/terapeut
my_ka
Am facut 4 teste de sarcina (unu seara si 3 dimineata ).Toate au iesit negative.Deocamdata nu am posibiltatea sa ajung la un medic.Imi puteti spune care ar putea fi cauza intarzierii atata timp a ciclului?Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •