exista vreo posibilitate de a ramane insarcinata?

24-08-2012
aduta25
Nu este medic/terapeut
aduta25
Aseara am facut sex cu prietenul meu, eram cam in ultima zi a ciclului menstrual si prima data s-a rupt prezervativul chiar in varf, el nu ejaculase si l-am schimbat si s-a rupt si al doilea, nu am observat chiar imediat, al doilea s-a rupt in lateral dar la fel el nu a ejaculat, dupa asta ne-am oprit. exista vreo posibilitate sa raman insarcinata, ar trebui sa ma duc sa iau pastila de a 2 a zi? astept raspuns, multumesc!
3 comentarii
0
24-08-2012, ora 18:47
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
nu, nu lua pastila de a2a zi pentru k e imposibil, atata timp cat el nu a ejaculat e posibil doar daca era sperma in prezervativ si se rupsese, atunci sasa fiind mare.. Stai linistita nu o sa ai nimic, daca chiar vrei sa te asiguri peste 2 saptamani fa-i un test de sarcina. Data viitoare folositi Durex, nu se rup;)
0
24-08-2012, ora 18:49
aduta25
Nu este medic/terapeut
aduta25
chiar Durex am folosit..asta ma si enerveaza. el chiar nu a ejaculat deloc...si nu erau urme pe prezervativ. multumesc de raspuns
0
24-08-2012, ora 19:20
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
Inseamna ca nu si l-a pus cum trebuia, spunei ca data viitoare sa tina de capatul prezervativului cand il pune pentru ca altfel ar prinde aer si s'ar sparge.. Probabil asta s-a intamplat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •