Remedii pt depresie si anxietate

28-04-2021
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
Daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi, ce as putea lua pt depresie si anxietate, ceva natural pe baza de plante, vitamine etc.
7 comentarii
0
28-04-2021, ora 22:54
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns????
0
29-04-2021, ora 06:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt slabe remediile naturiste pentru depresie si anxietate. Incercati 5 htp sau ce gasiti la farmacia dv.
Cel mai bine este sa faceti tratament corect de la psihiatru si psihoterapie daca este posibil.
0
01-05-2021, ora 22:30
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
Deja am tratament de o luna de la psihiatru cu venlafaxina si lorazepam dar mie frica de dependenta, de 3 zile mi-a prescris si mirtazapina dar inca nu le-am inceput am inteles ca ingrasa
0
02-05-2021, ora 09:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Lorazepamul e o benzodiazepina. Va foloseste in prima luna sa va ajute sa va acomodati cu Venlafaxina. Apoi se renunta la el.
Venlafaxina e un antidepresiv. Nu da dependenta.
Mirtazapina e posibil sa ingrase, da. Dar poate va reveniti doar cu Venlafaxina. Luati la nevoie Lorazepam. Cateodata organismul se adapteaza perfect la Venlafaxina si nu e nevoie de Lorazepam.
0
03-05-2021, ora 19:46
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
Problema este ca din cand in cand am palpitatii imi simt inima cum bate repede si simt o agitatie in corp, acum 3 luni am fost la cardiolog am facut 4 electro, 2 ecocardiograme, holter si au spus ca inima e bine, dar ma deranjeaza aceste palpitatii si nu stiu ce ar trebui sa iau pt ele
0
05-05-2021, ora 06:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Palpitatiile sunt somatizari de anxietate. Luati tratamentul care vi s-a dat.
0
06-05-2021, ora 09:42
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
Azi noapte a fost prima noapte fara lorazepam pt ca am terminat cutia, le-am luat 1 luna dar nu am reusit sa dorm toata noaptea am atipit de cateva ori dar eram in vis ca si cum as fi fost treaza.Oare o sa reusesc sa mai dorm fara pastile?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anomalii cerebrale la pacienţii cu depresie şi anxietate
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.