Experienta recuperare

22-08-2012
Aley
Nu este medic/terapeut
Aley
Am fost operat pentru tumoare plamin drept (LSD)lob superior drept unde : Sau extras(scos) tumoarea si doua coaste, se pare ca in cadrul interventiei chirurgicale a fost necesara si luxarea umarului drept. Operatia a fost efectuata in data de 11.07.2012. Am virsta de 44 de ani, inaltimea de 180cm, greutatea 88kg.

In acest moment nu mai iau calmante (decit rar) pieptul il 'simt' ca si cind ar fii anesteziat local sfircurile de la sini ma dor partea dreapta umar si spate le simt ca si cind am o piatra de moara, castele parte dreapta (ceace a mai ramas) ma dor, uneori ma doare si umarul drept.
Va rog din experienta Dv. cam in cit timp acest disconfort va disparea?, si probabil sa pot sa revin la o viata mai sportiva ca inainte de OP.
1 comentarii
0
28-03-2013, ora 11:24
delenitaaaa
Nu este medic/terapeut
delenitaaaa
tot ce descri tu simt si eu, la fel am fost operata.si nu stiu cat va dura aceasta senzatie de amorteala, tu poti sa iti ridici mana in partea cu operatia ca eu nu pot si mi se spune sa fac exercitii.Tu ce ai facut in sensul asta, te rog ajutama
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul