fetita mea de 2 ani si 3 luni a fost diagnosticata cu salazion

27-01-2012
Tecu.Alina
Nu este medic/terapeut
Tecu.Alina
Buna ziua, sunt Alina si ma intampin cu o problema la fetita mea de 2 ani si 3 luni, a fost diagnosticata cu salazion timp de o luna am facut tratament cu tobradex insa nimic, am mers la alt medic care ne-a dat nettavisc 5 zile, apoi desigur am decurs la operatie, acum sunt 2 sapt de la operatie si i-a aparut jos altul ce se intampla?
Prima data era sus.la ochiul stang.Cum sa mai rezolv aceasta problema chiar nu stiu, a fost operata la spitalul de copii din Galati.Dupa operatie la o saptamana i s-a scos ata de pe pleoapa si acum are iar jos.Unde, cu ce sa o mai dau numai nu la operat iar.multumesc
3 comentarii
0
27-01-2012, ora 20:54
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Va recomand si examen bacteriologic, examen pentru Chlamydia. Puteti consulta si un medic homeopat.Avand in vedere recidivele, am putea apela si la urmatoarele remedii homeopatice: Hepar sulfur 15CH -1 doza ( la copii -3 granule) pe zi si Silicea 15 CH -1 doza pe zi ( tot 3 granule) pana la disparitia chalazioanelor plus inca 2 zile. Granulele se dizolva in putina apa, intr-o lingurita de plastic si se administreaza cu 30 minute inainte de masa. Numai bine
0
28-01-2012, ora 18:40
Tecu.Alina
Nu este medic/terapeut
Tecu.Alina
Va multumesc foarte mult pentru raspuns, deci ar trebui facute o serie de analize din nas gat saliva.sange.urina.cropocultura...???si medic homeopat ce anume ii face?cum constau aceste analize?
poate fi vorba de o bacterie in corp care ii fac aceste salazioane sa recidiveze?sunt contagioase?poate sa le ia alt copil de la ea?
la operatie i-au facut analize si au zis ca e totul bine.daca nu cautam sa tratam cauza ii poate efectua vederea?...doctorita care a operat-o zice ca i-a recidivat si ca ea nu are cum sa previna asta, si ca trbuie iar operata..multumesc pentru intelegere astept raspunsul dvs.spuneti detaliat ce exact sa fac...multumesc.va spun din suflet suntem disperati...
0
28-01-2012, ora 18:44
Tecu.Alina
Nu este medic/terapeut
Tecu.Alina
pentru ce anume acest examen chlamydia?asa de mica la 2 ani de la asta sau cum?
ce se descopera prin acest examen?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leziuni oculare - primul ajutor
  •