Salazion?
Buna ziua, am o fetita de 5ani care ~de o luna are o mica umflatura pe pleoapa superioara si spune ca nu o doare.Am fost la oftalmolog si ne-a spus ca e posibil sa fie un salazion, sa tinem comprese cu apa calda si ne-a dat si blefagel.Acum o luna i-a curs si ochiul avea puchini galbeni si i se lipea, a facut si rosu in gat. Daca nu ii da inapoi umflatura in 7 zile este necesara incizia?Blefagelul este antibiotic?Trebuie facute analize?Este cumva contagios ca mai am un baietel mai mic si lui i-a curs ochisorul.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Blefarita/Conjunctivita cronica
- 1Fasciculatii musculare și miokimie pleoapa superioara
- 0Amețeli și întunecarea vederii
- 8Gaura din ochi m-a bagat in depresie
- 1Diferenta dioptrii cicloplegie
- 2Degradare vedere la distanta (deja cu ochelari), dureri de cap, ameteli, pulsatii.
- 1Ochiul se zbate (pulseaza)
- 1Degradarea brusca a vederii după glicemie mai mare de 700
- 1Scadere acuitate vizuala dupa aplicare picaturi dilatare pupile
- 1Ochi umflați dimineața