fractura tibie dreapta

10-02-2011
A14
Nu este medic/terapeut
A14
buna am 25 de ani si am avut o fractura tibie dreapta cu 3 rupturi, peroneu 1 ruptura, sa intervenit chirurgical mi sa pus o tija LCP 10 suruburi, si la peroneu 2 cerclaje sarma. am stat dupa operatie 6 sapt cu atela, dupaia 6 sapt gips, radiografia arata o pozitionare ft buna, as vrea sa stiu cat dureaza pana cand o sa umblu normal ? medicu a zis sa folosesc o carja inca o luna dar mi ft umflata gamba si pot calca numai intro parte pt ca nu se indoaie destul, ma doare tare cand calc pe el si am o umflatura deasupra tijei ( partea de sus a tijei de la genunche in jos parca so adunat osu peste tije), va multumesc anticipat
2 comentarii
0
25-03-2011, ora 20:40
ilie catalin
Nu este medic/terapeut
ilie catalin
si eu am avut o fractura de tibie, numai de tibie in care mi s-a bagat o tija lunga de 36 cm si groasa de 9 mm.dupa 5 sapt pciorul s-a desumflat si numai simt durere. doctorul mi-a spusca daca vreau pot scaote tija la un an de zile sau daca nu o pot pastra in picior daca nu ma deranjeaza. ce sfat imi puteti da? sa o scot sau sa o pastrez. fac si sport de performanta. multumesc anticipat.
0
26-10-2011, ora 09:23
liroi
Nu este medic/terapeut
liroi
pentru ilie catalin.vezi rew. de la fractura de gamba bilaterala.bafta.pentru mai multe detalii, te astept cu un mesaj!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.