frica de sarcina..ajutor

42 comentarii 1 2
0
12-04-2013, ora 01:29
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
La voi cat dureaza in medie un act? Eu cand mai dorm impreuna cu el dimineata am un chef nebun si auzisem ca asa ar fi si la baieti, dar el nu prea are treaba dimineata sta isi bea cafeaua are alte preocupari :)) La mine uneori cand nu am chef mi se pare ca dureaza prea mult si incepe sa ma doara, dar uneori mi se pare ca dureaza asa putin
0
12-04-2013, ora 01:29
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Si mie imi face placere si da stiu ca unele fete sunt dezgustate dar sunt sigura ca si ele o fac, o mare parte. Si eu cred ca e ok si e foarte placut cand e reciproc. Am sa incerc si eu pozitia aia :D
0
12-04-2013, ora 01:31
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Tu ai vreo pozitie preferata? sau o pozitie care ti se pare ca e cea mai buna?
0
12-04-2013, ora 01:33
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Depinde, in general ii spun ca poate termina pentru ca eu nu prea simt nimic. Pana acum nu am dormit cu el ca nu am avut posibilitatea, dar in ultimu timp am stat si am facut-o vreo 10 ore, nu in continuu, binenteles, dar de mai multe ori.
0
12-04-2013, ora 01:35
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Nu am chiar o pozitie preferata pentru ca inca nu sunt sigura ce imi face placere. La inceput mi-a placut foarte mult doggy style, dar acum nu stiu ce sa mai zic.
0
12-04-2013, ora 01:39
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Sa ai grija daca o faceti de mai multe ori intr-o seara, sa se spele bine dupa fiecare"numar" sa nu mai ramana ceva..
Incercati sa mai diversificati sa te simti si tu din ce in ce mai bine. Noi de exemplu am facut-o odata pe stadion pe la 12 noaptea cand ploua, a fost super dragut si romantic si riscant in acelasi timp. sau am mers la o balta de pescuit cu mai multi prieteni cu cortul iar noi am facut-o langa foc pe o patura in miezul noptii:)) stiu ca acum o sa ma crezi zapacita, dar asa scapi de rutina asa te distrezi si cel mai important asa te simti bine. Pentru mine toate nebuniile astea raman niste lucruri de neuitata, poate vreodata cand aveti timp liber o sa incercati si in aer liber
0
12-04-2013, ora 01:42
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
off chiar nu stiu ce sfaturi sa iti dau pentru ca si eu am trecut prin niste perioade in care ba nu imi placea ba nu simteam nimic ba faceam doar de gura prietenului meu..sunt fel si fel de momente, dar sunt sigura ca usor usor o sa faci lucrul asta cu cel mai mare drag si in special cu dorinta
0
12-04-2013, ora 01:43
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Si noi am facut in aer liber prin botanica pe la gratar prin boscheti dar nu actu in sine. Mi se par foarte tari chestiile astea si intradevar de neuitat :D
0
12-04-2013, ora 01:45
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Si eu astept sa vina momentul acela, dar deocamdata o fac mai mult pentru el. Am sa incerc sa-mi dau seama ce imi place si ce imi doresc.
0
12-04-2013, ora 01:49
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Chiar sunt de neuitat, sunt niste nebuneli de moment. Noi avem noroc ca el are masina si cand avem chef si nu avem unde ne retragem intr-un loc retras si..:) a doua zi bineinteles ca am numai vantai pe picioare si genuchi de la fiarele alea dupa acolo :)) As vrea sa te mai intreb ceva..noi am trecut printr-o perioada mai grea lunile astea ne-am mai certat eu am fost putin cam disperata voiam mai multa atentie, sa il vad mai des insa eram constienta ca nu se poate..acum din fercire am revenit la normla dar totusi eu ii mai bat aproporui sa imi mai faca si mie cate o surpriza sa mai imi trimita cate un mesaj dragut si siropos sau chiar sa imi ia o floare..la tine cum este? este atent tot timpul sau e mai ca al meu?
0
12-04-2013, ora 02:01
liliana91
Nu este medic/terapeut
liliana91
Si noi avem probleme cu distanta. El locuieste intr-un sat cam departe de oras si in vacante nu prea ne vedem si mai pleaca si in weekenduri, dar in rest sta la o matusa care ne-a cam prins cand am facut-o si a luat-o razna, dar invatam in aceeasi scoala si timpul stam impreuna si vorbim non stop la telefon. Pe la inceput ne-am facut surprize acum nu prea. Acum si la cadouri ne-am cam strans bugetu ca tot timpul ne ducem la hotel si nu iti permiti chiar de fiecare data. Dar eu te inteleg ca e foarte greu ca il vezi asa rar..vara trecuta pentru ce eram la inceput de relatia nu am fost la el si a reusit sa vina in toata vara doar de vreo 3 sau 4 ori si el nu prea are semnal acolo deci vorbeam foarte putin dar am rezistat asa, dar in fiecare seara ne lasam mesaje de noapte buna cu chestii dragute si la sfarsitul verii am plecat in Spania pentru 3 saptamani si acolo m-am gandit f mult la relatie si nu prea ii dadeam sanse pentru ca imi era f greu ca el sa fie plecat in vacante dar cand m-am intors mi-a facut un cadou surpriza si s-a comportat extraordinar cu mine si acum nici in ruptul capului nu m-as desparti de el si am si ajuns sa o fac cu el. Acum mai greu nu prea facem chestii dragute a cam intervenit monotonia dar si acum e plecat, dar de cumparat flori imi cumpara tot timpul sau cate o ciocolata ca suntt inebunita sau cand stie ca am pofta de ceva tot timpul imi cumpara. Nu prea stiu ce sa iti spun ca sa iti fiu de ajutor.
0
12-04-2013, ora 11:59
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Imi pare bine sa aud asta. Nici eu nu m-as desparti in ruptul capului de el, doar incerc sa trec cu vederea micile lucruri care ma deranjeaza, nu toti suntem perfecti pana la urma.Despre distanta ce pot sa spun, am inceput sa ma obisnuiesc dar am si momente cand mai rabufnesc si ne certam foarte rau din simplu motiv ca m-am saturat. 2 ani de zile venea doar in week si in vacanta, de un an de zile vine maxim de 2 ori pe luna (Cam 7-10zle/luna)... dar asta e ce putem sa facem. Asteptam amandoi cu nerabdare sa termin liceul si sa ne mutam amandoi la bucuresti sa ne luam o casa si tot asa.. Si noi ne gandisem mai demult la faza cu hotelurile, dar unde locuim noi e un orasel mai mic si inafra de faptul ca sunt decat 2, ne mai cunoaste si toata lumea :) In fine, sa speram ca o sa mai vorbim si peste cativa ani si amandoua o sa scapam de distangta asta.
Adaugă un comentariu / răspuns
42 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calendarul sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  •