Ganglioni inflamati gat

02-04-2019
Sebi17
Nu este medic/terapeut
Sebi17
Buna am 17 ani si de ceva timp (mai mult de o luna cred) am observat cativa ganglioni inflamati la gat , ei nu se vad cu ochiul liber doar atunci când intorc capul intr o parte, ei fiind pe partea dreaptă , am cateva probleme din sfera orl : am multe masele cariate si trebuie sa le rezolv deoarece sunt cari destul de urate si am si rinita care este intr un stadiu avansat deoarece saptamana viitoare ma operez cu laserul pentru rinita deoarece cu spray si diferite medicamente nu functioneaza, credeti ca ganglionii sunt imflatati din aceste cauze ? Unul dintre ganglioni a dispărut mai am 3 doi dintre ei fiind mai mari si unul extrem de mic, sunt destul de speriat deoarece sufăr de anxietate si ipohondrie si am citit unele lucruri despre ganglioni care ma înspăimîntă , tin sa mentionez ca am fost la doctorul de familie care este un doctor bun, el a palpat ganglionii si mi a spus că nu trebuie sa ma îngrijorez, mama mea a spus acelasi lucru deoarece mi a spus că atunci când eram mic ganglionii de pe partea aceea erau mereu mai vizibili atunci când întorceam gatul etc, un sfat va rog sunt foarte speriat..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la gât (noduli limfatici laterocervicali, noduli tiroidieni)
  •