Genunchi fugit

06-07-2019
Cezar Seba
Nu este medic/terapeut
Cezar Seba
Salut, am 16 ani si acum o zi mi-a fugit genunchiul.Totul s-a intamplat cand am facut un concurs cu un prieten "Care face mai multe flotari" cand m-am ridicat mi-a fugit genunchiul drept.Cand a fugit am simtit o trosnitura multiplă si o durere destul de intensa, nu m-am putut ridica timp de 5 min apoi m-am ridicat cu frica, dar nu m-a durut deloc, puteam sa merg. Apoi am inceput sa simt o durere intepatore pe tot piciorul, care a trecut peste 30min, insa daca incer sa mi inclin genunchiul lateral spre genunchiul stang ma doare, si de asemenea cand il intind simt mici trosnituri l-a genunchi, este necesar sa fac un rmn? Nu mi se pare asa grav si parintii mei nu stau prea bine cu banii, de asemenea nu este umflat.
1 comentarii
0
10-07-2019, ora 20:33
Ana Popescu 09
Nu este medic/terapeut
Ana Popescu 09
Buna Cezar Seba, din cate stiu RMN daca este necesar, il recomanda medicul, evident, dupa consultatia necesara pentru a se putea pune un posibil diagnostic, un ortoped foarte bun este doctorul Anghelescu de la Universitar, noi am ajuns la dumnealui pentru ca sotul meu dupa o alergare de 15 km a a avut probleme cu genunchii. Domnul doctor dupa ce l-a consultat i-a recomandat RMN si apoi tratamentul corespunzator, acum se simte foarte bine dupa kinetoterapie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.