Help!!!!Menstruatie intarziata 14 zile!!!!!

16-07-2015
ancutzik92
Nu este medic/terapeut
ancutzik92
Buna seara,

Am si eu o problema, si sper ca puteti sa ma ajutati: eu am o menstruatie neregulata iar luna aceasta trebuia sa imi vina de pe data de 2 iulie si nici pana in prezent(16 iulie 2015) nu mi-a venit.Am avut contacte sexuale cu prietenul meu in saptamana 21 iunie-28 iunie, deoarece nu mai stiu cu exactitate, dar de fiecare data ne-am protejat iar el nu a ejaculat in mine.Fiind ingrijorata ca nu mi-a intarziat niciodata 14 zile, cel mai mult imi intarzia 7 zile mi-am facut chiar astazi(16 iulie 2015) un test de sarcina Ferlidona si a iesit negativ.
Stiti cumva daca testul este sigur???
Sau oare de la ce poate sa imi intarzie atat de mult???
2 comentarii
0
19-07-2015, ora 16:42
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Testul este sigur.nu esti insarcinata, dar ar trebui sa-ti faci un control ginecologic...ce varsta ai?
0
30-04-2018, ora 21:38
Aurica12
Nu este medic/terapeut
Aurica12
Buna seara imi cer scuze pentru deranj am si eu o intrebare, dupa calculele mele menstruatia trebuia s imi vina pe data de 18 luna aceasta dar azi suntem in 30 si nu a venit pana acum tin sa mentionez ca toate contactele sexuale au fost protejate, sunt foarte speriata nu stiu ce se intampla deja a intarziat 12 zile!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: