Hernie Inghinala - a început sa mi se invineteasca scrotul

17-01-2019
Andrei1107
Nu este medic/terapeut
Andrei1107
M-am operat de hernie Inghinala (operație clasica) acum 6 zile, și în urma acesteia a început sa mi se invineteasca scrotul. Din ce cauza? Și ce ar trebui sa fac
3 comentarii
0
18-01-2019, ora 12:02
Dr. Tuca Stefan
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Tuca Stefan
Bună ziua,

Este posibil sa fi avut loc o sangerare postoperatorie..ar trebui sa va consultati cu chirurgul care a realizat intervenția, sa nu fie vorba de vreun hematom.
Poate fi vorba totuși, de o echimoza..lucru care se poate întâmpla dupa operatiile de hernie..in acest caz va trece de la sine, trebuie doar sa așteptați!

Cu stimă,

Dr.Ștefan Tucă
0
18-01-2019, ora 13:02
Andrei1107
Nu este medic/terapeut
Andrei1107
Mulțumesc frumos. Am vorbit cu chirurgul și mi-a zis ca trece de la sine. Sunt efecte postoperatorii
0
21-03-2019, ora 00:06
Ileana17
Nu este medic/terapeut
Ileana17
Buna seara am 23 de ani sufar de torticolis congenital netratat de ceva timp a început să mă doară rau spatele din această cauză imi deviază coloana se mai poate face operatie sau ceva care sa ma ajute pentru ca se inrautateste ?
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
Pacienții Proctoline se bucură de tratamente fără anestezie generală, fără operație chirurgicală, fără durere și fără internare. Experiența de 20 ani în România și peste 30 de ani în lume ne recomandă! Ne tratăm pacienții cu discreție și respect. Detalii aici
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.