hiv sau paranoia?

02-04-2018
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Buna ziua.Pe 23 octombrie 2017 am beneficiat de sex oral neprotejat de la o prostituata si sex normal"protejat"Am pus in ghilimele pt ca traiesc cu impresia ca prezervativul era spart.La cateva zile dupa eveniment mi au aparut niste bubite pe penis ca un fel de spuzeala, afta pe limba.
La o saptamana am observat modificari ale unghiilor, mancarimi pe piele.
LImba a inceput sa crape pe margini si sa ma usture
La 2 luni dureri musculare si articulare(durerile musculare sunt si acum vagi(la 5 luni)
la peste 2 luni obrajii imflamati pe interior (asa sunt si acum la 5 luni)
de la 2 luni ghiortaieli mate si flatulenta(acum s au mai linistit dar exista)
Tot cam la 2 luni pielea de pe testicule si intre testicule si anus si chiar interfesier rosie si uscata(un dermatolog mi a spus ca e eczema scrotala)-este prezenta si acum.
Acum la 5 luni si cateva zile dureri musculare, obrajii inflamati, limba cu afte, mancarime pe tot corpul si intepaturi, eczema scrotala si in jurul anusului cu intepaturi
jena la subrat si in spatele genunchilor(ca dupa ras si iritat)

ANALIZE

La 1 saptamana de la eveniment:
hiv1, 2
hepatite
clamydia,
urina,
colectare din uretra
formula leucocitara.
toate negative-formula leucocitara ok
A fost identificat streptococ de grup B-urmat tratament cu Zinat 1 saptamana.

La 45 zile de la eveniment Analize:
hiv 1-2(ser architect chemiluminiscenta)
clamydia
urocultura cantitativa
formula leucocitara(neutrofile 71, 2% (50-70%).limfocite 19, 7%(25-40%).restul ok
tgp/alt, TGO/AST, GGT
PSA TOTAL, PSA LIBER
HEPATITE
HERPES 1-POZITIV
HERPES 2
EXUDAT LINGUAL SI FARINGIAN
RPR/TPHA
SPERMOCULTURA
Toate au fost ok mai putin ce am punctat mai sus

La 72 de zile hiv 1, 2 exudat lingual si faringian-negativ
la aproape 5 luni analiza CPK MARITA.

la 5 luni si 3 zile hiv1, 2 si hepatita b si c -NEGATIVE(prin test rapid -negativ sau pozitiv)

INTREBARE:
Mai este cazul sa mi fac testul hiv sau oricare altul.
De unde vin simptomele pe care le am?
Exista posibilitatea sa nu fi creat organismul meu anticorpi nici pana acum si totusi eu sa fiu infectat?
Stresul a depasit orice limita si vreau sa gasesc o cale de a iesi din situatia asta
AM uitat sa va spun ca sunt barbat si am 47 ani.
Multumesc.
54 comentarii 12 Înainte ›
1
03-04-2018, ora 16:54
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
37 vizualizari si nici un raspuns?
0
10-04-2018, ora 11:30
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Astept si eu un raspuns avizat.Va rog din suflet.
1
10-04-2018, ora 11:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Testul pentru hiv la 6 luni si ai scapat.
Au fost cazuri care s-au pozitivat la 6 luni.
Cred ca nu te mai duci in viata ta la prostituate.
Imi pare rau de ce ti s-a intamplat.
Pentru calmarea nervilor ia ceva naturist pentru anxietate, daca e nevoie.
Sanatate multa!
0
10-04-2018, ora 12:25
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
A fost prima si ultima data.Multumesc din suflet pt raspuns.Sper sa fiu -
0
25-04-2018, ora 15:29
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
La 6 luni si o zi biv 1.2 negativ.hepatitele b si c negative.vdrl tpha negative..cpk mica.
Astept exudatul lingual
0
02-05-2018, ora 19:43
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
si exudatul ok.Acum trebuie sa ma linistesc si sa mi vad de viata mea.Ce a fost s a dus
1
06-05-2018, ora 15:07
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Paranoia inca nu trece.Nu trec nici simptomele.peste 6 luni de chin.Offf Doamne
0
23-05-2018, ora 13:19
Kazi
Nu este medic/terapeut
Kazi
Salut, ceva de genul am pățit și eu am limba alba de ceva, timp am pe penis niste bubițe roșii, care recidivează mereu, am făcut testul HIV după 3 luni negativ, teste la faringe, la prepuț, la faringe nimic am limba alba dar nimic, și la penis streptococus spp, nu am iritații pe corp nu am avut febră, nimic țin să menționez că actul sexual sa întâmplat acum aproape 4luni nu știu cum scap cu chestiile de pe penis, am folosit un amestec de creme prescris de doctor un amestec de rimfapicina si pastile cifran dar nimic sincer nu știu ce să mai cred, doctorul a zis că nu am HIV 100% dar de ce nu dispar astea, daca mă poți ajuta și tu cu ceva cu vreo crema ceva, pentru penis as fi recunoscător.
0
23-05-2018, ora 17:42
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
ce teste ai facut la preput?
0
23-05-2018, ora 17:44
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Pt limba alba clatesti gura cu bicarbonat.
0
23-05-2018, ora 17:49
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
ai facut toate analizele pt BTS?
0
24-05-2018, ora 07:50
Kazi
Nu este medic/terapeut
Kazi
Frate la penis mi a zis că am streptococus spp, la faringe nimic, cu toate că am limba alba, nu știu ce să zic, ce am ce nu am daca nu am HIV numai contează la fel și la tine, oricum in cel mai rău caz daca ai numai ai ce face, dar daca ți au ieșit testele negative de ce te stresezi numai ai de ce stai liniștit eu am făcut testul HIV este negativ ce sa mai fac țin să menționez că am fost la medic mereu când am avut vreo problema legată de penis țin mult la chestia asta, am făcut toate testele ce mai pot face, sa mă sinucid liniștește HIV nu se iar chiar așa ușor, pot sa spun că dacă erai in București era un grad mai ridicat sa iei HIV dar așa stai liniștit, sănătate, zi mi și mie ceva pentru penis am niste bubițe albe, așa nidoflor, advantan, clotrimazol sunt bune de ceva, as fi recunoscător.Sanatate!
0
24-05-2018, ora 08:49
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
unde mai exact pe penis.?pot fi negi genitali.Deematologul ce a spus?
0
24-05-2018, ora 15:00
Kazi
Nu este medic/terapeut
Kazi
Dermatologul mare lucru nu a zis că am streptococus spp, și cam atât, ce pot sa mai zic și astea de pe penis sunt mici și roși, ele sunt la baza sus, negi nu sunt
0
25-05-2018, ora 08:53
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
la radacina adica...acolo unde se uneste penisul cu burta...?...partea de deasupra?
0
25-05-2018, ora 18:16
Kazi
Nu este medic/terapeut
Kazi
Partea de deasupra, care din cremele alea fac prostiile alea să dispară ??
0
25-05-2018, ora 21:00
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
pielea iritata la radacina parului.asa am eu cu mancarimi.
0
25-05-2018, ora 21:15
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
cauta si tu poze pe net si vezi cu ce seamana
2
19-08-2018, ora 21:55
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
La aproape 10 luni test hiv negativ
0
30-08-2018, ora 23:07
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Carlos ma va intelege cel mai bine, am un stres extrem nu mai dorm sunt agitata am citit despre toate BTS pe net.
Nu am avut relatii decat cu partenerul meu, ne-am despartit si am cunoscut un barbat la sfarsitul lui aprilie anul curent care, desi i-am spus ca as vrea protectie etc.m-a asigurat ca e curat.am facut tampenia sa am un contact neprotejat si a ejaculat inauntru asta afost tot! alt contact nu a mai fost. Dupa acest episod am avut o scurgere fara miros doar mai abundenta am fost la ginecologie mi-a luat lama si a iesit buna. Apoi am avut ca niste cosuri fara durere si ca o iritatie si ca doua bobite, m-am speriat ca am negi am dat cu condilyne si m-am trezit cu o mancarime si eroziune in urma acestei actiuni, am fost la dermato si a zis ca e o dermatita coroziva.mi-a dat tratament 2 unguiente si a trecut. Am facut teste de sange
la o luna : rpr/vdrl = negativ, tpha=negativ, ;
la 2 luni :rpr/vdrl = negativ, tpha=negativ, ;anticorpi Hiv12Agp24 =0, 14S/CO =negativ ; IgM herpes 1+2 =10.4 U/ml =negativ;
la 4 luni :IgG 1+2 herpes =.>200=pozitiv, IgM herpes1+2 = 15, 4= negativ ; rpr/vdrl = negativ, tpha=negativ ; Testare HIV -Ser - ELISA 0.20 <1: Negativ;
Acum nu stiu daca e de la stresul imens dar am limba alba, dureri in spate si sold (am mai avut pb cu coloana si soldul si inainte) transpiratii, scaunul cam moale, insa aceste stari au inceput cand am citit analizele si m-a speriat ca as avea herpes.
Am o teama continua nu mai imi trebuie nicio relatie !!! Ceea ce nu imi este clar este urmatorul lucru : de ce apar totusi aceste valori la HIV prima oara 0.14, la 4 luni 0.20, nu ar fi trebuit sa fie ca la RPR =negativ ? exista risc ? Asa sunt explicatiile la analize sau inseamna ca am luat contact cu boala? Apoi IgG 1+2 herpes = pozitiv si IgM=negativ ? Va rog doar un medic sa ma lamurasca, sau o persoana avizata. Mentionez ca testele HIV au fost facute la doua lab diferite. Dr dermatolog spune sa ma linistesc ca nu am nimic. Oricum le mai repet peste 6 luni. Va rog sa ma scuzati pentru ca am scris mult. Va multumesc !
0
30-08-2018, ora 23:19
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Carlos te rog sa imi spui la tine apareau valori minime sau numai negativ, multumesc!
0
31-08-2018, ora 08:57
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Buna Cezara35.Bine ai venit in clubul nostru...al celor cu teama de hiv.Daca citesti cu atentie posturile mele o sa vezi ca si la mine apar acele valori pe langa negativ.Am inteles ca aceste valori apar la testele cantitative.daca e sub 1 e negativ.Eu am negativ si la aproape 10 luni de la contactul presupus infectat...si am trecut prin aproape toate simptomele hiv.
La tine din cate am inteles din rezultate ai herpes 1 si 2.Valorile acelea Ig M si Ig G (una spune ca ai herpes 1 si 2 si cealalta spune ca nu este activ sau ceva de genul asta.Citeste pe net.Si mie mi a iesit herpes 1 pozitiv dar inactiv(adica il am de mult)
Sa faci si testele pentru hepatite.
Mergi la un medic infectionist..spune ce analize ai facut si vezi ce te indruma sa faci in continuare.dermatologul se ocupa de bolile pielii.
Valorile la hiv au iesit diferite pt ca ai facut la laboratoare diferite
Din cate am vazut testul hiv facut de tine este combi adica si cu proteina p24 care am inteles ca se poate pozitiva incepand cu 28 de zile.Multi merg pe faptul ca daca la 28 de zile si la 3 luni esti negativa inseamna ca nu ai.Se spune ca numai un organism cu cu un sistem imunitar slabit de alte boli nu dezvolta anticorpii pana la 3 luni dar nu cred ca e cazul tau.
Asa ca fato.curaj...viata merge inainte.
e o fata pe site la care sotul a fost descoperit cu hiv in februarie si ea la 6 luni e negativa...deci hiv nu se ia asa usor(asa vb toti)
Sanatate multa si...sa ne tii la curent.
0
31-08-2018, ora 09:59
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Carlos multumesc de raspuns! Dar ce nu inteleg sunt aceste valori... daca nu am luat contact cu virusul nu ar tebui sa scrie numai negativ? Sunt la capatul puterilor nu mai dorm stresul e maxim!!! De cand oare sa am herpesul de la contact e sau nu e? Simt ca ma prabusec! Nu am avut niciodata herpes la gura...
0
31-08-2018, ora 10:07
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Ti am spus..asa sunt rezultatele la analizele facute de tine...cu acele valori.Daca era un test rapid de confirmare scria decat negativ.
Ig M inseamna infectie activa
Ig G inseamna ca ai de mult dar nu e activ in momentul respectiv
0
31-08-2018, ora 10:09
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
la tine G e pozitiv si M negativ(asa ai scris) deci le ai dar nu active(herpes
0
31-08-2018, ora 15:40
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Multumesc! Am vb si cu doctorita de la clinica unde am facut analize si ea a zis sa fac si hepatitele si sa stau linistita ca nu e nimic. Testele rapide sunt chiturile care se gasesc la farmacie? Care sunt in jur de 100 lei ? Sunt sigure in ce proportie?unii au pareri impartite..sanatate multa Carlos ma gandesc ca unele din simptome la tine sunt si din cauza stresului ca si la mine dealtfel. Doamne ajuta! Sanatate !
0
31-08-2018, ora 22:24
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Vorbeam despre testele rapide din clinici...adica de confirmapre.pozitiv sau negativ.Noi am facut pe cele mai sensibile...am inteles ca sunt cantitative...motiv pt care pe langa negativ care este pana la o anumita valoare avem si valorile acelea care mai depind si de kiturile utilizate.Cel mai important e ca avem negativ
0
01-09-2018, ora 21:15
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Da si sper asa sa ramana toata viata! multumesc!
0
02-09-2018, ora 18:57
cezara35
Nu este medic/terapeut
cezara35
Sa fie NEGATIV!!!!
0
24-10-2018, ora 14:17
Carlos2017
Nu este medic/terapeut
Carlos2017
Multa suferinta si durere de un an de zile.aproape toate simptomele hiv si la 10 luni fara o saptamana testul hiv negativ
Adaugă un comentariu / răspuns
54 comentarii 12 Înainte ›

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.