imi amorteste mina si piciorul sting

11-01-2015
reluytg
Nu este medic/terapeut
reluytg
Buna seara, de o perioada buna imi amorteste mina si piciorul sting cu dureri in capul pieptului si parca o usturime in dreptul inimii, ma mai linisteste putin cind iau un egilok, ce ar putea fi, unde sa merg pentru investigatii
6 comentarii
0
11-01-2015, ora 14:35
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Din cele descrise eu am mai intalnit persoane care au facut infarct, sau semipareza, cel mai indicat este sa mergi pana la camera de garda la un spital de specialitate daca esti din capitala poti merge la CC ILIESCU de la fundeni, sau sf. IOAN.
Daca te duci mai repede te vei reface mai bine dar daca astepti prea mult sar putea sa ramai si cu anumite probleme.
0
11-01-2015, ora 22:54
reluytg
Nu este medic/terapeut
reluytg
Buna seara, in seara aceasta am ajuns la urgenta avind dureri mari in dreptul inimii si piciotul cu mina stinga amortite, tensiune o aveam 11 cu7, bataile inimii 75 iar ekg a iesit normal din spusele medicului, acesta a spus ca toate acestea mi se intimpla din cauza unei lipse de calciu, se poate ? Miine am programat un consult cardiologic.multumesc
0
11-01-2015, ora 23:04
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu nu sunt medic si nu iti pot raspunde la asta dar vorbim maine dupa acel consult, ekg poate iesi normal si la circa 10-15 minute dupa un infarct.Mama a facut infarct in spital si la ekg facut imediat dupa totul era ok si medicul de garda ne spunea ca nu este infarct chiar daca a avut toate simptomele de infarct, si deabia dupa 10 ore ni sa spus cand a fost transferata la terapie intensiva ca a fost infarct.
0
15-01-2015, ora 23:43
reluytg
Nu este medic/terapeut
reluytg
Buna seara, a fost facut si acel control cardiologic si nu a iesit nimik la inima, totul normal, ma gindeam ca sa fiu mai sigur la o coronografie, m-ar ajuta cu ceva?
0
16-01-2015, ora 20:57
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
NU stiu este la fel ca ecografia dopler care vede fluxul sangvin de la membre?
0
23-01-2015, ora 21:46
reluytg
Nu este medic/terapeut
reluytg
Buna seara, cu defect septral se poate practica changoo jamping?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: