Îmi doresc un bebe

27-03-2022
Alina Matache
Nu este medic/terapeut
Alina Matache
Bună ziua! Am 24 de ani și soțul 26..ne dorim foarte mult un bebe.. luna aceasta este prima luna în care am încercat sa raman insarcinata..după calendarul meu, ovulația era pe 13 martie, iar atunci a avut loc primul act sexual neprotejat...apoi au mai urmat, dar astăzi mi a venit menstruatia.sunt puțin dezamăgită, chiar dacă știu ca e devreme, dar as vrea din suflet sa raman insarcinata..am un ciclu menstrual regulat, nu am avorturi si nu am luat niciodată anticoncepționale..pot începe sa iau acid folic? Mi as dori ca în aprilie sa se întâmplă minunea..mulțumesc!
1 comentarii
0
27-03-2022, ora 15:45
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Eu nu va înțeleg dacă sunteți căsătoriți și vreți copii de ce aveți asa rar contacte sexuale, trebue sa aveți de 2., 3 ori pe zi și o perioada lunga. Si o alta problema nu mai alergați imediat la baie sa va spălați , mai pierdeți timpul o jumătate de ora în pat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: acidul folic in sarcina

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acidul folic în perioada intrauterină și riscul de alergii alimentare
  • Efectele dăunătoare ale excesului de acid folic
  •