Imi intarzie menstruatia.. e sarcina?!

02-11-2013
Georgiana04
Nu este medic/terapeut
Georgiana04
Buna ziua. As avea nevoie de putin ajutor. De 7 zile imi intarzie menstruatia. In tot acest timp am avut dureri in zona ovarelor, ba chiar uneori aceste dureri s-a transformat in intepaturi foarte dureroase, in special in zona ovarului stang.Nu am fost la un consult pentru ca am crezut ca acestea sunt dureri premenstruale. Mentionez ca am avut si contacte sexuale neprotejate la inceputul lunii octombrie si e foarte posibil sa fi fost in perioada fertila. Pana sa fac un test de sarcina si o vizita la doctor, ma puteti ajuta raspunzandu-mi la intrebarea 'sunt insarcinata?'
8 comentarii
0
02-11-2013, ora 19:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca menstruatia trebuie sa-ti vina cam pe 25-26 ale lunii, atunci cand ai avut contact nu prea erai in perioada fertila.fa-ti maine dimineata un test de sarcina, nu e scump si se face foarte repede...
0
08-11-2013, ora 15:05
Georgiana04
Nu este medic/terapeut
Georgiana04
Revin asupra subiectului.. de la ultima postare am facut 2 teste de sarcina si ambele au iesit negative. Menstruatia inca nu mi-a venit, iar durerile din zona ovarelor inca persista. Inca nu am avut timp sa-mi fac o programare la giencolog, dar mi-ati putea spune despre ce ar putea fi vorba?
0
10-11-2013, ora 12:58
pptmaria
Nu este medic/terapeut
pptmaria
Buna ziua, am si eu o nelamurire, am avut un contact neprotejat exact in perioada fertila, insa a doua zi am luat escpelle ce sanse am sa raman insarcinata??? sunt panicata, va rog un raspuns, Multumesc
0
10-11-2013, ora 12:58
pptmaria
Nu este medic/terapeut
pptmaria
Multumesc anticipat
0
10-11-2013, ora 16:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@georgiana:...o infectie, o inflamatie..nu e sarcina.mergi sa te vada un ginecolog, ai nevoie de tratament..
0
10-11-2013, ora 16:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@maria:.linisteste-te, daca ai luat Escapelle, nu sunt sanse sa fii insarcinata..
0
17-01-2015, ora 17:02
ciufu30
Nu este medic/terapeut
ciufu30
Am si eu o problema care ma chinuie de aprox o luna. Mi.a intarziat menstruatia 7 zile si am greturi, arsuri stomacale si dureri de ovare, de o sapt am vazut dimineata scurgeri rozalii si in timpul zilei maronii...am facut 2 teste si au iesit negative, ultimul l.am facut sapt trecuta. Tin sa va spun k toata luna am avut dureri cumplite de ovare si nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa imi raspundeti
0
18-02-2015, ora 16:52
mar y mar
Nu este medic/terapeut
mar y mar
Buna ziua! Am o nelamurire care ma macina zi de zi...imi doresc foarte mult un copil dar..nimik pana acum..Acum am avut ciclu pe data de 20 ianuarie iar relatii sexuale neprotejate pe data de 30 ianuarie, 1-3 februarie.. In luna februarie stiu ca ar fi trebuit sa-mi vina pe data de 16 dar inca nu mi-a venit, tinand cont ca sunte in 18..am facut 2 teste de sarcina, unul inainte de data la care ar fi trebuit sa-mi cina ciclul iar altul in 1 zi de intarziere..adica pe 17..si ambele au iesit negative...tin sa mentionez ca am fost si gripata pana acum vteo saptamana...nu stiu ce sa mai cred...oare sunt sanse sa fiu insarcinata sau este decat o raceala sau dereglare..? Mai are rost sa mai fac si alte teste? Sanii m-au durut pana acum vreo saptamana am crampe abdominale, stari de voma dar ma gandesc ca nu ar fi de la o eventuala sarcina, daca testele au iesit negative...va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •