implant mamar - recomandari/informatii

26-05-2011
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Buna seara.
Eu sunt noua pe forum. Poate cineva sa imi dea vre-o informatie despre doctorul Marinescu Silviu Adrian? As vrea sa ma operez la el... Ar trebui sa iau o decizie f. rapida (max.3 zile) in legatura cu alegerea doctorului, asa ca v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da un raspuns cat mai rapid...
Despre implanturile mamare marca Allergan poate cineva sa imi dea mai multe informatii? Si-a pus cineva aceasta marca?
330 comentarii 12 ..... 10 11 Înainte ›
0
31-05-2011, ora 19:30
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
Presupun k e vb de oferta aia. eu am sunat la el si mi s'a parut foarte ok. eu mi'am cumparat voucherul. dumnezeu sa ne ajute sa fie bine :D
0
31-05-2011, ora 21:16
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Si eu vreau sa imi cumpar vaucerul de la el... Sper sa fie bine...
0
31-05-2011, ora 22:08
alinutzabulina
Nu este medic/terapeut
alinutzabulina
fetelorrrr si eu am f la el la consultatie...si a f cam artificial..m.am enervat pe el si i.am zis cateva:)) sperrr sa nu se razbune la operatie:))) eu imi pun 335 desi el zicea cv de 360.va pup succes :*
0
31-05-2011, ora 23:42
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
sper sa fie totul bine. eu o sa ma operez la sf lunii k atunci termin sesiune. daca va operati inainte tineti'ne si pe noi la curent cum a decurs operatia si cum a ramas.
0
31-05-2011, ora 23:51
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Alinutabulina sii mie tot 360 mi-a recomandat... Ce fel de implanturi iti pui? Rotunde sau anatomice? Ce marca CUI sau Natrelle?
Pupici...
0
31-05-2011, ora 23:53
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
buburuza 2011 tot la Marinescu te operezi ? Ai fost la consultatie ? Cum ti s-a parut?
0
01-06-2011, ora 00:03
alinutzabulina
Nu este medic/terapeut
alinutzabulina
eu imi punCUi ca am mai f si la alt doctor si mi.a explicat ca oricum alergan este marca nr 1 in lume si implanturle Cui nu sunt ft diferite de matrix..doar ca cele din urma au mai multe marimi..si difera putin si textura dar ft bune sunt si cele CUi! le vreau naturale..rotunde nu anatomice ca nush cum s.ar vedea..plus ca eu am ft mic sanul..
0
01-06-2011, ora 00:23
alinutzabulina
Nu este medic/terapeut
alinutzabulina
mai naturale par cele anatomice daca stam bn si ne gandim dar parca mai bn arata cele rotunde:)) ink nu ma decid !
0
01-06-2011, ora 01:56
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Ma bucur mult ca mai vad pe cineva care vrea sa se opereze la dr.Marinescu.
Chiar nu am facut rost de nici o informatie despre operatiile realizate de el... Nu stiu cum s-au simtit pacientele care si-au pus implanturi la el. Or fi fost multumite si or fi iesit sanatoase din toata afacerea?

Daca aveti vre-un raspuns nu ezitati sa il scrieti.
Noapte buna fetelor !
0
01-06-2011, ora 11:19
alinutzabulina
Nu este medic/terapeut
alinutzabulina
ce sa zis..nici eu nu prea am aflat multe dar am sa mai merg la un medic sa imi explice exact de ceea ce am nevoie si mArinescu sa mi le puna..ce o fi o fi...nu poate gresi atatea operatii..eu m.am programat la sf lunii iunie pt operatie deci fetele care se opereaza inainte ne pot da o informatie!
0
01-06-2011, ora 17:47
Ioanasch
Nu este medic/terapeut
Ioanasch
si eu mi-am cumparat voucherul!!am fost la consultatie si m-a programat pe 17 iunie! imi e cam teama avand in vedere ca nu stiu foarte multe despre el.
0
01-06-2011, ora 17:59
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
ti'a dat sa faci si analizele alea? la cat te ajung? :-? si eu o sa ma programez pe 18 cred :D cum ti s'a parut doctorul? ti'a inspirat incredere? care e marimea maxima la silicon care se poate pune?
0
01-06-2011, ora 19:50
Ioanasch
Nu este medic/terapeut
Ioanasch
da mi-a dat sa fac analizele insa mi-a spus sa le fac cu 10 zile inainte de operatie si nu am ajuns inca.Medicul mi s-a parut superficial la inceput, adica imi raspundea strict la intrebarile pe care i le adresam insa pe parcus lucrurile s-au schimbat.In ceea ce priveste marimea de silicon mi-a recomandat intre 340 si 390 ( mi s-a parut cam mult avand in vedere ca am sanul foarte mic, nici acum nu imi pot da seama unde ar putea baga 390). Foarte mare incredere nu mi-a inspirat, adica raspunsurile la anumite intrebari nu coincid cu raspunsurile altor medici, l-am intrebat daca trebuie sa ma las de fumat inainte cu 2 saptamani de operatie si mi-a spus ca nu(in conditiile in care alti medici recomanda asta, indiferent de varsta), l-am intrebat daca este nevoie sa opresc anticonceptionalele, mi-a raspuns ca nu. In momentul in care l-am intrebat dupa cat timp voi reveni la activitatea mea zilnica, mi-a raspuns in 5 zile de la operatie, in conditiile in care toate stim cat de dificila este recuperarea si timpul indelungat in care aceasta are loc. De asemenea mi s-a parut suspect in momentul in care am vorbit despre bustiera care trebuie purtata 6 saptamani dupa operatie, medicul mi-a recomandat un sutien din bumbac, fara sarme, fara bureti si cu cupa plina, un sutien "babesc" cum s-a exprimat dumnealui :)). Faptul ca nu am vorbit decat cu doua paciente care s-au operat la acest medic ma sperie si mai tare, intrucat una dintre acestea a avut probleme iar la cealalata totul a fost perfect.

BUBURUZA2011 spuneai ca vrei sa te programezi pe 18. In ziua in care am fost la medic si am discutat despre data in care va avea loc operatia, medicul mi-a sugerat sa ma operez pe 28 insa eu, nerabdatoare fiind, am cerut mai devreme. Mi-a spus ca intre 18 si 27 iunie nu va opera pentru ca Dna Carmen Giuglea va fi plecata din tara. Da-mi detalii despre cum au decurs lucrurile in ziua in care ai fost la consult.
0
01-06-2011, ora 22:27
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Ionasch este adevarat ca Dr.Marinescu lucreaza cu Carmen Giuglea? L-ai intrebat tu ?
0
01-06-2011, ora 22:56
Ioanasch
Nu este medic/terapeut
Ioanasch
da lucreaza cu dr. Carmen Giuglea pt ca atunci cand a stabilit data operatiei a sunat inainte la dumneai pt confirmare. Imi e frica si nu stiu ce sa fac. Am platit si voucherul la fundeal, banii nu cred ca mii restituie si nici incredere sa ma operez la acest medic nu am.Karina tu ti-ai cumparat voucherul ? ce ai de gand sa faci?
1
01-06-2011, ora 23:07
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Ioanasch daca nu ma insel in timp de 7 sau 14 zile in caz ca te razgandesti cei de la fundeal iti restituie banii... nu stiu... intereseaza-te... nu stiu ce sa zic. Eu m-am hotarat sa nu ma mai operez la el. Eu nu am platit voucherul dar am vb. cu dansul la tel si a spus ca ar putea sa imi faca o reducere fiindca am venit la el la consultatie in perioasda cu oferta.
0
02-06-2011, ora 16:18
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
offff. nu stiu ce sa mai cred...ink nu am fost la consultatie...eu intentionez sa vb cu dansul sa ma operez pe 18 pentru ca in alta zi nu pot.eu sunt decisa sa imi fac operatia. din cate am inteles implanturile au garantie 7 ani...deci daca ceva se intampla e totul asigurat...n'as mai plati nimic in plus...
0
02-06-2011, ora 17:02
Ioanasch
Nu este medic/terapeut
Ioanasch
alinutza vezi ca e nr de la fundeal pe site. Am gasit pe site-ul de la nordestetica o oferta, 3800 E( in cazul in care merg cu o prietena) cu totul inclus, analize, operatie, spitalizare si o bustiera. Mi se pare o oferta destul de buna, ar insemna 1900 de persoana si am si siguranta ca este un medic bun si are rezultate frumoase. Sunteti vreouna interesata? Oferta este valabila numai in cazul in care mergem impreuna la consultatie si ne programam in aceeasi zi la operatie !! Clinica mi se pare ca arata foarte bine, intrati si voi sa vedeti si sa va faceti o parere -*


(*modificat de admin)
0
02-06-2011, ora 19:00
Issa1612
Nu este medic/terapeut
Issa1612
buna fetelor.si eu mi-am luat voucherul de pe fundeal si marti m-am operat la dr Marinescu...pana acum e totul oki...maine merg la consultatie.sper sa fie bine.dureri nu prea am avut.si mie mi-a recomandat intre 340 si 390..iar eu am laes intr-un final 390...si nu sunt foarte mari...mult succes fetelor..
1
02-06-2011, ora 19:02
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
suuuuupeeeer!!!!! niste poze nu ne arati si noua? ;;)
0
02-06-2011, ora 19:20
Issa1612
Nu este medic/terapeut
Issa1612
ink nu mi-am facut...o sa-mi fac maine cand merg la consulatie..;)
0
02-06-2011, ora 19:21
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
sunt foarte curioasa. dabea astept sa vad rezultatul. unde ti'a facut taietura?
0
02-06-2011, ora 20:05
andreeadaria
Nu este medic/terapeut
andreeadaria
Ioanasch eu as fi interesata de propunerea ta.-*

(*modificat de admin)
0
03-06-2011, ora 23:22
alinuta84
Nu este medic/terapeut
alinuta84
Sunt noua pe acest forum..cu toate ca am citit tot pina acum..eu o sa ma operez la dr Marinescu si as ruga fetele care s-au operat pina acum la el sa ne spuna si noua cum este..daca sunt multumite si cum a decurs operatia..va rog mult..am ceva emotii.
0
04-06-2011, ora 00:54
Ioanasch
Nu este medic/terapeut
Ioanasch
alinutza84 cand te operezi?
0
04-06-2011, ora 00:58
alinuta84
Nu este medic/terapeut
alinuta84
pe 20 iunie ar trebui dar sper sa reusesc mai devreme.
0
04-06-2011, ora 11:39
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Ioanasch inca nu sunt hotarata cu implanturile. De asta nu te-am mai sunat. Nici nu am toata suma necesara inca... asa ca o sa mai astept putin sa mai strang niste banuti... Intre timp ma documentez si as vrea sa ma hotarasc la un doctor. Am auzit de dr. Ioana Dragoicea si as vrea sa ma duc si la ea la consultatie. Sa vad cat imi ia. Mi-a recomandat-o cineva care a vazut implanturi puse de ia si a spus ca aratau super !
0
04-06-2011, ora 16:58
Issa1612
Nu este medic/terapeut
Issa1612
daca vreti mai multe detalii in legatura cu dr marinescu -*.eu m-am operat marti la el...si pana acum e totul oki...personalul e foarte atent..


(*modificat de admin)
0
04-06-2011, ora 18:34
buburuza2011
Nu este medic/terapeut
buburuza2011
pe mine m'a programat pe 17 la consultatie. aveti idee la cate zile dupa consultatie ma poate baga in operatie...? Depinde de cat de repede primesc rezultatele la analize?
0
05-06-2011, ora 13:46
mihaelabis
Nu este medic/terapeut
mihaelabis
buna ziua la toata lumea
Eu am fost operata cu cateva luni in urma la o clinica din bucuresti unde operatia nu mi a reusit si printr o prietena am auzit de dna dr Giuglea la care am facut o noua interventie chirurgicala care a decurs foarte bine si am fost foarte multumita.
Si eu sunt convinsa ca fiecare clinica are nereusitele ei si ca exista paciente nemultumite.
Eu am fost foarte incantata de dna doctor si ca atare a dus o si pe sora mea pentru implante mamare, a fost si ea operata si totul este ok
Asa ca parerile sunt impartite, oricum eu va urez multa bafta si dupa mine zic sa mergeti cu incredere
o zi buna tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns
330 comentarii 12 ..... 10 11 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •