implant mamar - recomandari/informatii

330 comentarii 1 2 ..... 91011 Înainte ›
0
14-08-2012, ora 10:38
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
oke, uita-te daca le vezi pe ale mele in mesaje si rasp inapoi, am schimbat acuma setarile
0
14-08-2012, ora 10:49
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Am reusit, ai pm
0
14-08-2012, ora 20:54
Veronica N
Nu este medic/terapeut
Veronica N
Buna feteleeee, la un an si 2 luni dupa operatie am decis sa pun o poza cu sanii mei ca sa vedeti cat de bine mi-a iesit operatia, eu sunt f multumita de dr Marinescu, nu am avut nicio problema, absolut nimic.. nu inteleg ceva, este posibil sa iti puna alte implanturi decat cele care le-ai comandat si pe care le vroiai??? eu nu am mai auzit asa ceva...la sf iti da un talon pe care scrie data, semnatura, firma protezelor si codul de bare, cum e posibil sa schimbe asta? asta nu inteleg, poate ma lamureste cineva. va puupppp!!!
0
14-08-2012, ora 21:03
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Veronica, ce dimensiuni aveai inainte? Sub sani, in special, ma intereseaza.
Si ce marime la implant ai?
0
14-08-2012, ora 21:06
Veronica N
Nu este medic/terapeut
Veronica N
Pff nu stiu, mi-am pus 330 Allergan
0
14-08-2012, ora 21:18
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Se vad destul de mari pentru 330.
Cred ca spre sfarsitul saptamanii voi merge la cabinet, desi am o oarecare retinere dupa cele 2 cazuri..
Insa toate celelalte rezultate imi plac, iar fetele se declara multumite..
0
14-08-2012, ora 21:22
Veronica N
Nu este medic/terapeut
Veronica N
Trebuie sa fii optimista si sa ai si noroc :) multa bafta !
0
14-08-2012, ora 21:27
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
Sa fie, multumesc ! :)
0
15-08-2012, ora 09:37
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna, veronica!
inainte de implant aveai sani?
0
15-08-2012, ora 12:24
Veronica N
Nu este medic/terapeut
Veronica N
Buna eduta, inainte de implant aveam sani cupa B, acum am C, de aceea nu mi-am pus mai mult, initial vroiam 390 dar m-am razgandit :)
0
15-08-2012, ora 13:05
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
veronica,
imi plac f mult in partea de jos, in partea de sus mie nu/mi place rotundul ala, se vede ca e silicon...
sau poate doar in poza, in realitate stau altfel lucrurile.
0
16-08-2012, ora 16:36
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
veronica super frumosi :P asa arata si ai mei la 6 saptamani poza din fatza. PERFECTI!! :p LOVE THEM! multa sanatate tuturor sa fim fericite. va pup
0
17-08-2012, ora 07:36
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna, fetelor!
Astazi sunt 9 zile de la operatie.Ma simt f bine, dorm deja pe/o parte, am scapat de durerea de spate, sanii nu ma mai dor decat inciziile sau epiderma din jurul lor, habar nu am.Inca sunt sus, mi/as fi dorit sa coboare mai repede, probabil cu putin masaj, voi ce parere aveti?
Voi ati avut pb cu burtica, ati fost balonate?
Alexandra, inca astept poza.Monika cum te simti, sanii s/au mai modificat?
va pup
0
20-08-2012, ora 10:22
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
Sanii mei sunt super, nu au nicio problema. Eu ma simt fb, da s-a mai modificat consistenta, sunt mai moi acuma si sfarcurile s-au desumflat de tot si simt acuma cu ele, la inceput nu simteam nimic si erau inflamate si sufereau ;)))) Relax, si eu am fost balonata, ma simteam parca mancasem un porc :)))). Poza alexandrei cu sanii probabil e ft oke intrucat se operase in aceeasi zi cu mine si pana sa intru in op o analizam prin bustiera, pareau mari, rotunzi si misto :D:D:D:D. O sa schimb si eu pozaaaaa, joia asta fac 7 saptamani. numai bine!
0
26-08-2012, ora 07:40
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna fetelor!
voi cele cu probleme, ce a/ti mai rezolvat?
pt fetele care s-au operat la dr marinescu, aveti idee ce metoda foloseste?submscular?sau submuscular dual plane?
please????????
va pup
0
26-08-2012, ora 12:54
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
eduta u te-ai operat si intrebi ce metode foloseste?! Nu inteleg.. :)
0
26-08-2012, ora 17:08
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
Chiar nu stiu daca e sau nu dual plane.
0
05-09-2012, ora 14:34
2little
Nu este medic/terapeut
2little
Buna fetele!mi am cumparat si eu voucherul in 4 rate d p fundeal si pe 14 septembrie am programata operatia de marire la dr.marinescu.am fff mari emotii pt k e prima mea operatie!!m am mai linistit dupa c am citit prin ce experiente a trecut fiecare dintre voi :) si sper s fie totul ok si la mine.
am inca dubii in legatura cu marimea pentru k eu am 165cm si 48kg.medicul mi a recomandat intre 330 si 390 pe profil moderat si cantitate mai mare pe priofil inalt dar eu una nu as vrea profil inalt d teama s nu arat ciudat.
330(allergan rotunde CUI) credeti k sunt prea mici?adica eu mi as dori s arate cat mai natural...am vazut k Veronica N a spus ca are 330 dar din pacate nu pot sa ii vad poza...
uofffff sunt asa stresataaa k mai e fff putin
0
07-09-2012, ora 16:12
alina_mrn
Nu este medic/terapeut
alina_mrn
2little ai pm
0
11-09-2012, ora 10:21
2little
Nu este medic/terapeut
2little
nu stiu daca am pm, de cateva luni tot citesc c scriu fetele aici si m am hotarat s imi fac si eu cont dar nu pre stiu cum s il folosesc :D
0
11-09-2012, ora 10:23
2little
Nu este medic/terapeut
2little
am gasit acum mesajul de la u :*
0
18-09-2012, ora 08:58
eduta
Nu este medic/terapeut
eduta
buna.fetelor!
sunteti careva interesate de o corectare usoara a buzelor cu juvederm?
eu sunt interesata doar de o jumatate de fiola(0, 60 ml) si in cazul asta ramane o jumatate care ar tb folosita cat mai repede.Asa ca daca este cineva interesata de aceasta oferta sa-mi scrie,
de stiut ca rezista pana la 1 an
va pup.
0
05-10-2012, ora 14:04
Monika_aa
Nu este medic/terapeut
Monika_aa
ce mai faceti fetelor? sunteti oke?! eu am 3 luni, sunt super bine, sanii sunt acuma ft moi si frumosi. numai bine tuturor!
0
10-10-2012, ora 17:22
Geanina91
Nu este medic/terapeut
Geanina91
Buna fetelor!si eu sunt operata tot la Dr.Marinescu si vroiam sa va zic k totul a iesit super bn, sanii mei sunt superbi, ii ador, am avut niste dureri suportabile primele 2-3 zile, dupa 1 sapt dormeam pe o parte, iar acum dupa 3 sapt nici nu zici k mi am pus silicoane, sunt 100% multumita de rezultat, clinik, asistente si in primul rand de domnul Dr.care este un medic f.bun.va pup!
0
22-10-2012, ora 06:51
Andreea-cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea-cristina
Buna, eu m-am operat la domnul doctor Marinescu in urma cu 2 saptamani si vreau sa spun ca sunt extraordinar de multumita de serviciile dumnealui, pot spune ca am niste sani perfecti (360ml mi-a recomandat ), deci va puteti pune toata increderea chiar daca nu este asa deschis la discutii!Eu marti ma duc sa imi scoata atele.
0
22-10-2012, ora 16:37
gabi32
Nu este medic/terapeut
gabi32
buna ziua tuturor, ma aflu aici din acelasi motiv pentru care ati postat si voi pe acest forum.Doresc sa fac un implant mamar si chiar nu stiu la ce doctor sa apelez, din cate vad aici...toate ati apelat la dr Marinescu.Am citit toate comentariile de aici si vad ca in mare parte operatia le-a reusit cu succes tuturor fetelor. Andreea-Cristina se poate sa vb pe privat, as vrea sa aflu si eu mai multe amanunte despre tot ceea ce implica aceasta operatie
0
22-10-2012, ora 20:24
Andreea-cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea-cristina
Da se poate lasa-mi o adresa ceva si te adaug eu sa vb !:*
0
03-11-2012, ora 09:34
Jullia P
Nu este medic/terapeut
Jullia P
buna feteloe! m-am operat si eu ieri si sanii foarte sus si cam departati. ce ziceti, in cat timp se vor aseza? marimea nu este de 260 cmc, nu par mari nici aqm, nu stiu cum vor arata mai incolo. va rog, astept raspunsul cuiva.. ms
0
19-02-2013, ora 17:19
Jjenny87
Nu este medic/terapeut
Jjenny87
Eu m am operat la dr marinescu, ce sa zic a fost f bn slava domnului, am avut dureri groaznice 2zile apoi treptat au scazut, luam nurofen forte pt calmare acum la o luna si jumatate ma simt extraordinar, am citit mai sus ceva de o infectie la o pacienta sunt cazuri rare cei drept, pt nu neaparat din vina doctorului de ex poate ea sia desfacut bandajul sa se uite la sani de curiozitate, nu se stie exact, dar doctorul este bun dupa parerea mea, mam refacut f repede dupa 3 zile faceam treaba in casa, auzisem cazuri cu fete care stateau numai in pat, eu am ales operatia periareolar cu cicatrica numai la sfarcuri, deci trebuie sa vorbiti cu doctorul ce e bn si ce nu, tratamentul trebuie luat, orcum e un tratament cu antibiotice pt cateva zile, baie nu am facut timp de 2sapt, mam sters cu servetele umede, apa taie rana...e f important cat zic ei ca doctori ca ai voie sa te speli dar evitand zona nu e bn nici macar un pic apa sa atinga operatia, la operatie te stergi cu o solutie speciala, un dezinfectant, fara creme timp de 2 sapt, dupa 2 sapt baneocin, nici macar nu mam dus la control post operator, e fiind di cta mam dus la un cabinet oarticular de miau scos atele, nu sunt nebuna. Dar nu am avut semne ca as avea ceva, mam simtit f bn, orcum nu va incurajez sa faceti si voi la fel, si miam pus si acid hialuronic in buze, vreau sa zic ca am niste buze super iar sanii numai zic, ma costat cam 3000 merita banii, parerile sunt impartite dar eu sunt f multmita de rezultat
0
21-03-2013, ora 17:45
Krss
Nu este medic/terapeut
Krss
Dr cristian nitescu este foarte bun.
Adaugă un comentariu / răspuns
330 comentarii 1 2 ..... 91011 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •