imunitate la copil de aprox 3 ani

20-01-2011
ratzuscamik
Nu este medic/terapeut
ratzuscamik
buna seara! am o intrebare pot sa administrez tinctura de propolis la un copil de 2 ani s 9 luni in combinatie cu singuler s septilin?sau ce as putea sa-i dau pentru imunitate.va multumesc mult si astept raspunsul dvs.
5 comentarii
0
20-01-2011, ora 23:23
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nici unul dintre cele trei medicamente nu are legatura cu homeopatia. Daca doriti un tratament homeopatic, cel mai bine este sa fie prescris in urma unui consult homeopatic. Pana atunci, ca masura provizorie, presupunand ca e vorba de un copil cu frecvente infectii ale cailor respiratorii superioare (mai frecvente de patru pe an, cat e maximul admis ca normal), puteti folosi Imunogrip pentru copii, care are unele caracteristici de produs homeopat.
0
21-01-2011, ora 16:44
ratzuscamik
Nu este medic/terapeut
ratzuscamik
iam dat s imunogrip nu stiu ce mai pot sa-i dau ca imi raceste ft des.daca stiti cv care credeti ca e mai eficient va rog sa ma ajutati.multumesc.
0
21-01-2011, ora 18:46
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dacă răcelile sunt asemănătoare unei gripe, atunci puteţi să-i daţi, in mod provizoriu, Oscillococcinum o data pe saptamana, la distante de mese.
0
22-01-2011, ora 17:55
ratzuscamik
Nu este medic/terapeut
ratzuscamik
i-am dat si oscillococinum.altceva mai puternic imi puteti recomanda?
0
23-01-2011, ora 02:04
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In acest caz, este timpul sa va programati la un medic homeopat cu experienta la copii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.