insarcinata???-ajutati ma va rog mult de tot

15-03-2009
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
Buna seara! sa va dau cateva detalii pentru inceput...In ultimele luni prietenei mele i a venit cam asa:Octombrie=19...Noiembrie=15...Decembrie=15...Ianuarie=13...Februarie=14.iar luna asta (Martie)...am avut o problema...stiind ca ar trebui sa i vina cam pe 14..15 martie...pe 13 martie am facut o neprotejat...crezand ca o sa i vina problemele.si acum deja suntem in 15 si nu i au venit.vreau sa stiu daca poate sa ramana insarcinata, daca sunt sanse mari sau sanse mici..va rog mult de tot.stiu ca testul de sarcina se face abia peste 2 saptamani.cate zile inainte se poate face neprotejat.deja suntem terminati...nu mai stim ce sa facem.poate sa fie si din cauza ca februarie a avut numai 28 de zile????am inteles ca cel mai sigur poate sa ramana la jumatatea lunii...si daca ia venit in februarie pe 14 asta ar insemna ca pe 1 sau 2 martie ar fi cam jumatatea lunii.aa si apropo ea nu a terminat cand am facut o...nush ce detalii sa va mai dau.dar va rog foarte mult sa ne ajutati ca suntem disperati..Va multumesc! :(
8 comentarii
0
16-03-2009, ora 10:24
dear
Nu este medic/terapeut
dear
salut!in mod normal femeia este in perioada fertila in a14-zi de la venirea ciclului menstrual atunci se produce ovulatia doar intr-o zi din luna.(asta daca ciclurile menstrulae sunt regulate, dar si asa nu stie nimeni data fixa )cea mai sigura metoda(daca nu iei anticonceptionale )este abstinenta cu citeva zile inainte si dupa a 14-a zi..in mod normal nu ar fi trebuit sa ramina insarcinata. bafta!
chestia cu neprotejatul nu este prea sigura fiinca lichidul seminal contine spermatozoizi iar unul poate rezista in vagin 3-4 zile.informativa mai mult este de unde
0
16-03-2009, ora 10:26
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
stati linistiti ca nu a ramas insarcinata...
0
16-03-2009, ora 11:41
popescuandrea
Nu este medic/terapeut
popescuandrea
am facut sex si sa rupt prezervativuexact in timp ce prietenu meu ejacula sa intimplat pe la ora 2 dimineata am luat postinol 2 la ora 9, 30 dar pe la ora 8 inainte sa iau postinol mia venit ciclu ma intirziase citeva zile mai sint sanse sa fi ramas insarcinata va rog as dori un raspuns urgent sint intrata in panica.multumesc
0
16-03-2009, ora 14:08
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
nu esti insarcinata
0
16-03-2009, ora 16:21
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
pai si de ce nu i au venit problemele nici acum????????!!!!!!!1
0
16-03-2009, ora 17:53
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Mai stati si voi un pic ca poate ii vine. Din cate spui tu aci nu ar fi sanse sa ramana mai ales ca era inainte de ciclu si ovulatia trecuse dar mai stii!
***Problemele ei*** sunt c-am dereglate, aici e problema !
0
08-05-2009, ora 22:38
popescuandrea
Nu este medic/terapeut
popescuandrea
dupa ce fac sex cu prezervativ am usturimi pe labii ce poate fi stiti ceva?
0
12-06-2009, ora 23:51
oana bebitza
Nu este medic/terapeut
oana bebitza
buna. am o foarte mare problema!
pe data de 1 mai am intretynut relatyy sexuale cu sotul meu si am hotarat sa facem un copil, pe 2 sa intamplat iar, pe data de 5 mai eu am hotarat sa mai aman venirea unui copil si am luat postinol, cu toate astea am ramas insarcinata, am avut niste problema cu sarcina dar care acum sau rezolvat. am 8 saptamani si 4 zile asa spune ecografistu. ceea ce vreau eu sa stiu> daca copilul poate fi afectat de aceste pastile ? credeti-ma sunt foarte speryata! am intrebat si ginecologul meu dar nu este prea explicit si ma dispera ca ma lasa sa stau cu sufletul la gura. nu este prima sarcina mai am unn copil de 1 an si 9 luni. va rog vreau un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •