Insarcinata sau nu ?

28-02-2017
lucy2016
Nu este medic/terapeut
lucy2016
In urma cu 4 luni am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu.Am folosit prezervativ si chiar si asa in timpul ejacularii a ejaculat afara.Au trecut aceste 4 luni si luna aceasta nu mi-a venit menstruatia la data la care trebuia sa vina.Trebuia sa avina pe data de 8 dar a venit pe data de 27.Pana acum mi-a venit regulat cu o zi doua diferenta chair si dupa intretinerea actului sexual.Acum inainte cu o saptaman am avut dureri de burta foarte mari am avut simtome ca ar urma sa vina menstruatia dar nu a venit.In sfarsit si acum ca a venit am dureri abdominale foarte mari si dureri in zona bazinului si a rinichilor.Sangele menstruatiei a fost normal in prima zi spre seara a fost putin maroniu dar culoarea si-a revenit...insta este coagulat...nu in totalitate ca un fel de muci :)).Am facut 4 teste de sarcina toate sunt negative...nu le-am facut pe toate acum le-am facut in acest interval de 4 luni.Ultimul test fiind facut Luni.Nu am avut simtpome gen greata...varsaturi..culoarea mamelelor este la fel..stopul a venit mereu.Am mai avut stari de oboseala de ameteli, crampe abdominle uneori dar mai mult nu...Tin sa mentionez ca durerile abdominale sunt sub buric inspre zona pubiana si respectiv cea a ovarelor.Nu stiu daca sunt insarcinata si imi e frica sa discut cu cineva despre asta...
1 comentarii
0
28-02-2017, ora 20:32
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Este mai probabil vorba de un chist ovarian sau a fost un ciclu anovulator (puteti face si o ecografie transvaginala daca durerile persista sa puteti trata un eventual chist ovarian)!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •