Insarcinata sau nu?

10-11-2011
nmariana
Nu este medic/terapeut
nmariana
Am citit despre simptomele primei saptamani de sarcina. Ei bine, cu toate ca e cam rusinos sa spun asta, de vreo saptamana ma confrunt cu gazele intestinale, care se pare ca ar fi un simptom mai ciudat al sarcinii. Prietenul meu mi-a spus sa nu imi mai fac griji aiurea pentru ca atata timp cat nu a existat penetrare si nu a ejaculat in interiorul vaginului, nu se poate vorbi despre sarcina, insa eu am dubii asupra lichidului pre-ejaculator care a ajuns pe vaginul meu si imi este frica ca acesta ar fi putut intra prin membrana himenala. S-ar putea? Eu sunt virgina.

Chiar nu stiu ce sa mai cred. Se poate ca simptomul meu sa fie o problema digestiva? Mentionez ca scaunul este normal. Nu ma simt deloc obosita si nu am greturi nici stare de voma.
7 comentarii
0
11-11-2011, ora 10:31
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Prietenul dv are dreptate. Nu exista sarcina fara penetrare.
0
11-11-2011, ora 13:32
nmariana
Nu este medic/terapeut
nmariana
In dimineata aceasta am inceput sa am usoare intepaturi in zona ovarelor. Oare ce sa fie?
0
13-11-2011, ora 09:02
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se poate să fie de la temerea (nefondată) că aţi putea fi însărcinată sau să fie o problemă reală, spre exemplu o anexită (răceală la ovare). Dacă semnele persistă mai mult de 2-3 zile, programaţi-vă la un consult.
0
25-02-2013, ora 00:25
raluca101010
Nu este medic/terapeut
raluca101010
Buna seara, am o experiente asemanatoare, nu a existat penetrare si nici ejaculare langa vagin, dar este posibil sa fiu insarcinata de la acel lichid, ciclul mi-a venit si a durat 4 zile mi-am facut doua teste care au iesit negative, la 3 zile dupa, am stari de balonare dar fara alte simtome.este posibil sa fiu insarcinata, va rog am nevoie de un raspuns urgent !!!
0
25-02-2013, ora 10:39
Vasi Maria
Nu este medic/terapeut
Vasi Maria
Nu inteleg..dc nu pot sa adresez o intrebare..am nevoie de un raspuns si nu stiu dc nu pot posta pe site!:-(
0
25-02-2013, ora 20:24
raluca101010
Nu este medic/terapeut
raluca101010
NIci eu nu pot sa adresez o intrebare pe site, dar sper ca cineva sa-mi poata raspunda, am nevoie de un raspuns!!
0
25-02-2013, ora 21:31
Vasi Maria
Nu este medic/terapeut
Vasi Maria
Inceark sa pui o intrebare mai diferita de cele care sunt deja! Parerea mea e sa nu.ti faci griji...eu cu pr meu mereu am facut neprotejat...si nu am avut nimic in 3 ani! Balonata poti fi de la altcv dar de la sarcina nu cred, mai ales k ai avut ciclu.si eu il am de 4 zile, uneori 5!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Cercetătorii au realizat un studiu complet al gazelor intestinale
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Dieta unei persoane influențează cantitatea unui gaz potențial dăunător găsită în intestinul său
  • Flatulența după masă - cauze, tratament, sfaturi utile
  • De ce am mereu gaze (cauzele flatulenței cronice)
  •