Întârziere ciclu 7 zile

03-07-2017
dianabodea
Nu este medic/terapeut
dianabodea
Bună ziua,
Am un ciclu menstrual regulat, la 28 de zile. Ultima menstruație am avut-o în data de 30 mai, a durat 4 zile. Pe data de 24 iunie, deci ziua 26 a ciclului, la 12 zile (aproximativ) de la perioada de ovulație, am avut o scurgere ușoară de sânge, de culoare roz deschis până la maroniu, care nu a semănat deloc cu menstruația obișnuită, care e abundentă. De asemenea, în momentul în care a început sângerarea respectivă am avut o durere acută ca la venirea menstruației, care nu a durat mai mult de 30 minute, însă cu stare de rău și greață. Sângerarea a durat două zile, cu scădere în intensitate spre final. De atunci am început să am o sensibilitate mare la mirosuri, sa merg mai des la toaletă, inclusiv noaptea, și sa am dureri de sâni, însă diferite de durerile obișnuite din timpul menstruației, dureri de cap ușoare, uneori ușoare stări de greață. Următoarea menstruație trebuia să-mi vină pe data de 27 iunie, însă nu a venit și nu am nici un alt simptom premenstrual. Am făcut 2 teste de sarcină, unul pe 28 și unul azi, pe 3 iulie, ambele negative. Se poate să fie instalată o sarcina și sa fie rezultatele fals negativ la teste?
Aștept cu interes răspunsul dumneavoastră,
Vă mulțumesc,
1 comentarii
0
06-07-2017, ora 13:18
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Exista un procent redus de teste fals negative de sarcina si testul de certitudine este din sange betaHCG!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: