Intarziere cm...de la antibiotice?

13-05-2014
ralu7
Nu este medic/terapeut
ralu7
Buna seara, sunt in urmatoare situatie nu prea placuta..am avut o masea extrasa tratament 1 saptamana cu antibiotic si nurofen dupa care cateva zile am luat probiotice, dupa care am avut o erupite (alergie zice d-na dr.pe piept si gat care inca o mai am si am primit prednison pentru ea si fenistil pastile).Ultima menstruatie a fost pe data de 4.04.2014 si am deja 6 zile intarziere.Am facut un test care a iesit negativ.Ce sa fac sa continui tratamentul cu cortizon.daca sunt totusi insarcinata?Ciclul il am regulat...iau si tratament cu hormonii am glanda tiroida extirpata total.Sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat.Va multumesc!
5 comentarii
0
14-05-2014, ora 07:35
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Ai folosit vreo metoda contraceptiva? In timpul administrarii antibioticului ?
0
14-05-2014, ora 08:52
ralu7
Nu este medic/terapeut
ralu7
Nu am folosit! Si din cauza hormonilor sintetici pe care ii iau folosim metoda coiotus intreruptus.Nu stiu ce sa fac am zis ca intrerup tratamentul cu cortizon care il iau acum ptr alergie.. imi e frica daca sunt gravida.nu vreau nici sa fac avort dar nici sa pastrez o sarcina cu probleme de la pastile(plus ca am facut si o radiografie la masea in periaoada aceea).azi mai incerc sa fac un test este a 7 zi.
0
14-05-2014, ora 08:56
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Spre siguranta ta mai fa un test sau 2 de la firme diferite. Atat timp cat nu s-a terminat in interior nu esti gravida.
0
14-05-2014, ora 10:13
ralu7
Nu este medic/terapeut
ralu7
Am mai facut un test acum..tot negativ a iesit.Sper sa fie asa.alergia tot nu mi-a disparut complet si as continua tratamentul cu cortizon.ms
0
20-05-2014, ora 23:00
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Sigur nu esti insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •