Intarziere menstruatie. Posibila sarcina?

15-01-2019
picguy
Nu este medic/terapeut
picguy
Buna ziua, pe 28 decembrie 2018 eu si cu prietena mea am avut niste timp singuri acasa. Am facut sex oral, am ejaculat pe ea, nu in ea, iar dupa m-am sters, s-a sters si ne-am spalat cu apa si sapun din abundenta. Dupa aceasta, fiind destul de siguri ca totul e ok, am continuat cu sex oral ei, bagandu-i si degetele in vagin. Trebuie sa mentionez ca ultima oara i-a venit CM pe 12 decembrie 2018, iar pana astazi, 15 ianuarie 2019, nu i-a venit. Are un ciclu neregulat de obicei, are chist ovarian, insa mereu venea cu vreo 2-3 zile mai devreme, rar intarzia maxim o zi sau doua. Ne e frica sa nu fie insarcinata... Putem primi ajutor?
2 comentarii
0
16-01-2019, ora 09:58
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in vazul in care nu a existat penetrare cu penisul nu exista posibilitatea sa ramana insarcinata,

C zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
16-01-2019, ora 18:24
picguy
Nu este medic/terapeut
picguy
Va multumesc frumos! Tot in aceeasi zi in care am scris acest mesaj, i-a venit CM si pare totul ok pana acum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •