Intirziere la mestruatie

28-03-2012
konfetka04.05
Nu este medic/terapeut
konfetka04.05
Buna, am 19 ani si duc o viata sexuala cind protejata cind neprotejata, dar acum am o bataie de ca tare mare am intirziere la mestruatie cu 4 zile(de mult asa ceva nu a dost si de asta tare nu streseaza) am facut deja vreo 4 teste in aceste zile si toate arata negativ, puteti sa ma ajutati si sami spuneti care ar punea fi motivul intirzierii?
2 comentarii
0
29-03-2012, ora 01:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunt multe motive pentru care menstruatia poate sa intarzie, in afara de o sarcina. Motive endocrine, ginecologie, infectioase sau chiar si simplul stress. Daca, pana acum, menstruatia v-a venit mereu "ceas", inseamna ca faceti parte dintre norocoase.

Ca regula generala, intarzieri de pana la 10 zile sunt considerate a face parte din normalitate. Daca vedeti ca trec 10 zile de la data asteptata si sangele tot nu se arata, abia atunci inseamna ca e cazul sa veniti la un consult si, probabil, o ecografie.
0
31-07-2012, ora 17:28
chika
Nu este medic/terapeut
chika
buna...mia inarziat ciclul 10 zile, am facut un test de sarcina si a iesit negativ, am duresi usoare de burta, acum ma ia acum ma lasa,.va rog sa imi spuneti ce sa fac!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.