Durere in partea dreapta la 5 zile dupa operatia de colecist.

05-03-2023
Mirela vasile
Nu este medic/terapeut
Mirela vasile
Durere in partea dreapta la 5 zile dupa operatia de colecist.
Buna ziua! Sunt operata de 5 zile de colecist, cand am ajuns acasa am avut durere se simtea ca un junghi intrecostal dar mi s-a spus ca se datoreaza faptului ca in organism mi-a fost introdus un gaz de aceea se resimte asa pana in umarul drept si ca va trece de la o zi la alta. Cei drept asa e sa diminuat..dar azi a 5.a zi ma confrunt cu o durere nu grea, suportabila dar sacaitoare in partea dreapta unde ar fi fost fierea ce radiaza in spate. Intrebarea mea: este normal sa resimti asa dureri jena si cam in cat timp se va ameliora situatia ? Si dc se produc tinand cont ca tin regim. Primele 3zile am mancat supa de legume, a 4-a zi iaurt 0, 01 grasime cu branza de vaci, abia astazi am introdus peste pastrav la abur facut. Am gresit cu ceva eu?
Multumesc anticipat!
2 comentarii
1
06-03-2023, ora 10:44
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
5 zile PO e relativ precoce. Pot fi resimtite astfel de dureri o perioada de timp. Diminueaza in timp, treptat.
Regimul alimentar pe care l-ati precizat e in regula.
Daca nu se insotesc si de alte simptome, trebuie urmarite in timp.
0
08-03-2023, ora 09:25
Mirela vasile
Nu este medic/terapeut
Mirela vasile
Buna ziua! Multumesc de raspuns! Mai am insa o nedumerire! Este normal ca urina sa fie de un galbui inchis. Precizez ca, consum cam 1, 5l apa pe zi momentan. Din ce motiv ar fi asa?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul