Jocurile dinaintea intrarii in erectie

10-12-2008
monicanicoleta
Nu este medic/terapeut
monicanicoleta
De la simplele jocuri pentru a intra penisul partenerului in erectie se poate ramane insarcinata? Daca acesta atinge cu penisul usor zona vaginului? Apoi am folosit prezervativ. Exista vreun risc?
3 comentarii
0
11-12-2008, ora 00:55
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
daca a iesit presperma la barbat sau lichidul preejaculator care se spune ca ar contine o cantitate extraordinar de mica de sperma ar fi posibilitati minime.daca penisul nu a intrat deloc in vagin sansele scad si mai mult.dupa parerea mea si din toate contactele mele sexuale cu partenerele mele nu sa inamplat niciodata nimic prin aceste tehnici.deci sansele sunt ffff mici dar nu este ceva imposibil.mai bine daca ai o relatie stabila utilizeaza anticonceptionale ca sa elimini orice risc posibil car ar fi el de mic.sanatate si numa' bine.dar pt moment eu zic sa te linistesti ca nu e nici o problema!
0
11-12-2008, ora 08:51
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu cred ca xfile are dreptate.Sunt putine sanse.
Numai bine!
0
18-12-2008, ora 23:33
monicanicoleta
Nu este medic/terapeut
monicanicoleta
Penisul nu a intrat in vagin. Dar am luat a 2 a zi Postinor si acum nu mi-a venit ciclul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Preludiul sexual - tot ce trebuie sa stii despre preludiu
  •