Karissa pentru chisturi
Buna ziua.Am 30 de ani.Mi-au fost recomandate Karissa timp de 6 luni pentru eliminarea chisturilor si reglarea ciclului.Am facut analize inainte.Am luat pentru prima oara aceste contraceptive si inainte nu am mai folosit anticonceptionale de nici un fel.Sunt in a doua luna in care trebuie sa le iau, insa nu stiu de ce din ziua 18 am avut sangerare usor maronie...si in ziua 20.iar de cand am luat ultima pastila, la 3 zile am avut o sangerare foarte inchisa, iar in a 4 zi a venit ciclul normal.Cu o zi inainte de a incepe a doua cutie cu pauza prescrisa de 7 zile am avut o sangerare roze cu dureri usoare de burta si ovare.Nu stiu...sa le mai iau?In perioada de pauza vreau sa mentionez ca am fost nevoita sa iau Augmentin 1000 pentru o infectie de la o masea.Oare sa influenteze??Va multumesc.Sa ma ingrijorez??
1 comentarii
Aveti spotting, efecte secundare de la ac. Sangerare in afara menstruatiei.
Va recomand ovulele Propolicium pt a topi chisturile.
Nu stiu daca doctorita v-a zis personal ca daca luati 6 luni ac chisturile se vor topi. Poate maxim sa le opreasca sa creasca. Unor femei le-au crescut si mai rau dupa ce au oprit ac.
Mai studiati pe net problematica chisturilor.
Eu am avut ovare polichistice. Cu o serie de ovule Propolicium, de 3 luni, am topit chisturile de 26-28 mm de pe un ovar complet. Pe celalalt erau la fel. Urmez a doua serie pentru ca vreau sa topesc un singur chist de 12 mm care a mai ramas. Ambele ovare erau polichistice. Sunt foarte multumita de tratament.
Va recomand ovulele Propolicium pt a topi chisturile.
Nu stiu daca doctorita v-a zis personal ca daca luati 6 luni ac chisturile se vor topi. Poate maxim sa le opreasca sa creasca. Unor femei le-au crescut si mai rau dupa ce au oprit ac.
Mai studiati pe net problematica chisturilor.
Eu am avut ovare polichistice. Cu o serie de ovule Propolicium, de 3 luni, am topit chisturile de 26-28 mm de pe un ovar complet. Pe celalalt erau la fel. Urmez a doua serie pentru ca vreau sa topesc un singur chist de 12 mm care a mai ramas. Ambele ovare erau polichistice. Sunt foarte multumita de tratament.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Operatia de apendicita si de chist la ovar
- 2chist ovarian
- 3Sangerari intre menstruatii... exista riscul de cancer uterin?
- 4Am aproape un an de cand folosesc novynette si menstruatia venita mai repede
- 4chisturi pe ambele ovare + nodul pe uter
- 49pot ramane insarcinata?
- 5Dereglari ciclu, menstruatie redusa cantitativ si apoi deloc
- 0Dereglarea Ciclului Menstrual, vine mai devreme Opinia unui Genicolog va rog!!!
- 4Am nevoie de un sfat urgent diane -35
- 22posibila sarcina sau dereglare?
- 0Chist ovarian si chist la sani
- 0Pauza anticonceptionale, dereglare sau sarcina?
- 2logest (cred ca am inceput pe spotting?)
- 3Este oare spotting?
- 2ciclu la 15 zile
- 3flora microbiana moderata mixta; leucocite PMN prezente; celularitate bogata
- 3provocare menstruatie chirurgical-sop
- 0Hiperplazie epiteliala atipica
- 1Doresc sa rămân însărcinată
- 1E doar o delegrare hormonala?
Mai multe informații despre: Chistul ovarian dereglarea menstruatiei sangerarile intermenstruale (spotting)
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
