Lapte praf, probleme bebe 6 saptamani

24-11-2022
Ancapopoviciu
Nu este medic/terapeut
Ancapopoviciu
Buna ziua, băiețelul meu are șase săptămâni și 6 kilograme, s- născut cu 3, 600. Problema este cu laptele praf. Ii dau Nan comfortis 1. Pe Cutie scrie ca are trebuie sa aibă mese la fiecare trei ore, dar la noi nu e așa. Băiatul mănâncă des, 1 ora, 1 ora 30, rar doua ore si niciodată aceeași cantitate. Uneori mănâncă 60, alteori de-abia 90. Mi se pare ca nu ii place laptele pentru ca după mese i-am dat ceai si acesta îl mânca in continuare la masa de 60 sau 90, pe când laptele nu. Nu pare niciodată satul, mereu mai cere si dacă ii dau, îl mănânc cu greu, pe lângă are dureri urate de burtica. Știu de colici, dar simt ca ar fi o problema si cu laptele. Uneori am impresia ca mănâncă laptele cu forța si chiar cât sa se simtă cât de cât satul. Ce as putea face? Ar trebui sa ii schimb laptele?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul