leucopenia acum 3 luni

22-07-2010
fox76
Nu este medic/terapeut
fox76
am fost diagnosticata cu leucopenie acum 3 luni si aveam leucocitele 2800 acum am deja 2100 ma simt foarte rau si nu stiu ce pot face va rog ajutatima
9 comentarii
0
23-07-2010, ora 04:44
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată d-ră/d-nă Foxkarla76, vi s-a descoperit cauza care generează leucopenia? Ce tratament luaţi în prezent (dacă luaţi)?
Vă rog să-mi răspundeţi!




Toate cele bune.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu respect,
Nick
0
05-02-2011, ora 21:20
fox76
Nu este medic/terapeut
fox76
nu mi sa gasit cauza cum ma suspecteaza de agranulocitoza si tratament mi sa spus cami face mai mlt rau decat bine eu avand si alte probleme la coloana sunt operata de 8 ori pe coloana
0
04-05-2011, ora 23:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată d-ră/d-nă Fox76, leucopenia, sau scăderea patologică a numărului de leucocite, sub 3000-4000/mm cub, poate fi întâlnită în următoarele situaţii:
● Boli infecţioase (febră tifoidă, tuberculoză pulmonară, gripă, hepatită, poliomielită etc.);
● Intoxicaţii cu benzen, COV, alţi solvenţi organici şi metale grele sau radioactive;
● Alergii medicamentoase şi alimentară;
● Iradieri cu raze X sau izotopi radioactivi;
● Boli ale măduvei osoase hematogene etc. De asemenea, leucopenia şi chiar şi agranulocitoza, pot fi produse de acţiunea nocivă a unor medicamente, cum ar fi unele antidepresive, care produc supresie medulară.
Cunoscând faptul că există o diversitate de cauze care pot determina instalarea leucopeniei şi a agranulocitozei, medicul dv. curant trebuie să vă efectueze câteva analize medicale suplimentare - analize de natură hematologică, microbiologică, imagistică, coproparazitologică, imunologică, moleculară etc., care să stabilească cert cauza apariţiei leucopeniei/agranulocitozei şi care să ajute la alegerea tratamentului optim, în vederea vindecării.

Locuiţi în Bucureşti? Aş vrea să vă recomand un medic, cu acordul dv. bineînţeles!

_

Însănătoşire grabnică!
0
07-05-2011, ora 19:49
fox76
Nu este medic/terapeut
fox76
nu sunt din gorj multumesc pt sfat ma ajut foarte mult
0
07-05-2011, ora 20:00
fox76
Nu este medic/terapeut
fox76
si nu mi sa spus de unde provine doar pur si simplu ca asa e organismu meu si de la atatea operati se poate atat mi sa spus nimic mai mult
0
13-08-2011, ora 23:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă Fox76, nu cunosc niciun medic din judeţul Gorj, dar nu mi-ar fi greu să mă interes cu privire la un medic din Târgu-Jiu, de pildă, care să încerce să vă ajute.. Doriţi?
Cum vă mai simţiţi? Sper că sunteţi bine, Doamne ajută.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Nick
0
14-08-2011, ora 22:53
fox76
Nu este medic/terapeut
fox76
da mias dori tare mult nici situatia materiala numi permite sa merg la tg mures unde sunt operata pe coloana multumesc si spunetimi de ce am dureri de oase si mi se pun carcei la muschi tot mai des
0
28-08-2011, ora 03:10
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă Fox76, okay, am înţeles.
Încercaţi să ajungeţi la un consult la dnul dr. Leonard Vulpe. Mergeţi la dânsul cu toate analizele pe care le-aţi făcut, cu toate diagnosticele şi reţetele primite. Informaţi-l cu privire la toate problemele medicale avute!
_

Dr. Leonard Vulpe - Cabinet de Medicină Generală, Homeopatie şi Medicină Naturistă
Adresă: European Medical Center, Tg-Jiu, vis-a-vis de Policlinica (Spitalul nou)
Program: Luni-Vineri 16-19, Sâmbătă 9-12 (pe bază de programare)
Contact Dr. Vulpe: drvulpe71@gmail.com
Tel. 0728-203-591 sau 0736-647-555
_

Ca şi fapt divers, să ştiţi că leucopenia dv. poate fi cel puţin ameliorată cu ajutorul gemoderivatului din mlădiţe de cătină roşie, chiar tratată, dar dnul dr. Vulpe vă da da mai multe detalii, cu siguranţă.
----------*
Durerile de oase şi cârceii sunt simptome care au diverse cauze, la o un banal deficit de magneziu, calciu, fosfor şi vitamina D, până la o meteosensibilitate, o avitaminoză B sau o dereglare complexă apărută la nivelul sistemului nervos, printre altele.
Consultaţi, vă rog, medicul. În urma dialogului pe care-l veţi avea cu medicul şi în urma examinării, eventual şi a unor testări serologice, vi se va pune unul sau mai multe diagnostice şi veţi primi tratament adecvat în baza lui/lor.
Vă doresc însănătoşire grabnică.
Cu iubire şi respect,
Nick

(*modificat de administrator)
0
28-08-2011, ora 03:14
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
*vă va da mai multe detalii...
*de la un banal deficit...
_
Îmi cer iertare pentru greşeli, m-am grăbit :)
Numai bine,
Nick

Post Scriptum - Dacă nu înţelegeţi ceva, informaţi-mă fără ruşine sau altceva, iar eu vă voi explica mai pe înţelesul dv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leucocite scăzute - când / de ce scad leucocitele
  •