Leziune coloana in zona lombara

27-12-2010
Ms.Cristina
Nu este medic/terapeut
Ms.Cristina
Buna ziua!
Acum un an si jumatate am suferit un accident in urma caruia am avut in prima faza dureri mari de spate, in zona lombara. La acel moment am fost la un consult medical unde mi s-a facut, o radiografie care nu a aratat tasare de coloana vertebrala, ci mai mult o micsorare a distantei dintre 2 vertebre. Am avut un mic tratament de urmat printre care si niste injectabil pe care l-am urmat la timp. Durerile au continuat, insa au inceput sa fie mai rare pana in toamna acesta cand au inceput sa ma deranjeze din ce in ce mai mult. Drept urmare, am fost la un centru de recuperare timp de doua saptamani, unde am facut un tratament de consta in proceduri ce utilizau electomagnetismul, laserul si masajul, in urma caruia m-am simtit intr-adevar, mai bine. Acum durerile sunt foarte rare, cauzate in mare parte de frig sau efort fizic si sunt insotite de o senzatie de amortire a piciorului stang.
Intrebarea mea este ce altceva as mai putea face pentru a ma recupera cat mai bine ? De asemenea, inainte de acesta leziune practicam atat mersul pe role, mountain bike-ul cat si snowboard-ul, insa dupa a trebuit sa renunt la tot din cauza durerii. Mai este vreo sansa pentru mine de a ma reintoarce la ceea ce faceam inainte ?

Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.