lindaxa are efecte negative?

268 comentarii 1 23 ..... 8 9 Înainte ›
0
23-11-2008, ora 11:07
moraruoana
Nu este medic/terapeut
moraruoana
Eu am luat cam 11 zile si m am lasat pt ca ma simteam rau?credeti ca, am intrerupt sa mai iau o sa mi vina ciclu luna asta?imi raspundeti si mie please.?
0
23-11-2008, ora 19:54
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
draga mea moraruoana, nu te mai lasa condusa de autosugestii de genul:, , am luat -trebuie sa am efecte secundare, ,.eu iau de o jumatate de an si nu am nimic.e adevarat ca ciclu imi intarzie si cate o luna, dar mai conteaza?important e ca am slabit 21 kg si ma simt excelent.arat super si ma simt super.deci nu te speria daca intarzie ciclul ca e ceva normal si restul tu decizi daca vrei cu adevarat sa slabesti.oricum iti doresc multa bafta.
0
26-11-2008, ora 18:50
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Buna, moraruoana, de ce iti aci griji pentru intarzierea ciclului, insarcinata nu ramai de la Lindaxa, asa ca...daca intarzie de la medicament, o sa vina la un moment dat, nu ai de ce sa-ti faci griji, daca intarzie de la altceva, fa-ti un test de sarcina.in rest, iti doresc multa bafta, daca chiar nu te simti bine cu medicamentul, intrerupe-l, ca doar nu ti-o fi mai draga moartea! Glumesc, dar doar tu hotarasti ce faci !
0
20-12-2008, ora 22:03
razvan331
Nu este medic/terapeut
razvan331
salutare, am 15 ani si am luat si eu lindaxa 10 si 15 la sfatul medicului endocrinolog in 3 luni am slabit in jur de 17 kg ajungand de la 87 pe la 70kg, nu am simtit nimic ciudat de la aceste pastile m'am simtit perfect dar atentie nu trebuiesc luate mai mult de 6 luni ! si daca vreti sa aveti rezultate foarte bune luatiu aceste pestile impreuna cu un regim moderat si mult sport ;) :*
0
01-02-2009, ora 19:27
MARI-MARI
Nu este medic/terapeut
MARI-MARI
Buna si eu am luat Lindaxa in toamna 2 luni si fara nici un rezultat si acum iar am inceput sa iau de 10zile si tot nimic.Poate cineva sami explice si mie care ar fi cauza ?Nu am probleme de sanatate toate analizele sint bune. Dar eu nu pot sa dau jos kg in plus 10-15kg.Am incercat de toate si foamete am facut si tot fara folos.
0
02-02-2009, ora 14:15
gabisorita
Nu este medic/terapeut
gabisorita
de metabol am auzit dar nu am putut nici sa-l vad ca la mine aici nu se gaseste, dar se spune ca e ffff bun mai bun decat toate ce dai jos nu mai pui si nu are efecte secundare, regleaza metabolismul
0
25-02-2009, ora 15:15
mary27
Nu este medic/terapeut
mary27
buna razvan331 ai mai luat ceva kg in plus dupa ce ai terminat tratamentul cu lindaxa
0
25-02-2009, ora 15:19
razvan331
Nu este medic/terapeut
razvan331
@ Mary27... Nu am mai luat nici un kg in plus dar nici nu am mai slabit ;)
Acuma depinde si de organismul fiecaruia.
0
25-02-2009, ora 15:41
mary27
Nu este medic/terapeut
mary27
razvan331 ai urmat si un regim alimentar in timp ce luai lindaxa
0
25-02-2009, ora 15:43
razvan331
Nu este medic/terapeut
razvan331
da am urmat ;) ti l-as da cu cea mai mare placere da nu stiu pe unde l'am pus
Oricum...toata chestia asta am urmato datorita medicului endocrinolog la care am fost.poate ai auzit de parhon
1
25-02-2009, ora 16:07
mary27
Nu este medic/terapeut
mary27
razvan331 nu am auzit de parhon dar daca al gasesti te rog sa mil dai si mie mersi mult
0
25-02-2009, ora 16:09
mary27
Nu este medic/terapeut
mary27
eu nu am timp sa merg la doctor si nici nu stiu nici unul aici an sb
1
25-02-2009, ora 16:09
razvan331
Nu este medic/terapeut
razvan331
@ Mary27 : :)) parhonul este un spital din bucuresti ;)
1
25-02-2009, ora 16:12
mary27
Nu este medic/terapeut
mary27
razvan331 da dar eu ma refeream la regim daca il gasesti
0
25-02-2009, ora 16:14
razvan331
Nu este medic/terapeut
razvan331
mai bine da'mi id tau si o sa caut regimul si ti-l dau direct pe mes ca sa nu mai stau sa intru intruna pe siteu asta ;) astept mesaj cu id tau
0
09-03-2009, ora 01:25
dudishor
Nu este medic/terapeut
dudishor
buna! dupa cele citite aici, am ajuns la concluzia ca sunt unul din cazurile fericite:in 5 luni am slabit 32 de kg si nu am luat in greutate, dupa incetarea tratamentului! toate aceste kg le-am pierdut cu regim, sport.si lindaxa! e pueril sa credem ca un simplu medicament va arde singur tot surplusul, sa nu uitam ca in lumea aceasta nu exista minuni! nu vreau sa fac reclama gratuita acestui produs, dar in cazul meu a functionat! treceti intai pe la un medic, nu luati dupa ureche- asta e sfatul meu!
0
22-03-2009, ora 15:16
jaisse
Nu este medic/terapeut
jaisse
Salut! M-am hotarat sa incep sa iau si eu lindaxa de 10 dupa ce am cunoscut 2 fete care au luat si au slabit destul de mult si nu s-au simtit rau, asa k incepand de maine o sa le iau si eu pt k m-am saturat sa tin dieta si sa fac sport fara nici un rezultat. Nu vreau sa slabesc decat 10 kilograme k sa ajung la greutatea mea normala. Deabia astept sa vad dak v-a da rezultate, o sa va tin la curent.
0
25-03-2009, ora 17:15
andaniela
Nu este medic/terapeut
andaniela
Buna, este pentru prima data cand scriu aici...am tot citit pareri despre acest medicament, si sincer, am vrut neaparat sa il incerc si eu...fara sa apelez la medic...de 5 zile iau lindaxa 15..m-am cantarit in prima zi, aveam 65.7 kg, iar dupa a 5-a zi, deja slabisem 1.5 kg.. Eu spun ca este in regula, am inaltimea de 1.70.. si as vrea sa ajung la greutatea de 55 de kg...Sper sa reusesc. Chiar sunt increzatoare!! Iar despre acele simptome...nu am avut nimic...totul este normal...nici stari de somnolenta...nici insomnii... Vedem ce se intampla pe viitor!!!
0
25-03-2009, ora 21:35
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Draga andaniela, ma bucur ca ai slabit, ai grija insa la digestie, lindaxa poate sa-ti dea constipatie, chiar hemoroizi, daca vezi ca apar probleme, incearca sa bei seara un ceai laxativ. Iti urez mult noroc si sanatate!Si eu sunt multumita de lindaxa..dar atentie la digestie!!!
0
25-03-2009, ora 22:10
andaniela
Nu este medic/terapeut
andaniela
Multumesc pentru sfaturi, mire1... Deocamdata nu am nicio problema din cele amintite de tine... Dimineata beau o cafea, iar pentru mine...cafeaua este cel mai bun laxativ... Iar de luni, am hotarat sa merg la un salon de intretinere corporala...pentru electrostimulare si vaccum... Chiar am fost prin zona in care se afla salonul, iar pe geam, scria mare...OFERTA LUNIi, oricare 10 sedinte, la pretul de 100 lei...
Din cate am inteles, la electrostimulare, iti lucreaza muschii, si scazi in centimetri, nu neaparat in kg... pielea arata mult mai bine, mai ferma...Iar la vaccum...dispare celulita! Voi incerca!! si va voi spune daca se vad rezultatele sau nu!!
0
26-03-2009, ora 14:10
anaemona
Nu este medic/terapeut
anaemona
andaniela, vacuumul da rezultate, dar trebuie sa te duci constant pentru intretinere ca altfel te intorci de unde ai plecat. eu am facut termocuverta cu vacuum, am fost foarte incantata de rezultate, dar nu am mai avut timp sa merg de 2 ori pe sapt pt intretinere si s-a dus efectul.
0
26-03-2009, ora 22:59
joanared
Nu este medic/terapeut
joanared
eu am incercat vacuum concomitent cu impachetarile si nu prea am vazut rezultate. sincer imi pare mai buna electrostimularea care in esenta totusi cred ca e cam acelasi lucru. ca tot am vazut ca se vorbeste de lindaxa... acum jumatate de an am luat si eu de 10. cred ca vreo 2 sapt( pana am aflat ca sunt insarcinata- prost moment) stiu ca nu aveam pofta de mancare desi mi-era rau de foame. imi tremura tot corpul si stiam ca trebuie sa mananc, ca de-asta am starea asta. fumam mult, beam un energizant, si deabia pe la 3-4 mancam. ma durea si capul destul de des. dar astea erau sigur semne ale infometarii. am slabit parca 6-7kg, de la 92 la 85. a fost ok nu mi-a fost rau dar din motivele mai sus mentionate am renuntat. m-am mai ingrasat la loc pana acum cam 2 kg, asta tinand cont si de sarbatori...cum am realizat ca de 6-7 ani curele sunt la ordinea zilei, am ajuns la concluzia ca mi-a ajuns. am facut de-a lungul timpului impachetari, electrostimulari, vacuum, am incercat n cure si pastile, reductil, regenon, clarinol, fitoimagra, ceai verde etc. Treptat de la 57 cat aveam la 18 ani, m-am ingrasat cam cu 3-4 kg pe an si acum am 85- la 25 de ani. pe la 75 de kg, cand ma consideram super grasa( va dati seama cum e acum) am reusit inainte de nunta, deci cu supermotivatie sa slabesc pana la 60, in 2 luni jumate, mancand ce credeam eu de cuviinta: salate cu putina branza, ciuperci la cuptor, gratar, omleta fara ulei si in oras de ex, frigarui cu muraturi. acum nu inteleg unde naiba s-a dus vointa aia de atunci... mai tinusem la un moment dat un regim si parca sa zic ca era ala a lui catalin crisan care da intr-adevar rezultate, dar 13 zile numai carne... imi iesisera crenvustii pe urechi( ca altceva la facultate nu putem manca. eee si dupa tot felul de cugetari si aplicarea tuturor variantelor( am fost chiar si la o consultatie pentru balon gastric, dar m-am hotarat ca decat sa-i bag nesimtitului aluia de medic care iti cerea spaga intr-un spital public, cat ai fi platit intr-un centru privat, mai bine de banii aia imi fac n abonamente la sala, electro si alte minunatii), dupa excluderea operatiei de micsorare de stomac de care mi-a fost prea frica, a ramas o singura varianta:Magicianul nutritionist. ei as ! Credeti ca a tinut mult minunea, cand mancarea e cel mai puternic drog si cel mai al naibi viciu? un meniu foarte ok, dar sa mananci tu identic 2 saptamani la rand si sa nu ai voie sa calci stramb nici macar la o nunta? dar cine e ea(nutritionista) sa imi spuna ce sa fac? ( si-mi promisese ca daca sunt cuminte pana in august ajung la 55.)Asa ca dupa un chin de 3-4 zile am renuntat sa mananc vesnicul deja piept de pui de la pranz si deja scarboasa salata de cruditati de seara.nu zic au fost bune... prima zi, hai si-a doua. asa ca am luat-o de la capat cu cautarile... si m-am oprit la herbalife desi nu credeam ca o voi face vreodata. trebuie sa o incerc si pe asta. nu mi-am luat deocamdata tot ce mi-a zis" consultantul" ci doar cocteilul de banane. asta a fost a doua zi. beau unu dimineTA si unu seara. la pranz mananc ce cred eu ca e mai sanatos. deocamdata e bine. taie foamea si oricum e mai bun decat saritul peste mese. am vazut ca are o gramada de vitamine, minerale, pe care eu prin alimentatia mea nu le capatam in veci. am vazut pe o alta pagina ca era luata peste picior o persoana care pomenea de produsele astea. eu nu sunt distribuitor si nici nu voi fi vreodata, pentru ca pe mine una nu ar fi reusit nimeni sa ma conviga sa cumpar. Dar pana nu ma conving eu nu laud dar nici nu le critic. dupa vreo saptamana, cand ma conving ce e ku cocteilul asta, poate imi voi lua si restul de produse care sund destul de scumpe, cam 7 mil, dar daca coctelul ma convinge le iau. vreau sa iau concomitent si lindaxa, ca sa ma ajute sa rezist cu alea 2 cocteiluri pe zi si o masa normala. sper de data asta sa reusesc!!!!!!!! spor la slabit! daca vrea cineva sa vb cu mine si nu ma gaseste aici imi poate scrie pe joanared19@yahoo.com. caut prietene de suferita! multumesc ca ati avut rabdare sa imi cititi povestea.
0
29-03-2009, ora 22:11
moni_moni
Nu este medic/terapeut
moni_moni
draga joanared am citit toata povestiara ta :D cu rabdare...si m-am regasit in ea.cu mici modificari poa sa fie povestea mea.referitor la acest medicament lindaxa.cred ca e bun o prietena a slabit 15 kg...am incercat si eu in tomana...atunci am slabit doar vreo 4-5 kg si m am descurajat.dar de maine incep iar:) sper sa fie cu.multe kg in minus. va pup
0
29-03-2009, ora 22:58
joanared
Nu este medic/terapeut
joanared
spor la slabit! eu am luat 2 zile si m-am oprit. cred ca mi-am ales momentul la fel de prost ca si data trecuta... pan ama lamuresc daca e sau nu, raman cu cocteilul. pana acum am slabit aproape 3 kg.
0
30-03-2009, ora 22:59
andaniela
Nu este medic/terapeut
andaniela
Buna, fetelor!!! Am revenit cu vesti bune, spun eu.in aceasca seara m-am cantarit (desi indicat ar fi fost dimineata, poate nu uit maine, inainte de a pleca la servici) si.acul cantarului s-a oprit la 61, 00Kg... sunt foarte multumita, avand in vedere ca am plecat de la greutatea de la 65, 70kg.adica, 4.70kg!! Vreau sa va spun ca nu am avut nici-unul din efectele secundare mentionate in prospect...insa nici nu am exagerat cu abtinerea de la mancare...Ieri, adica duminica...m-am rasfatzat putin, am facut lasagna, si mi-am permis sa mananc putina ciocolata...Odata pe saptamana nu cred ca strica, si asta in cantitati micutze!! Ce sa mai spun...multa apa...sucul de la 2 fructe de grapefruit...mancare gatita( supa, gratar de pui, spanac, foarte multe salate) si bineinteles, pastilutza de LINDAXA!!!! Sa nu uit.si o cana de lapte, seara! cam asta mananc in fiecare zi...Si am reusit sa slabesc 4.70 kg intr-o saptamana si 3 zile... Eu sunt foarte incantata!!!
0
30-03-2009, ora 23:04
joanared
Nu este medic/terapeut
joanared
adica in primele 5 zile ai dat jos 1, 5 kg si in urmatoarele 5 zile, 3, 2kg? e ceva! bravo
0
30-03-2009, ora 23:15
andaniela
Nu este medic/terapeut
andaniela
da...este ceva. si, vreau sa spun ca am mult mai multa incredere in mine!! Mai ales dupa ce colegii au observat ca s-a mai "dus" din burtica! Iar bucuria cea mai mare a fost atunci cand am vrut sa imbrac o pereche mai veche de pantaloni, si...imi erau foarte foarte largi!! Trebuie sa ii duc la stramtat, insa, mai astept! pana ce voi ajunge la greutatea dorita de mine!..
JOANARED, cum este cu coctailul de la herbalife? isi merita banii? Eu nu l-am incercat niciodata, insa, o colega da!! e tare multumita de el...a slabit cat si-a propus, iar acum isi cumpara decat pentru mentinere!!! Oare este adevarat ca, daca renunti la el, pui kg la loc? sau trebuie sa duci in continuare un stil de viata sanatos, si o alimentatie sanatoasa...sa ai grija la absolut orice mananci...
0
30-03-2009, ora 23:19
joanared
Nu este medic/terapeut
joanared
nu am decat cateva zile de cand il beau. am slabit cam 3 kg. tine de foame. il beau in loc de mic dejun si cina, dar mai si ciugulesc seara. deocamdata e bine. imi pare rau ca nu mai pot lua lindaxa ca aveam un elan...
0
31-03-2009, ora 09:06
moni_moni
Nu este medic/terapeut
moni_moni
JOANARED esti insarcinata sau de ce nu poti sa iei lindaxa???
sper ca de data asta sa reusesc si eu.voi m-ati motivat...am inceput de ieri cu lindaxa si mi am luat cereale integrale, vreau sa mananc mai sanatos...intr-o prima faza sunt mutumita pt senzatia de satietate.mananc mult mai putin.sa auzim de bine:)
0
31-03-2009, ora 09:08
joanared
Nu este medic/terapeut
joanared
astazi aflu...
Adaugă un comentariu / răspuns
268 comentarii 1 23 ..... 8 9 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: