lindaxa are efecte negative?

16-10-2007
rugz
Nu este medic/terapeut
rugz
Lindaxa are efecte negative ? fiind un medicament termogenetic...ma gandeam ca poate are, si nu ceva banal
268 comentarii 12 ..... 8 9 Înainte ›
0
17-10-2007, ora 00:00
monalisaorendt
Identitate neconfirmată
monalisaorendt
Din cate stiu eu efectele negative ar fi euforia si dependenta care ar trebui serios luate in calcul.Deci simplu spus dezechilibre ale creierului.Ar trebui luat in seama si faptul ca in indicatiile si prescriptiile medicamentului este mentionat faptul ca se interzice conducerea de autovehicole in perioada administrarii.
0
20-11-2007, ora 00:00
corina_dtra
Nu este medic/terapeut
corina_dtra
am si eu o intrebare pentru doamnele si domnisoarele care iau sau au luat lindaxa. dereglarile menstruale au fost prezente?nu de alta, dar mie mia intarziat 15 zile si practic ar fi imposibil sa raman insarcinata, si am facut si 3 teste si au iesit negataive.va multumesc si astept un raspuns
0
02-01-2008, ora 00:00
alinutza maier
Nu este medic/terapeut
alinutza maier
buna corina_dtra.si eu am luat si reductil si lindaxa, si la fel am patit dupa ambele.am apucat sa iau acum decat 2sapt lindaxa si trebuia sami vina menstr si intarzie, trebuia pe 20 si.aspept.cam la data urmatoare, cam la o luna se regleaza.
0
29-01-2008, ora 00:00
elena.elena
Nu este medic/terapeut
elena.elena
Eu am luat Lindaxa o luna, nu m-am simtit prea bine cred ca imi crestea tensiunea (desi nu am probleme de genul acesta). Nu au avut, in plus, nici un efect in sensul diminuarii poftei de mancare, oricum nu prea am pofta de macare mare, deci am decis sa nu mai iau. Doctorita endo mi-a spus ca fara ele nu pot slabi...
0
20-02-2008, ora 00:00
ralucutza25
Nu este medic/terapeut
ralucutza25
Buna ziua.Iau lindaxa 15 de o luna de zile.Intr-adevar am slabit.Insa problema este ca nu imi mai vine menstruatia.Trebuia sa vina pe 13.Suntem in 21 si sunt f ingrijorata.Am toate simptomele pentru aparitia menstruatiei, insa aceasta intarzie sa apara.Niciodata nu am avut dereglari in aceasta privinta.Teoretic nu exista nici o sansa sa fiu insarcinata.Ati mai patit?Cat poate intarzia???Multumesc.
0
26-02-2008, ora 00:00
crissi
Nu este medic/terapeut
crissi
buna ralucutza25, vroiam sa-ti spun ca si eu am patit la fel ca tine. Am inceput sa iau Lindaxa undeva in vara si am tinut-o asa cam 2 luni.Intai am luat de 10 iar apoi de 15. Problema e ca si mie mi-a intarziat ciclul si nu 0 sapt. sau 2 ci o luna jumatate.Era sa innebunesc pt. ca nu stiam ce se intampla.Si de atunci imi intarzie in fiecare luna.Dar m-a ajutat sa slabesc. Imi anihileaza total pofta de mancare si asta cred ca se datoreaza sibutraminei din lindaxa care are acest efect. Acum iau din nou, de 3 zile...sa vad ce rezultate voi avea.
0
28-02-2008, ora 00:00
ralucutza25
Nu este medic/terapeut
ralucutza25
multumesc mult de raspuns.nici acum nu mi-a aparut mesntruatia...de 3 zile nu mai iau lindaxa, sa vad daca apare.as vrea sa fac totusi si un test de sarcina, insa nu mai stiu ce sa fac...sunt disperata ca nu mai vine...o luna jumatate??!!!mult tareee!!!la fel aveai semne de aparitie a menstruatiei?ai fost la doctor?eu as vrea sa ma duc...a venit menstruatia cand ai intrerupt pastilele???
oricum iti multumesc mult!sincer, m-a mai linistit mesajul tau.numai bine iti doresc!
0
02-05-2008, ora 00:00
CAMIB
Nu este medic/terapeut
CAMIB
Am inceput sa iau Lindaxa de 15 zile si ma simt ok ptr moment.Stiu k ar trebui sa tii tratamentul cel putin 3 luni, dak poti si cel mult 1 an.Eu doresc sa slabesc din acest moment 5 kg, pina acum am slabit 4 gk.Eu zic k e bine fara nici un regim sau sport.Asi tine 3 luni ptr a ma obisnui cu un stil de a minca, mai putin.
0
23-05-2008, ora 00:00
danny_elle
Nu este medic/terapeut
danny_elle
bine vam gasit, sunt noua pe aici si as dori sa stiu mai multe despre lindaxa, ceva concret dak se poate, am inceput sa-l iau de 2 zile, nu am avut nici o reactie adversa pana acum, trebuie sa slabesc 5 kg.dar de Metabol stie cineva ceva? a luat cineva?
0
25-07-2008, ora 00:00
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
Am inceput sa iau lindaxa de doua luni.In prima luna am luat de 10, iar acum de 15.M-am ingrasat 30 de kg in urma unei nasteri foarte grele.Am nascut un baietel de 4, 5 kg.Nu am reusit sa slabesc cu nimic.Am incercat lindaxa si am slabit 10 kg.
0
17-08-2008, ora 00:00
gabisorita
Nu este medic/terapeut
gabisorita
buna sant noua pe forum si asi vrea sa stiu daca dupa ce iau lindaxa ma ingras la loc, sau mai mult asta bineinteles dupa tratament.
0
17-08-2008, ora 00:00
gabisorita
Nu este medic/terapeut
gabisorita
am de dat 10 kg. jos si am incercat mai multe naturiste dar acum e mai greu ca am 41 de ani si se depun repede si nu mai scapi de ele.totusi am o retinere ca au efecte negative am citit pe forum, ceva cu tensiunea ceva cu probleme de menstruatie astept un raspuns daca se poate mai ales ca am pe cineva f. cunoscut si face tratament cu ele de o luna si a slabit 7 kg.
0
02-09-2008, ora 00:00
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
eu folosesc lindaxa de 4 luni.nu am avut niciodata reactii adverse, arat foarte bine si pentru prima data de cand am nascut ma simt minunat.am luat in prima luna lindaxa de 10 si din a doua luna de 15.timp de aproape 4 ani am incercat multe diete drastice dar mai tare ma ingrasam.acum am slabit foarte mult si nu am absolut nici o problema.parerea mea este ca multe din efectele secundare sunt si autosugestii iar sfatul meu este sa mancati cat mai sanatos, sa fiti active si sa nu luati mai mult de o pastila pe zi.lindaxa mi-a fost recomandata de medicul meu de familie care a fost la o prezentare a acestui produs si sfatuindu-se cu mai multi medici a ajuns la concluzia ca este cel mai bun produs de pe piata la ora actuala.succes fetelor si sper sa scapam definitiv de problema kg in plus...
0
07-09-2008, ora 00:00
gabisorita
Nu este medic/terapeut
gabisorita
cum sa intru in posesia lindaxei ca la mine in localitate nu gasesc la nici o farmacie si am inteles ca pertul e mai accesibil ca la reductil si e mai bun. Mai ales ca stiu pe cineva care a luat reductil si nu a avut nici un rezultat.
0
08-09-2008, ora 00:00
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
draga gabisorita, poti sa rogi farmacista sa-ti faca o comanda si in doua -trei zile ai pastilele.pretul e cam 58 ron la lindaxa de 10 si 68 la lindaxa de 15.succes
0
12-09-2008, ora 00:00
gabisorita
Nu este medic/terapeut
gabisorita
multumesc f. mult de sfat e o idee buna, nu m-am gandit la varianta asta. astept sa mai vorbim oaxineta, esti o persoana serioasa, ca mi-ai trimis raspuns eu nu am asa de mult timp si am vazut mai tarziu raspunsul tau.
0
13-09-2008, ora 00:00
io@n@
Nu este medic/terapeut
io@n@
draga gabisorita, din cate stiu eu nu se elibereaza fara reteta. si eu iau lindaxa de 4 zile si mi-a dat med de fam reteta ca sa mi le pot cumpara (e o reteta speciala pt lindaxa, scrie sus pe hartie "lindaxa") Mergi la medicul tau de fam si roaga-l sa-ti dea reteta pt k altfel nu cred ca-ti da de la farmacie...succes!
0
14-09-2008, ora 00:00
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
lindaxa se elibereaza fara reteta.eu am cumparat de la mai multe farmacii si nu mi s-a cerut niciodata reteta.dragele mele, am slabit 15 kg. sunt invatatoare si maine incep scoala.abia astept sa vad reactia elevilor mei.succes si voua...
0
21-10-2008, ora 01:26
marialavinial
Nu este medic/terapeut
marialavinial
Salut!Eu iau reductil de 10mg de aproape 3 luni si am slabit foarte mult!nu m-am cantarit, pt ca pe mine nu ma interesa cifra de pe cantar, ci sa-mi placa ce vad in oglinda.Mi-am luat acum lindaxa de 15 pt ca nu am gasit reductil ca sa continui tratamentul, insa in prima luna am avut si eu o usoara dereglare menstruala, adica aveam toate simptomele premenstruale dar menstruatia mi-a intarziat.Acum mi s-a reglat inapoi menstruatia.Daca folositi protectie, in ceea ce priveste teama generata de aceste dereglari menstruale, n-ar mai fi cazul sa va ingrijorati ca sunteti insarcinate.Eu am slabit, nu am avut reactii adverse majore, deci va sfatuiesc sa nu incercati sa panditi reactiile adverse, pt ca atunci cu siguranta le veti gasi.Bafta multa si incercati sa va bucurati de pierderea de kilograme si sa fiti prudente in ceea ce priveste sexul, cu sau fara aceste pastile.
0
21-10-2008, ora 20:00
gratielau
Nu este medic/terapeut
gratielau
buna.si eu am inceput sa iau lindaxa de 10mg.de 2 luni si am slabit vreo 5 kg.dar, ca si la alte persoane, am avut probleme cu menstruatia.simptomele erau, dar...intarzia sa apara.asa ca nu va speriati daca o sa intampinati, , probleme"de genul acesta.totul se rezolva.in curand o sa incep sa iau si lindaxa de 15mg si as fii recunoscatoare daca ati putea sa imi ziceti daca este diferenta mare intre concentratii si rezultate:).va urez bafta, si sa stiti ca rezultatele apar foarte repede.va pup
0
29-10-2008, ora 16:00
yry
Nu este medic/terapeut
yry
buna astazi am inceput sa iau lindaxa, din experienta pe care o aveti fetelor, ai slabit in dimensiuni? acest lucru a avut efect si asupra celulitei?
eu am o fetita de un an si sapte luni si am luat in sarcina 17kg din care am dat jos 10kg; de celelalte 7 nu pot scapa cu nici un chip, si mai am o problema asa zisele aripioare pe care oricat le-as lucra nu pot scapa de ele si ce inestetica"coja de potocala"
astept raspunsuri
multumesc
0
08-11-2008, ora 22:00
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Am luat Lindaxa 10 o luna, am slabit bine, cam 5 kg, sunt foarte multumita, daca nu are reactii adverse pe termen lung, dereglari hormonale, e ok., a avut cel mai bun efect dintre toate capsulele de slabit pe care le-am probat, cat despre regimul alimentar, il aveam oricum destul de restrictionat, numai ca organismul se incapatina sa nu mai cedeze nici un gram. Sunt multumita, nu vreau sa mai slabesc, doar sa ma mentin., asa ca va doresc mult succes, eu nu am avut reactii adverse majore, constipatie dar am folosit ceaiul antiadipos si am rezolvat!
0
18-11-2008, ora 10:29
gagica2
Nu este medic/terapeut
gagica2
salut gagicilor,

Tate stim care sunt riscurile capsulei de lindaxa, eu lucrez in sanatate, dar asta nu m a inpiedicat sa iau lindaxa, intradevar am avut probleme cu pulsul, nu cu tensiunea dar sunt f multumita ca am slabit in jur de 20 de kg in 6 luni ma simt excelent, nu am mai pus pe mine nici un kg ba din potriva am mai dat jos, nu recomand nimanui dar cu mine a facut minuni, si vorba aia baba rabda la frumuseta,
0
18-11-2008, ora 20:46
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Buna "gagica2", ma bucur ca si la tine a dat randament capsula de lindaxa, eu cred ca ar trebui recomandat la toti care vor sa slabeasca, ai vazut cat de greu e sa faci dieta, sa constientizezi ca trebuie sa slabesti, asa ca, hai sa fim de partea celor grasi care vor sa slabeasca si sa-l recomandam, cu precautie, fireste, fiecare organism e altfel! Mie, faptul ca am slabit imi da o stare de bine, psihic ma simt foarte bine, mai puternica, mai increzatoare, asa ca multa bafta celor care au curaj si pot folosi medicamentul fara reactii adverse majore!
0
19-11-2008, ora 13:25
maia24
Nu este medic/terapeut
maia24
Buna fetelor.Iau si eu lindaxa, asta e a sasea zi.Am slabit 2 kg dar am mancat doar fructe si cate un baton doua fitness.Asa k nici nu stiu daca am slabit de la pastile sau k nu am mancat.Mie nu-mi inhiba deloc foamea nu vad nici o diferenta de cand iau pastiele.Poate e asa in primele zile, sper...Oare daca mananc normal o sa mai slabesc?
0
19-11-2008, ora 23:17
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
Am luat lindaxa 6 luni.Nu am ţinut regim dar am slăbit vreo 20 kg.Mai am vreo 10.Treptat mi s-a redus pofta de mâncare dar de vreo două luni nu prea am mai dat jos.Sunt mulţumită că arăt aproape ca înainte de sarcină dar aş mai vrea puţin.Ce mă sfătuiţi? Cu toate că fac abdomene, iau lindaxa de 15, mănânc puţin totuşi în ultimul timp nu mai pot slăbi.
0
20-11-2008, ora 09:27
maia24
Nu este medic/terapeut
maia24
oaxineta din cate stiu eu uneori cand faci sport sau tii o dieta mai mult timp este o perioada in care te opresti din slabit, dar daca vei continua cu siguranta vei slabi in continuare.succes:)
0
20-11-2008, ora 20:52
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Buna maia24, vreau sa-ti spun ca si eu tineam regim, mancam doar fructe, faceam abdomene, organismul meu se incapatana sa nu mai dea nici un gram jos, pana am inceput sa iau Lindaxa. Pot spune ca actioneaza bine si te incurajez si pe tine "oaxineta", nu dispera, poate organismul tau face op pauza, tu insa trebuie sa continui! Multa bafta fetelor si la cat mai.slabe? NU!!! La cat mai bine !
0
21-11-2008, ora 13:27
oaxineta
Nu este medic/terapeut
oaxineta
mersi mire 1 pentru sfat.asa am sa fac.oricum nu aveam de gand sa ma las.
0
23-11-2008, ora 10:41
moraruoana
Nu este medic/terapeut
moraruoana
Fetelor am o mare problema pentru ca am luat lindaxa cam o saptamna si am inceput sa ma simt rau eram aproape tot timpul ametita si am intrerupt sa mai iau si acum ma simt ok.dar acum mi-e frica sa nu mi intarzie ciclu dupa ce am citit pe prospect si pe forum.ciclu ar trb sa mi vina pe 1 dec.deja am toate semenele ca mi ar veni ciclu de vor 2 zile ma doare burta si sanii mi s-au umflat dar nimic.credeti ca ar trb sa mi fac griji?
Adaugă un comentariu / răspuns
268 comentarii 12 ..... 8 9 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: