Lipsa ciclului-anunta sarcina?

11-06-2006
gaby.nicolle
Nu este medic/terapeut
gaby.nicolle
In momentul in care nu iti vine ciclul inseamna ca ai ramas insarcinata?
Exixta posibilitatea sa nu iti vina ciclul si totusi sa nu fi insarcinata?
Care sunt sansele?
2 comentarii
0
12-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Absenta menstruatiei este unul dintre cele mai precoce semne de sarcina. Totusi, o intirziere menstruala de 2-3 zile, nu inseamna musai sarcina
0
28-04-2009, ora 15:42
b-jo
Nu este medic/terapeut
b-jo
buna ziua!poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat.am ciclul regulat nu am avut probleme pina acum nu am folosit anticonceptionale.in luna martie mia venit ciclul pe 16, sotul meu a sosit din delegatie pentru numai 2 zile pe data de 8 aprilie am avut un contact dar el a terminat in exteriorul vaginului...azi suntem in 27 aprilie si nu mia aparut menstra, am facut un test in urma cu 6 zile care a iesit negativ, am fost pe data de 24 aprilie pentru un ultrasunet da nu sa vazut nimic, mi sa spus sa revin peste o saptamina pentru a mai verifica inca odata, deoarece imi spuse dna doctor ca este prea devreme pentru a aparea ceva la ultrasunet...sa va mai spun ca nu ma aflu in romania, ci intr-o tara islamica si nu am incredere in doctorii de aici...va rog din suflet ajutati-ma cu un sfat.va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •