lipsa de vitamine?

16-01-2008
carmenf
Nu este medic/terapeut
carmenf
copilasului meu i se exfoliaza pielea din jurul unghiilor.este o lipsa de vitamine ? ce ar trebui facut?
2 comentarii
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Puteti sa-i dati copilului Cavit junior -2 tb pe zi, pentru 2 saptamani, fructe ( cel putin un mar in fiecare zi); pentru igiena mainilor, un sapun lichid cremos, cu ph neutru, care nu usuca mainilie( sau un sampon pentru bebelusi) si crema Neutrogena dimineata si seara; Numai bine
0
16-04-2008, ora 00:00
vasile maria
Nu este medic/terapeut
vasile maria
BUNA ZIUA AS DORI SA STIU SI EU CIND AI VOR DISPAREA UNELE PETE CARE AU RAMAS IN URMA IRADIERI FACUTE PE COLOANA DE FIUL MEU ACUM IN FIRSTA DE 8 ANI.AU TRECUT DEJA 3 ANI DE ATUNCI SI EL TOT MAI ARE ACESTE PETE LA URECHI SI SUB GIT.IAM DAT CE CREMA DE GALBENELE CUM MI SA SPUS DAR TOT NU AU TRECUT. CU MII DE MULTUMIRII , ASTEPT RASPUNS.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Vitaminele îngrașă?
  •