Ma poate ajuta cineva ?!

37 comentarii 1 2
0
11-11-2009, ora 11:00
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
s-a intamplat dupa cum vezi si la altele. plus ca tu inca nu ai nici o zi de intarziere.
durerile de sani indica un nivel crescut de progesteron cred (asta e normal si la sarcina dar si inainte de ciclu). teoretic daca e sa vina menstra ar trebui sa scada si sa treaca durerea.

mai asteapta pana maine, daca tot ai ciclu regulat inseamna ca maine se va lamuri problema.
0
11-11-2009, ora 11:58
Iulistef
Nu este medic/terapeut
Iulistef
Multumesc nonni.ideea este ca durerile de sani au inceput cam acum 2 saptamanai.ciclul inca nu mi-a venit.nu stiu ce sa zic.mai astept. Multumesc oricum de raspuns.
0
13-11-2009, ora 14:20
alinatxxx
Nu este medic/terapeut
alinatxxx
pt alinabu(andra). buna am citit mesajele tale. ma aflu si eu in acceasi situatie ca si tine, cel putin cum ai fost tu luna trecuta. FELICITTARI PT SARCINA! vreau si eu bebe si tocmai asta e problema. ultimul ciclul mi a venit pe 6 10.2009 apoi am luat duphaston ca am ciclul dreglat din a 16 zi timp de 10 zile si pt o eventuala sarcina la indemnul medicului. acum sunt in a 40 zi deci 12 zile de la intarziere(oricum nu era reglat, dar cu duphaston se presupunea va vine la fix 28 de zile) si nu a venit nici acum. pe 2 noiembrie cand eram in a 28 zi am avut o scureger mica rosiatica si atat. am ceva greturi si dureri mari de mijloc pot sa zic. astazi iar am avut tot asa o scuregre. ce sa fie sa vina oare ciclul sa fie sarcina? temperatura bazala de 8 zile este 37.1. la 7 zile de la intarziere am facut un test si a iesit negativ. ce mi recomanzi? eu vroiam sa mai stau pana marti sa mai fac unul atunci a fii 6 sapt de la ultimul C.M.
MERCI FRUMOS SI SARCINA USOARA SA AI!
0
19-06-2012, ora 14:46
cosmina1985
Nu este medic/terapeut
cosmina1985
buna sunt noua p aici am greturi si stari de rau si mi-a intarziat cm 5 zile si astazi am facut un test si a iesit negartiv...am plans pt k imi doresc enorm un copil in martie am avut o sarcina oprita din evolutie :( si de at astept cu nerabdare in fiekre luna sa vina barza si la mine :(
0
21-06-2012, ora 18:02
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
buna...ma numesc andra si am o intrebare daca ma poate ajuta cineva.in noiembrie am fost operata de tumora beligna a ovarului drept.dupa aceasta operatie ciclul nu mi-a venit regulat...in martie mia venit e 16 ma tinut 8 zile in aprilie pe 18 tot 7-8 zile.in mai mia venit pe 25 si m-a tinut doar 3 zile probabil k facusem un tratament cu gentamicina si din cauza aceasta ma tinut atat de putin nu stiu motivul.doar k de pe 28 de knd sangerarea sa terminat am avut rel neprotejate cu finalizare inauntru cu sotul meu pana pe data de 3 mai exact a 10 zi de cm..de 10 zile ma simt rau vomit intruna ma doare capul ma dor sanii si mie pofta de cate ceva dar dupa vomit...as vrea sa stiu daaca este posibila o sarcina desi stiu k dupa metoda calendarului nu prea sunt sanse insa ciclul meu este neregulat ; pe 17 am facut un test sure check si a iesit negativ:(:(:(:(:(:((..va rog numai am rabdare sa vad daca imi intarzie ciclul...imi doresc f mult un bebe si as vrea sa stiu dak am vreo sansa
0
24-06-2012, ora 15:11
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
am facut si ieri un test si tot negativ:(.CM nu a aparut :D:D.mai pot visa ca este sarcina chiar daca testul a iesit din nou negativ:(?
0
05-04-2013, ora 23:50
ina23
Nu este medic/terapeut
ina23
buna fetele... ! As avea o nelamurire, care ma framanta de ceva timp. Nu stiu sigur daca sunt sau nu insarcinata. Acum 2 luni, mi-a venit menstruatia o zi, de culoare maronie. Timp de 2-3 zile, nu a mai curs nimic, insa sanii, spatele si burta ma dureau foarte tare.Dupa care, dupa acele 2-3 zile, mi-a venit menstruatia, care a durat 3-4 zile, si mi-a curs normal. Firesc m-am speriat, am facut un test de sarcina sure check imediat dupa ce mi-a trecut menstruatia, si a iesit linia de control C si linia T usor vizibila. Am fost la medicul de familie sa vad ce arere are despre rezultat, si a zis ca este negativ. Am intrebat si la farmacie, si mi-au zis ca este negativ. Am mai luat unul tot in acea zi si l-am facut cand am ajuns acasa, si mi-a iesit la fel ca cel dinainte. Am zis sa mai astept cateva zile si sa mai fac unul.Mi-am luat din nou un test tip caseta, pe care l-am facut cu urina de dimineata. Dar urina am recoltat-o acasa intr-un recipient, si testul l-am facut in oras imediat dupa ce am luat testul, dar mi-a iesit negativ. Acum in luna martie mi-a venit menstruatia intarziata cu 3-4 zile, si a cusr normal. Ce sa cred oare? Sunt sau nu insarcinata? Testele cand le-am facut, am respectac instructiunile. Acum vreau sa spun ca ma doare putin spatele, uneori simt ca imi e greata, mananc foarte mult, uneori imi este somn, alteori nu, urinez foarte des, ma simt balonata si parca am putina burtica, oare ce sa cred? Va rog sa imi raspundeti. Multumesc frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •