Mai am vreo sansa sa fi rămas însărcinată?

19-08-2020
RalucaElena96
Nu este medic/terapeut
RalucaElena96
Buna ziua! Am 24 de ani si ciclu menstrual regulat, de obicei 32 de zile. În luna iulie, menstruatia a venit în data de 11. Am început testele de ovulatie de pe 22 iulie, nu am avut un rexultat pozitiv 100% nici până în data de 28 iulie, însă am considerat ca din cauza prea multor lichide calitatea hormonului LH a fost scăzută. După calculatorul din aplicatia de pe telefon as fi fost la ovulatie pe 29 iulie, am avut contact sexual neprotejat pe 29, 30, 31. Însă pe data de 12 August a apărut o ușoară scurgere menstruala, maronie-rozalie, lentă, o pată la câteva ore bune, care s-a intensificat usor cu fiecare zi până in a 4 a zi (16 august) si s-a transformat mai mult în menstruatie însă tot putin, un absorbant toată ziua. Mai putin pe data de 17 si, si mai putin pe 18, cand s-a si oprit de tot. Am facut Duminica pe 17 doua teste de sarcina care au iesit negative, însă le-am făcut poate prea devreme? Exista vreo sansa sa fiu de fapt însărcinată? Nu am avut dureri de sani care erau prezente inainte de fiecare menstruatie, insa am avut dureri de cap puternice, stare generala de oboseala si somnolență puternică. Eu si sotul ne dorim foarte mult un bebe. Cand ar fi bine sa repet testul de sarcina pentru un rezultat credibil?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul