Marijuana si examenul secretiei vaginale

22-03-2009
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
Am o mare dilema, fumez frecvent marijuana..acum o saptamana si ceva am avut niste scurgeri care mi s-au parut putin ciudate.Mi -am facut analizele complete ale secretiei vaginale si au iesit toate negative, stie cineva daca consumul de marijuana influenteaza aceste analize sau pot sa stau linistita?:))
33 comentarii 12 Înainte ›
0
23-03-2009, ora 11:45
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna. Da de ce recurgi la consumul de droguri? Scuza-ma k te intreb si e treaba ta bineinteles dar tu singura trebuie sa stii efectele devastatoare pe care le au drogurile asupra organismului. Consumand frecvent acest drog nu cred ca e o solutie buna sa stai linistita!
De ce nu renunti la acest viciu ?
0
23-03-2009, ora 15:36
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
m am obijnuit, fumez aproape in fiecare seara inainte sa adorm, nu mult imi fac sa trag doua, trei fumuri..asa reusesc sa ma relaxez la maxim..am o viata destul de stresanta, seara imi simt capul greu, doar asa reusesc sa ma relaxez la maxim..rad o jumatate de ora si adorm.poate ar fii cazul sa fac pauza o perioada:)) dar nimeni nu mi raspunde la intrebare, macar un medic:))
0
23-03-2009, ora 16:10
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Daca vezi ca nu iti raspunde vreun medic trimite si tu un mesaj privat la unul din dansii, ca sunt destui pe aici, si cere-i un sfat la problema ta.
Toti avem o viata stresanta, e adevarat, dar asta nu inseamna ca trebuie sa recurgem la droguri, si poate ca ar trebui sa iei si o pauza dupa cum ai zis si tu. In cazul in care nu iti va raspunde nimeni citeste si tu pe internet despre efectele drogurilor la femei si poate ca asa gasesti raspunsul la intrebarea ta!
Iti doresc multa sanatate si curaj !
Ali
0
23-03-2009, ora 16:21
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
De doua zile caut si pe site urile romanesti si cele italene, eu stau la roma si nu gasesc nimik in legatura cu secretiile vaginale si iarba, deci o sa scriu in privat unui medic, sper sa reusesc, multumesc:)
0
23-03-2009, ora 19:04
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Iti doresc succes sa reusesti!
Ali
0
25-04-2009, ora 00:57
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
Banuiesc ca fiica mea fumeaza ceva.S-a schimbat total.As dori sa vorbesc cu un medic specializat in asa ceva.ma simt neputincioasa.va rog din suflet sa ma ajutati eventual cu o adresa mail.va multumesc din suflet
0
26-04-2009, ora 00:08
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
Eu fumez marijuana si totusi am o viata sociala impecabila, am chiar si un copil de un an jumate pe care l cresc singura si caruia nu i lipseste nimik, asa ca nu cred ca trebuie sa va speriati prea tare:) in occident cam toata lumea fumeaza de la casieritza de la oficiul postal pana la directorul bancii...seara trag cateva fumuri si se culca...si fac asta de o viata.
0
26-04-2009, ora 00:10
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
P.S.oricum daca bagati pe google marijuana sau canabis poate aflati ce va intereseaza.
0
26-04-2009, ora 00:17
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
multumesc pentru raspuns
0
26-04-2009, ora 00:19
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
Eu imi fac insa griji pentru ca modul ei de viata s-a schimbat total
0
26-04-2009, ora 00:20
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
doarme pana la dupa-masa, seara vine tarziu acasa, e obraznica
0
26-04-2009, ora 00:22
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
ar fii multe de spus, poate ca nici nu fumeaza marijuana, poate ia altceva, sau poate nu ia nimik..o fii indragostita:) sunt multi factori si fiecare reactioneaza diferit...
0
26-04-2009, ora 00:27
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
e o situatie foarte urata, are amici noi care seara de seara se intalnesc si beau si fumeaza si stiu eu ce mai fac.chiar si daca ar fi indragostita totusi ar putea sa ia macar masa cu noi.noi mergem la servici de la 7 la 8 seara, ea ramane singura.ne vedem putin peste saptamana.sambata si duminica nici macar nu sta cu noi, e mereu plecata, dezinteres total fata de familie.imi cere mereu bani.
0
26-04-2009, ora 00:31
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
poate ar trebuii sa stati de vorba deschis, sa i spunetii dubiile dumneavoastra, chiar daca o sa va ascunda adevarul macar ii vedeti reactia si reusiti sa intelegeti ceva, banuiesc ca e adolescenta, poate ca chiestiile astea sunt normale la varsta ei si fara sa fumeze sau sa se drogheze in vreun fel..
0
26-04-2009, ora 00:35
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
i-am citit mesajele de pe computer.vb cu una dintre prietenele ei.deci sunt sigura ca fumeaza ceva.pb e ca nu stiu ce sa mai fac, am vb cu ea despre asta, imi spune ca sunt nebuna.este incredibil prin ce trec.chiar nu stiu ce as putea sa fac.ma sperie gandul ca noii ei prieteni o folosesc intr-un fel sau altul.ca daca fumeaza asa ceva poate face si alte prostii avand in vedere ca e tanara si prostuta.
0
26-04-2009, ora 00:37
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
relatia mea cu ea este foarte rece in ultimul timp.la inceput am vb cu ea frumos, apoi daca am vazut ca nu-si schimba stilul de viata haotic, am inceput sa schimb tonul.
0
26-04-2009, ora 00:39
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
parca si-a pierdut mintile.nu stiu ce sa fac sa o aduc cu picioarele pe pamant.sunt disperata ce mai.asta e
0
28-04-2009, ora 16:54
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
incercati din rasputeri sa va apropiati de ea cu blandete, cu raul nu veti obtine nimic.
Cred ca va este greu. Faptul ca va petreceti putin timp cu ea este foarte rau. Cum s-ar zice, ati scapat-o din mana.
Imi pare foarte rau. Sfatuiti-va cu un psiholog care sa va ajute sa gasiti metode de a va apropia de fiica dvs.
Trebuie ajutata.
Mult succes
0
29-04-2009, ora 00:02
nina69
Nu este medic/terapeut
nina69
Multumesc Anastasia ptr mesajul tau.am incercat si cu blandete insa nu am reusit sa o aduc pe calea cea buna.parca traieste intr-o lume de vis.nu o intereseaza decat distractiile si prietenii ei.nici macar nu recunoaste ca are o problema.ea zice ca viata ei este normala si ca eu nu fac decat sa o stresez si sa o acuz pe nedrept.cum sa o ajut daca ea nici macar nu ma lasa sa vorbesc.mai nou insceneaza scandal ca sa poata iesi.eu speram sa fie un medicament ceva care sa-i produca aversiune fata de ceea ce consuma ea.multumesc inca o data pentru sfaturi.
0
29-04-2009, ora 17:44
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
cu placere, in primul rand nu sunteti sigura ca se dorgheaza.
Daca totusi o face, nu stiu cum ati putea afla sau cum ati putea-o convinge sa caute pe google ce inseamna dorgurile, ce nenorocire sunt.
Vorbiti cu un psiholog care sa va ajute sa gasiti metode bune de a va ajuta
numai bine!
0
06-05-2009, ora 12:46
Lorrena
Nu este medic/terapeut
Lorrena
Draga nina69,

In ceea ce priveste situatia fiicei d-voastra, un medicament care sa produca aversiune nu e solutia la momentul actual, din mai multe motive: in primul rand, nu stiti cu siguranta ca intr-adevar consuma droguri; in al doilea rand, in cazul ca o face, nu stiti exact ce consuma, iar administrarea unui medicament gresit poate avea consecinte devastatoare.
Sfatul meu e sa faceti putina munca de "detectiv":
1. Incercati sa aflati daca intr-adevar ia ceva, sau daca trece doar printr-o criza de adolescenta, care de obicei e conectata cu o atitudine rebela fata de parinti. Daca fumeaza ceva, ar trebui sa simtiti mirosul.incercati sa o mirositi cand vine acasa, mirositi-i hainele din dulap, dar intr-un fel in care ea sa nu se simta "anchetata".trebuie sa fiti discreta; Poate fi alcool ceea ce consuma?
2. Incercati sa cunoasteti anturajul in care se invarte. Cine sunt persoanele, cu ce se ocupa, eventual chiar ea va raspunde daca o intrebati pe un ton prietenos si intr-un context complet diferit de problema esentiala;
3. Ati mentionat ca va cere bani. Banuiesc ca gaseste explicatii pt. nevoia de bani, de genul haine, cosmetice, snaksuri, sucuri etc. In loc sa-i dati bani, oferiti-va sa mergeti impreuna la cumparaturi, si platiti dumneavoastra pentru ce are ea nevoie. In felul asta controlati unde se duc banii si petreceti timp impreuna. Daca refuza sau eventual se enerveaza, poate fi un semn ca ii trebuie bani pt. altceva.

Mult succes!
0
10-05-2009, ora 23:00
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
nina 69. eva. ali. buna tuturor!!!!!!!!!

Eu sunt deacord cu cele spuse insa vreau sa mentonez ca -violenta, cerea banilor, plecarile neexplicate etc. nu cred ca este vorba de un drog usor ca marijoana; daca sunteti sigura ca foloseste ceva.Asa cum s-a mai spus personele care consuma aceste substante au o viat sociala .Din punctul meu de vedere cred ca poate fi vorba de ceva mai puternic.Incercati sa vb ca si cu un prieten cu, copilul dumneavoastra. -Cred ca a-ti fost o mama devotata dar poate undeva totusi a-ti gresit fara sa vreti. Pote totusi nu este vorba de drog poate e doar nevoia de afirmare. La un momendat cind si eu aveam comportamentul ficei dumneavostra parintii mei mau intrebat ce fel de drog folosesc iar eu pur si simplu nici macar prin minte nu mia trecut sa folosesc sau sa fiu curioasa macar cum arata.A fot o chestie de afirmare.Nevoia de a ma cunoaste Nevoia de libertate.Eu am fost un copil exploatat de parintii ei.Invatam cit pentru 2 copii, iar dac era vorba sa merg undeva cu prietenii, mi se interzicea.Asa poate aveti totusi o banuiala falsa sper sa nu locuiti int-un oras ca Bucurestiul!!!! bafta
EVA: din cite si eu stiu nu au nici un fel de reactiii in cee ce priveste partile genitale.Poate scurgerea ciudata sa fie un proces de ovulatie mai mult vizibil.Daca zici ca nu a iesit nici o bola iar scurgerea nu miroase, nu te maninca, ustura eu zic sa stai linistita. Daca obisnuesti sa folosesti geluri intim sau spalatul cu dusu sar putea ca ph sa fie prea scazut iar organismul sa-si inceapa singur procesul de refacere in cazul unei imunitati bune. Incearca sa urmaresti chestiile astea daca inca nu ai aflat ce se intimpla.
ALI Vreu sa-ti dau vestea ca de foare mult timp marijuana ete folosita in strainatate ca si medicament. Asta pentru persoanele ce sufera de reumatism, care au o viata foarte stresata chiar si pentru femeile care din cauze necunoscute au dureri la menstruatie. In medicamentele care le consumama ca analgetice in toate se afla o substanta care sa ajute la asa numita drogarea organismului de a nu mai.simti durerea.Cea mai mare concentratie de drog o are Morfina care ete folosita la ameliorarea durerilor de metastaza in cele mai multe cazuri.
REferitor la reactia ta fata de alte persoane de ce consuma droguri? Mi se pare destul de aberanta sa ma scuzi dar cred ca aceste femei sint mari si vacinate stiu ce au de facut e mai rau de acea fata de care zicea Nina care este inca un copil iar virsta teribilitati o poate duce pe un drum gresit.Eu nu am folosit niciodata stuperfiante de nici un fel dar eu nu judec pe nimeni care alege sa foloseasca acest drum in viata.Traim intr-o societate mondena in care noi toti avem posibilitatea de alegere si decidere.Din punctul meu de vedere cine trece peste 18 si nu atirna la fusta mamei dupa bani daca vrea sa foloseasca sa o faca. Toate personele mature care folosesc stiu stuperfiante de orice fel stiu si care sunt riscurile.Iar daca fumez tin sa te anunt ca o tigare marijoana este mult mai curata din punct de vedere chimk decit o tigare normala.Iar dependenta de tutun este la fel de rea. Din studiul facut de americani un pachet de tigati are evectul unui gram de heroina.Asa ca sunt destui consumatori de tutun in toata lumea
0
11-05-2009, ora 16:12
eva_evutza
Nu este medic/terapeut
eva_evutza
agnana, chiar asa...imi gasese flora bacteriala foarte scazuta si pana la urma nu aveam nimik, totul a fost ok, ma speriasem degeaba(mai bine asa)va pup pe toate
0
11-05-2009, ora 17:20
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
ma bucur eva ca e totul e ok cu tine si te speriasei de geaba vorba ta :""mai bine asa"".
0
21-05-2009, ora 15:47
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna ! Draga Agnana nu cred ca am avut vreo intentie de a trage pe cineva la raspundere ca incearca sau nu sa fumeze iarba. Pur si simplu vroiam sa stiu de ce a recurs la aceste droguri pt k nu fac bine la organism si nu k ma interesa in mod deosebit motivul. Mie imi pare rau de ce care ajung distrusi din cauza acestor otravuri si mai stiu ca multi parinti sunt disperati din cauza, ca copii lor au cazut prada acestui viciu.
Nu stiu daca aici la noi in Romania, nu ma intereseaza ce fac cei din alte tari, sunt femei de exemplu, care atunci cand au dureri menstruale, fumeaza iarba ! Sau la cei care sufera de reumatism! Scuza-ma dar chiar asta mi se pare aberant! Stii vreun medic pe aici care recomanda marihuana bolnavilor reumatici? La cati bolnavi avem de aceasta urata boala inseamna ca pe toate strazile o sa vedem cate un " fericit"!
Nu am nimic cu nimeni, nu condam pe nimeni, fiecare face ce vrea eu am pus decat o intrebare evei si cateva sfaturi, nu am dat cu parul !
Daca s-a simtit cineva lezat, scuzele mele!
Si indiferent ce zici tu eu nu voi spune niciodata vreunei persoane ca atunci cand are vreo durere sa se apuce de fumat iarba indiferent de varsta! Poate oi fi eu mai de moda veche!
Ali
0
21-05-2009, ora 18:33
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
Buna!!Ali nu ma simt lezata in primul rind nu sunt consumatoare si nici nu am sa recurg la aceasta modalitate de """"""""fericire """""". Intradevar la noi in tara nu se prescrie de nici un doctor ca si medicament dar in orice tara din lume se prescrie algeticele care au intr-o mai mica masura aceeasi reactie de a ameliora durerileEu spuneam ca in anumite tari se prescrie ca si analgetic iar dac ai sa cauti pe internet ai sa gasesti si aceste informatii.Intradevar nu trebuie sa ne intereseze ce este in alte trai dar acum facem parte dintr-o comunitate europeana care ne obliga sa ne intereseze si ce se intimpla in jurul nostru. Medicina de afara este mult mai avansata ca in Romania. Faptul ca tot mai multi tineri recurg la astfel de modalitati este ingrijorataor intradevar sunt deacord cu tine si eu asi vrea ca peste noapte sa dipara aceste lucruri de pe piata ca tinerii sa nu se mai distruga din droguri dar cum am mai spus cine este major si considera ca asa poate trai din partea mea nu are decit!!!!!Faptul pentru care am expilicat acestul lucru, este ca tu cred ca nu ai inteles mesajul.Fata respectiva cerea un sfat iar tu ai intrebat-o de ce a recurs la asa ceva dac intradevar vrei sa dezbati acest subiect fa pe acest site un subiect de dezbatere acolo era defapt locul intrebarii tale.Nici eu nu am indemnat pe nimeni sa fumeze cred ca iar nu ai inteles bine am explicat. Am zis doar ca si tigarea la urma urmei tot are nicotina care de altfel nu este sanatoasa etc iar cine vrea sa fumeze din partea mea poate fuma .Daca era sa sustin ziceam : Fumati fratilor ca e bine va face ca si noi "" iar acest lucru cred ca nu la-i citit in ceea ce am scris. Nu consider ca esti de moda veche fiecare are dreptul la opinie dar nu era tocmai pagina potrivita aici. hai nu mai fii botos pup!!!!
0
22-05-2009, ora 11:50
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna! Sunt femeie, Alisia e numele meu si nu mai sunt botoasa!!!!!
Poate, ai dreptate, ca n-am postat bine sau n-am inteles bine, e foarte adevarat. Mai era aici pe forum o fata care postase un subiect referitor la droguri, am discutat cu ea mai multe, vroia sfaturi si multe persoane i-au sugerat sa renunte ca nu sunt bune. Stii mentalitatea romanilor cu privire la droguri! Nu suntem de acord cu ele ! Din simplul motiv ca din om de fac neom! Avem copii si nici un parinte nu ar dori ca, copilul lui sa ajunga sclavul acestui drog.
Dar, ma rog, fiecare cu ale lui!
Eu iti doresc multa sanatate, lui eva la fel si doamnei nina sa-si gaseasca linistea in familie si sa-si aduca fata pe drumul bun!
Sa auzim de bine !
Te pup si eu !
Aliss
0
23-05-2009, ora 02:41
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
Buna Alisia sunt Agnana.Da din puctul asta de vedere sunt in totalitate deacord cu tine.Nimeni nu ar vrea sa-si vada copilul sau aproapele suferind de pe urma acestor droguri.Dar na asta e realitatea si trebuie sa o confruntam asa cum este.Eu sunt voluntar intr-un mic centru din strainatate iar problemele astea le confrunt saptamanal.Inteleg mentalitatea celor din afara problemelor astea si celor in astfel de probleme.
pupici multi tie si la toti cei de pe forum, sanatate, fericire si poate discutam despre ceva mai placut si folositor in viitorul apropiat.
pup!!!!!!!!!
0
30-05-2009, ora 20:15
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna Agnana si incantata de cunostinta !
Scuza-ma k nu prea am timp sa vb dar dupa ce termin cu problemele de serviciu promot k o sa stam de vorba mai mult.
De asemenea vreau sa iti spun ca am o mare admiratie pentru persoanele care fac voluntariat si tu esti una dintre ele si ma bucur ca am reusit sa cunosc si eu una dintre persoanele care fac acest lucru pur si simplu din dorinta de a ajuta fara sa astepte ceva in schimb!
Este un lucru mare intr-o lume in care toti asteapta sa le dai ca sa te ajute, cel putin la noi in tara e ceva aproape obisnuit! Mai trebuie sa se de-a o lege sa se legalizeze spaga !!!!!!!! Ca ar fi in stare unii dintre politicienii noastri!
Eu iti doresc multa sanatate, astept sa-mi scrii, sa-mi spui ce faci tu acolo [pt k ma intereseaza !
Te pooop mult si ai grija de tine !
Ali
0
07-07-2009, ora 20:09
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
buna ali !!! Stui ca sunt cam intirziata cu raspunsul dar. si eu am avut cite ceva de pus la punc. In ceea ce priveste voluntariatul meu si eu la rindul meu sunt in primul rind multumita de munca care o depun pentru ai ajuta pe cei din jurul meu. Am mers pentru prima data la o astfel de sedinta pur si simplu din curiozitate impreuna cu o cunostinta. La foarte scurt timp am ajuns sa fiu voluntar. Singurul fapt care chiar ma doare si ma confrunt este ca vin acasa cu problemele altaora. Ma doare atit de rau cind vad tineri la fel ca mine si poate mult mai tineri care au facut un pas gresit si nu-l mai pot controla. Vad tineri care din gresela parintilor au ajuns sa fie consumatori(probleme familiare, divort, deces, lipsa de preucupare fata de copil etc). Despre munca mea cu astfel de persoana consta mai mult in a vorbi despre problemele lor incercind sa gasesc personele potrivite care ii pot ajuta mai mult decit mine. De cele mai multe ori un pas inainte cu astfel de persoane corespunde cu 5 inapoi. De multe ori doar 1 din 10 ajung sa puna capat drogului si atuci este riscul doar pentru o mica perioada de timp. Stii inteleg de ce nu sunt foarte multi voluntari in acest domeniu, nu este chiar o placere pentru ca de multe ori te simti jugnit cu buna intentie, mintit, amenintat etc. Dar eu am nervi de fier.!!! Imi place ceea ce fac si cit o vrea dumnezeu o sa ramin voluntar pentru asta.
Nu prea am stiut ce sa iti raspund. Asi prefera sa ma intrebi tu ce te intereseaza mai mult. Am explicat in mare cam cum stau lucrurile in simatuatia asta. iNtreaba-ma fara ezitare orice.
pup dulce!!!
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.