marire sani - recomandari

05-03-2009
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
cine stie cinre este cel mai bun medic din bucuresti si clinica?Si daca stie cineva ceva de clinica nordestetica sau hyperion din galati?
33 comentarii 12 Înainte ›
0
10-03-2009, ora 22:22
aiurici
Nu este medic/terapeut
aiurici
dr nae sorin, mikomed sau centrul medical unirea
1
17-03-2009, ora 23:03
kitti
Nu este medic/terapeut
kitti
Buna ELE. Nu am auzit de clinicile de care intrebi, dar pot sa-ti spun ca eu am avut o operatie de marire de sani in urma cu cateva luni. Am fost operata de d-na doctor Brezeanu Cristina, la clinica Apolo din Bucuresti. Poti apela la ea cu cea mai mare incredere. Eu personal sunt f.f.f. multumita de rezultat. Poti gasi datele ei de contact pe net (aestheticsurgery.ro), Tot acolo poti vedea si ceva poze. As mai vrea sa-ti spun ca este o operatie care merita cu adevarat sa o faci pentru ca satisfactia pe care o ai ulterior este foarte mare. Cel putin eu sunt foarte fericita ca am facut aceasta operatie. Bafta!
0
19-03-2009, ora 18:21
aiurici
Nu este medic/terapeut
aiurici
am vizitat pagina web de la nordestetica si m-am speriat: cel putin cred la operatiile de ridicare sani am vazut doar oribilitati (nu stiu cum au avut curaj cei de la nordestetica sa le afiseze). eu personal am fost super incantata de mikomed si recomand cu incredere
0
19-03-2009, ora 18:28
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
aiurici la asa ceva ati dau dreptate sa stii.Ca ridicarile sunt chiar oribile sa stii dar implanturile nus asa de naspa dar daca stii pe cineva operat la vreo clinica te rog zimi si mie.Asi dori sa fac o marire de sani si nu stiu unde.Altii zioc de aestehticline a dr hatami, altii a dr voicu clinica bendis.Si chiar nu stiu nu vreau sa ma duc la oricine si de aceea vreau macar sa aflu pareri de la cele operate
0
19-03-2009, ora 18:30
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
kitii nu stiu daca este o clinica buna cea a dr cristina brezeanu dar alte prietene nu ai care sau operat la alte clinici?oricum mersi mult ptr raspuns
0
19-03-2009, ora 23:22
aiurici
Nu este medic/terapeut
aiurici
Pai cand ti-am recomandat pe dr. nae de la mikomed, ti l-am recomandat pt ca am ami multe prietene care au facut marire de sani la el si au fost f. multumite:dr. atent, f. bun, conditii excelente, echipa f. buna. am impresia ca au reclama in Click sau ceva similar.
0
20-03-2009, ora 00:17
kitti
Nu este medic/terapeut
kitti
Ele, nu stiu de ce esti sceptica la recomandarea mea. Eu chiar sunt foarte multumita. Mai am o prietena care s-a operat acolo (rinocorectie), si acum are un nasuc superb. Conditiile din clinica sunt super iar personalul se poarta foarte frumos. Oricum nu vreau sa insist, ti-am facut doar o recomandare. Alegerea iti apartine, si sunt convinsa ca exista multe alte clinici la fel de bune in Bucuresti. Important este sa vorbesti cu fete care au fost operate, nu sa te iei dupa reclame. Despre dr hatami...uite ce am gasit pe net (asta cand prietena mea vroia sa-si opereze nasul si cauta informatii despre aceasta operatie)
http://rinoplastie-bucuresti.com/default.aspx
Deci MARE ATENTIE!! la alegerile care le faceti!
0
21-03-2009, ora 19:11
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
kitti sincer sa-ti zic nu de alta ca nu-mi place dar parca fata de alti doctori ia prea putini bani pe o astrfel de operatie adica sa-ti maresti sanii.Altii iau 3000 sau 3500 sau 4000 dar ea cu tot cu analize si restul ia doar 2500 de ce oare?tie cat ti-a luat daca vrei sa-mi zici ce implanturi ti-ai pus?sunt mari?au esit cum te asteptai?
0
21-03-2009, ora 19:14
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
aiurici dar nu stii cam cat ati ia dr nae pe operatia de marire de sani?sau nu ai idee?nu poti sami dai mai multe detalii despre asa ceva?Numai daca vrei si daca prietenele tale sun multumite sau asa si asa?si an ce sector se afla ca sincer nu gasesc.Dar stii ceva de dr voicu radu de la clinica bendis medical?Ca am auzit ca e si el bun si sau operat o mie de fete adica foarte multe.Toate care le stii tu sau operat la sorin nae?Mersi si astept raspuns
0
22-03-2009, ora 22:06
aiurici
Nu este medic/terapeut
aiurici
Din cate am inteles, in jue de 3000 Euro. Ambele clinici se afla si partea de nord a orasului (cred ca in sect. 1). Nici una din prietenele mele nu a avut ceva rau de comentat. Eu am gasit ceva despre programul lui de consultatii pe site-ul centrului medical unirea; la mikomed nu l-am cautat - vezi si tu daca gasesti ceva. Oricum, nu am auzit nici o parerea rea despre el. Eu ma gandesc sa-mi operez nasul la el.
0
22-03-2009, ora 22:50
kitti
Nu este medic/terapeut
kitti
Ele, cred ca pretul operatiei este diferit in functie de ce proteze iti pune. Eu am proteze Matrix de 335gr. si am platit pentru operatie 3000E (dar protezele Matrix sunt ceva mai scumpe). De rezultat sunt foarte multumita. Sanii mei nu sunt foarte mari (pentru ca inainte nu aveam chiar deloc), dar arata foarte natural. Sunt exact cum mi i-am dorit. In ceea ce priveste alegerea medicului, eu te inteleg. Trebuie sa ai incredere deplina, asa ca sfatul meu este sa mergi la mai multe consultatii si sa vezi cine iti inspira mai multa incredere. Eu am o prietena care este doctorita anestezista si m-am bazat pe relatiile ei in lumea medicala. Ea mi-a recomandat-o pe doctorita Brezeanu. Iti urez succes si daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.
0
23-03-2009, ora 18:55
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
fetelor mersi pentru raspunsuri.kitti dar stii ceva de dr radu voicu ca eu la el am de gand sa ma operez.daca stii ceva poate ma anunti sau ami scrii poate sa operat cineva la el
0
23-03-2009, ora 18:55
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
fetelor mersi pentru raspunsuri.kitti dar stii ceva de dr radu voicu ca eu la el am de gand sa ma operez.daca stii ceva poate ma anunti sau ami scrii poate sa operat cineva la el
0
23-03-2009, ora 20:45
kitti
Nu este medic/terapeut
kitti
Ele nu stiu pe nimeni, dar am auzit ca pune proteze Eurosilicone, si ca opereaza doar la spital.(asta spuneau niste fete pe un alt forum). Mai multe nu stiu sa-ti spun. Bafta!
0
23-03-2009, ora 20:46
kitti
Nu este medic/terapeut
kitti
Ele nu stiu pe nimeni, dar am auzit ca pune proteze Eurosilicone, si ca opereaza doar la spital.(asta spuneau niste fete pe un alt forum). Mai multe nu stiu sa-ti spun. Bafta!
0
25-03-2009, ora 14:37
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
cine sa operat la dr adina alberts sau la radu voicu?asi dori mai multe detalii de la cele care sau operat la acesti dr.PAreri, preturi, daca sunt multumite...
0
01-04-2009, ora 14:29
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
cine sa operat la clinica aesteticline sau dr andrei rebosapca sau colegul sau colegul sau?asi dori detalii de la fetele operate sami zica si mie cat lea costat si ce implanturi lea pus si daca sunt multumite de rezultat sau de dr?cat costa operatia la fiecare clinica daca ami puteti spune va rog
0
14-04-2009, ora 15:19
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
cine sa operat la dr calota de la nordestetica?asi dori sa stiu cat a costat operatia de marirea sanilor?si pareri despre dr
0
14-04-2009, ora 15:21
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
ce parere aveti despre aestetic line clinica dr carla hatami?cine sa operat la ea?si ce parere are si daca ai plac sanii cei noi?>.
0
18-04-2009, ora 21:57
gabrielama
Nu este medic/terapeut
gabrielama
Cine poate sa imi dea mai multe informatii despre domnul doctor Nae Sorin??? Am vazut ca s-a operat cineva la domnul doctor, sunt si eu programata peste o sapt la dansul la clinica "medico-clinique" si sunt putin speriata. Aiurici daca imi poti da adresa ta de email pentru ca am mai multe intrebari, Merci!
0
21-04-2009, ora 14:34
aiurici
Nu este medic/terapeut
aiurici
Eu nu m-am operat inca la dansul (desi ma consultat deja pt. o rinoplastie, pe care cred ca o sa o fac peste 1 luna). Iti dau insa emailul prietenei mele care sa operat la dansul in toamna -
0
21-04-2009, ora 19:46
gabrielama
Nu este medic/terapeut
gabrielama
Multumesc mult de tot!!!
0
26-04-2009, ora 23:52
alina.popa87
Nu este medic/terapeut
alina.popa87
Eu m-am operat la dr. Nae si ti-l recomand fara ezitare: este f. bun, atent, chiar ai de ce sa incerci macar o consultatie. Bafta, oricum!
0
05-05-2009, ora 13:14
vikyy
Nu este medic/terapeut
vikyy
fetelor ma puteti ajuta si pe mine:s-a operat cineva la dr.oancea (alba iulia) sau sa-mi spuneti daca ati auzit ceva de el?
0
21-11-2009, ora 12:04
deedee02
Nu este medic/terapeut
deedee02
ELE1... mama mea s a operat la dr rebosapca acum vreo..4 ani...se simte super oki.. e un doctor foarte bun... eu am programare marti la el... o sa ti mai dau detalii daca vrei..te pup
0
21-05-2010, ora 23:32
Honeytzitzi
Nu este medic/terapeut
Honeytzitzi
Cine stie sa-mi spuna o clinica de incredere din Cluj, m-ar interesa pretul si mai ales daca se poate calatorii cu avionul si la ce interval de timp.Este vba de o operatie de marire a sanilor.La varsta de 6 ani am fost operata de "stern infundat " datorita rahitismului si se presupune ca nu au aproximat bine doctorii cam pe unde ar urma sa-mi creasca sanii, asa ca datorita operatiei nu mi s-au mai dezvoltat pieptul mai deloc.
Cred ca nu are nimic de aface operatia din trecut cu cea estetica de marire a sanilor, daca s-ar putea as dorii opinii medicale despre "cazul meu".
0
19-06-2010, ora 21:09
biancalb
Nu este medic/terapeut
biancalb
eu mi-am facut mamoplastie de augmentare (implant cu silicon) si m-a operat dr sorin nae si dr hodarnescu gavril.sunt f multumita.am 1 luna si jum de la operatie, 350cc si totul este ok.
0
25-05-2011, ora 21:15
alinutzabulina
Nu este medic/terapeut
alinutzabulina
Buna..as vrea sa imi fac si eu o operatie de marire a sanului datorita unei oferte pe Fundeal...As dori sa stiu daca s, a mai operati cineva la Dr, Marinescu Silviu Adrian.si ce parere are...multumesc mult
0
26-05-2011, ora 02:07
karinakaia
Nu este medic/terapeut
karinakaia
Buna.

Si eu as vrea sa imi fac un implant la domnul doctor Marinescu Silviu Adrian. S-a operat cineva la el? Imi puteti da cateva sfaturi ?
0
05-08-2011, ora 21:07
Roxi89
Nu este medic/terapeut
Roxi89
Buna.fetelor...As.vrea.si.eu.o.marire.de.sani, dar.inca.stau.in.dubii.deoarece.ma.gandesc.la.momentele.de.dupa.interventia.chirurgicala, sunt.greu.de.suportat, pot.aparea.complicatii??As.dori.niste.sfaturi...
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •