Marvelon 21
Am devansat cu cate o zi venirea menstruatiei si nu sunt absolut sigura ca trebuia sa incep o folie noua aseara sau azi. Voi incepe in seara asta pe la ora 22 prima pastila din folie. In acest caz, sa zicem ca incep azi (joi) si ar fi trebuit cu o seara in urma si urmatorul contact il voi avea sambata cealalta, deci dupa 9 pastile inghitite mai exista vreun risc de a ramane insarcinata? (asta e luna a 6 de cand iau AC)
1 comentarii
daca ai luat o pastila in plus, atunci trebuie sa incepi noua folie cu o zi mai tarziu decat de obicei (tot 7 zile de pauza tb sa ai).
Alte subiecte recente din această secțiune: