Medic pentru miomectomie laparoscopica

19-01-2021
utilizator456
Nu este medic/terapeut
utilizator456
Buna ziua! In august 2020, in timpul unui control de rutina, mi s-a facut si o ecografie transvaginala, in urma careia doamna doctor a descoperit ca am un fibrom subseros de 8.5 cm. Mi-a spus ca trebuie sa fiu operata, insa am vrut sa cer si o a doua parere. Am ajuns la un doctor care mi-a spus acelasi lucru. Acest doctor m-ar fi putut opera, insa nu m-am simtit ok in preajma lui, nu mi-a inspirat incredere. As vrea sa imi recomandati, daca ati trecut printr-o operatie de acest gen, un medic bun, care sa isi dea interesul, sa explice tot ce este nevoie si sa inspire incredere. Aveti o recomandare de un medic bun in Bucuresti? De asemenea, as vrea sa stiu care ar fi pretul unei miomectomii laparoscopice. Multumesc!
2 comentarii
0
26-02-2021, ora 10:00
Utilizator1311
Nu este medic/terapeut
Utilizator1311
Bună ziua.Si eu am aceeași problemă și mi s-a recomandat operație laparoscopic. Eu îmi doresc o sarcină iar dr mi-a recomandat sa ma operez înainte, pentru ca pe sarcină îmi poate pune probleme.Am citit ca Dl Dr Silviu Istoc este un Dr bun. Vă rog să îmi răspundeți, să îmi spuneți dacă v-ați operat sau nu
0
02-03-2021, ora 13:32
utilizator456
Nu este medic/terapeut
utilizator456
Bună ziua! Multumesc pentru raspuns. Nu m-am operat inca, dar m-am documentat foarte mult si am inteles ca sectia de Ginecologie de la Spitalul Militar este una foarte buna, iar toti medicii de acolo sunt recomandati. Am ales sa merg la doamna doctor Mariana Serban, insa nu am fost inca la consultatie. Dupa ce voi reusi sa ajung la doamna doctor, va anunt la ce concluzii am ajuns. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicații pe înțelesul tuturor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.