medicamente de slabit...

05-06-2011
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
buna, sunt cristina, am 20 de ani, , 56 si 78 de kg... ftft mult...si as vrea sa slabesc... dar nu prea pot cu diete, nu slabesc deloc:(...
si as vrea sa stiu mai multe despre medicamentele de slabit... daca ati luat, ce ati luat, ce efecte au avut, daca le recomandati sau nu. va rog ajutati-ma.pentru ca la cei 20 de ani ai mei e cam greu sa accepti asa ceva !!!


va multumesc tare tare mult!!!
5 comentarii
0
05-06-2011, ora 14:28
mrdiaconescu
Nu este medic/terapeut
mrdiaconescu
nu baga prostii in tine.Du te la nutritionist.Daca vrei unul bun iti pot da un nr de telefon...dar te rog nu te nenoroci cu prostii...esti pre tanara
0
05-06-2011, ora 18:40
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
multumesc pentru parere :)
0
04-08-2011, ora 11:47
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Un nutritionist iti explica cum anume sa procedezi astfel incat aceleasi alimente care acum te ingrasa (cu mici exceptii, care trebuie respectate), pot fi consumate cu efecte benefice si fara a mai fi puse pe tine sub forma de grasime!
0
26-09-2011, ora 16:59
NataliaCCI
Nu este medic/terapeut
NataliaCCI
Radacina problemei in surplusul de greutate este intodeauna dezechilibrul metabolismului la nivel celular. Daca restabilesti metabolismul celular in mod CORECT greutatea se restabileste de la sine. Toate preparatele -minune, care vorbesc de slabire a X kg in Y zile, chiar daca aduc efectul dorit, o fac temporar si cu anumite dereglari ulterioare.
0
23-10-2011, ora 00:58
Cristiana :)
Nu este medic/terapeut
Cristiana :)
asa, si cum anume as putea restabili acel nivel celular?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.