Medreflexline Cluj- Dr.Petre Muresan

29-04-2011
Dan_M_1976
Nu este medic/terapeut
Dan_M_1976
Buna ziua,

a fost cineva tratat la acest centru medical de spondiloza?
29 comentarii
0
16-05-2011, ora 12:03
alimanescu
Nu este medic/terapeut
alimanescu
Fratele meu a fost, acolo, s-a pus un diagnostic total gresit de spondiloza, la cateva zile a facut si un RMN si era o hernie disc de fapt.Domnul Petre Muresan sustine ca vindeca/amelioreaza spondiloza in 10 zile ! cu 2 sedinte /zi.Si "demonstreaza " acest lucru cu termograful, adica arata ulterior o temperatura normala a zonei cu spondiloza.Dar 100% substantele ultra-secrete (ceea ce este ilegal-trebuie prezentate pacientului prospectele substantelor) doar modifica temperatura sa dea bine la termograf plus ceva calmante locale si gata, pe om nu-l mai doare si este vindecat!Pretul este exorbitant-150 ron/sedinta, 16-24 sedinte initiale si apoi intretinere saptamanala ca doar daca nu dai calmantele regulat, omul are dureri.O mare escrocherie acest centru, nu inteleg cum de mai functioneaza.Nu mergeti acolo, este o mare teapa!!!!!Duce-ti o viata sanatoasa, fara excese faceti zilnic 20 min gimnastica acasa dar exercitii recomandate de un kinetoterapeut, acesta este singurul remediu al spondilozei.
0
18-08-2012, ora 14:36
gigi1980
Nu este medic/terapeut
gigi1980
Am fost in anul 2011 la acest centru pentru a ma trata de spondiloza cervicala. Inainte de pleca la Cluj am facut o radiografie a coloanei si a reiesit afectiunea mentionata.Plus mai aveam si dureri de cap in zona cervicala si ameteli mari a caror intensitate era influentata de modificarea presiunii atmosferice. Am cautat pe net, am intrebat de la cunoscuti si am sperat intr-o minune(insa minuni nu exista).am ajuns la centrul Medreflexline, am fost scanat cu aparatul cu termoviziune iar domnul doctor Petre Muresan mi-a zis ca sufar de spondiloza cervicala in stadiul 3, si mi-a recomandat 24 de sedinte de masaj si de asemenea infiltratii cu produse homeopate in numar tot de 24.Am inceput tratamentul...
Rezultatele s-au lasat asteptate insa au aparut dupa cateva sedinte.Durerea de cap s-a atenuat iar ametelile au unceput sa dispara incet. Nu stiu ce a contribuit mai mult la imbunatatirea starii de sanatate, masajul sau infiltratiile cu produse homeopate. Parerea mea este ca masajul. Preturile practicate sunt foarte mari, astfel o sedinta de masaj a costat la acea data 50 lei iar o infiltratie 100 lei. Face-ti calculul si o sa constata-ti o suma foarte mare.
In concluzie nu va recomand sa apelati la acest centru pentru tratarea acestei afectiuni, intrucat preturile sunt foarte mari iar efectele tratamentului s-au mentinut pentru aproximativ 6 luni, dupa care durerile au reaparut, la fel si ametelile. Astfel nu se justifica asemenea preturi mari pentru o perioada mica de refacere. Ce mi s-a parut mie ciudat este faptul ca domnul doctor recomanda pentru toti pacientii care sufera de aceasta boala, indiferent de stadiul bolii, acelasi numar de sedinte de masaj si de infiltratii, fara sa tina cont de stadiul in care a evoluat boala.Pe langa toate acestea mai trebuie sa tine-ti cont si de cheltuielile cu transportul sau cazarea pentru cei din alta localitate. In disperare de cauza ce nu face omul pentru a se vindeca...
In speranta ca aceste informatii v-au fost de folos, va doresc multa sanatate si nu face-ti aceeasi greseala ca si mine. Insa bineinteles fiecare decide cum e mai bine pentru el.
Va stau la dispozitie pentru alte informatii, pe care eu la randul meu nu le-am gasit, si care imi erau de folos la timpul respectiv.
0
24-07-2013, ora 21:11
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
candva am facut infiltratii cu boicil, era un produs homeopat lafel ca al d-lui Muresan, sunt bune infiltratiile, pe mine infiltratia cu Boicil m-a vindecat, era cu spanz si alte plante (acum nu se mai fabrica, de ce sa dam 2 lei pe o infiltratie cand putem sa cumparam de milioane produse care ne vindeca incet sau deloc, ca sa mergem iarasi la farmacie sa mai cumparam ) deci infiltratiile nu au efect imediat acolo trebuie sa se topeasca depunerile pe vertebre si asta dureaza cred ca a durat 2 luni dupa infiltratiile cu boicil, sa aveti incredere eu cred ca sunt bune infiltratiile, masajul este si el bun pentru ca prn masarea ciocurilor (osteofitelor ) acestea se inmoaie si se topesc, multa sanatate tuturor.
0
07-08-2013, ora 09:43
clausshermann
Nu este medic/terapeut
clausshermann
Sunt putin dezamagit de calitatea raspunsurilor scrise la acest subiect. Multi dintre cei care au scris aici au uitat sau au ignorat complet faptul ca metodele de diagnostic si de tratament folosite in cadrul acestei clinici sunt naturale si total neinvazive. Cum poate sa creada cineva ca fara un RMN se poate vedea cu certitudine 100% daca este vorba de o spondiloza sau o hernie de disc? Mai ales ca efectele asupra nervilor sunt aceleasi, doar ca sunt produse prin alte deformari ale structurilor coloanei, iar pe imaginea termo apare cam la fel. De asemenea, faptul ca cineva reproseaza ca efectele tratamentelor nu tin pentru totdeauna iarasi mi se pare putin partinitor deoarece fiecare individ reactioneaza diferit si poate sa fie cu boala intr-un anumit stadiu in care efectele tratamentelor pot sa dureze mai mult sau mai putin sau chiar sa nu apara deloc. Si acum sa spun si de ce am scris acest comentariu aici. In anul 2010 am ajuns la acest cabinet dupa ce am incercat in zadar la mai mult de 5 doctori diferiti sa depistez cauzele durerilor de cap, zgomotelor in urechi si ametelilor care nu imi dadeau pace. Am luat medicamente cu pumnul, am facut zeci de analize, m-am iradiat cat pentru 10 ani in tot acest timp cautand cauze acolo unde nu erau. In cele din urma am ajuns la Cluj dupa ce am aflat de doctorul Muresan de la un cunoscut de-al meu. Nu a fost usor sa fac acel tratament, mai ales ca sint din alt oras, am reusit sa fac totusi un efort si am urmat programul de recuperare medicala propus si am reusit sa imi recapat sanatatea si sa nu mai am probleme de atunci. Si m-a ajutat poate foarte mult si faptul ca in perioadele cat am stat in sala de asteptare a acelui centru medical am putut sa vorbesc si cu alti pacienti care si-au putut relua mersul pe jos sau care au scapat tot asa ca si mine de diferite boli cauzate de coloana care sincer sa fiu, putini medici ramasi prin tara asta mai stiu sa le diagnosticheze corect. Eu zic ca pentru un tratament naturist, efectele sunt remarcabile, desi nu pot spune ca e tocmai ieftin.Dar decat sa ma radieze in continuare tot felul de neurologi si sa iau medicamente cu kilogramul, mai bine caut in prima faza un tratament natural pe cat posibil.
0
19-12-2013, ora 21:50
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Am fost si eu tratata de spondiloza cervicala la acest centru medical. Pana sa aj acolo am umblat vre-un an pe la diferiti medici (neurolog, reumatolog si chiar si psihiatru..), am facut o gramada de analize, radiografii, RMN-uri, toate mi-au iesit bine, medicii mi-au zis ca nu am nimic, insa eu nu ma simteam deloc bine. Aveam dureri puternice de cap si de gat, aproape mereu, sunete in urechi, atacuri de panica ziua si uneori si noaptea, ameteli de abia puteam sa merg pe strada, nu ma mai puteam concentra la munca si deja incepusem sa am o oarecare depresie din acauza asta. La fiecare medic la care am fost, m-a infundat cu medicamente, am dat o groaza de bani, dar pe zi ce trecea eram tot mai rau. Intre timp am auzit de aceasta clinica si m-am programat la o scanare termografica. Am fost diagnosticata cu spondiloza cervicala si am inceput tratamentul. Am facut 24 de sedinte de tratam (kinetoterapie, reflexoterapie, masaj si vestitele infiltratii). Nu au fost deloc ieftine, dar la cati bani am cheltuit pana atunci, am zis hai sa o fac si pe asta. Dupa vreo cateva sedinte am inceput sa fiu mai bine, ameteala a inceput sa dispara incet, durerea s-a mai domolit. Spre finalul tratamentului deja ma simteam alt om, uitasem cum e sa ma simt bine. Multa sanatate!
1
25-01-2014, ora 11:16
Florin59
Nu este medic/terapeut
Florin59
pentru Andutzika :

sunt si eu in aceeasi situatie,.nu-s din Cluj dar fara sa dau cu paru', sincer eu nu mai cred in nimk ! SA VA SPUN SI DE CE :
:
am facut la Bucuresti ( in Mogosoaia -o clinica PRIVATA)renumitele elongatii (care-s si alea destul de scumpe, ca sa nu zic foarte scumpe- 300 lei/sedinta+alte "artificii" medicale tot ca sa-ti ia banii), 12 sedinte si ce credeti ???? NIMIK,...poate din contra tiuiturile in cap s-au AMPLIFICAT ! Am dureri care coboara pe picior (L4-L5-S1),...ce credeti,.../, mi-au facut "renumita" injectie (spuneau domnii doctori de acolo ca se merita banii ),...intr-adevar renumita rau de tot,. 300 de lei, platit si asta si la fel NIMIK ! Scuze, gresesc,., dupa ce m-au dat jos de pe masa "de lucru", era sa cad jos,...era ca si cum nu mai aveam picioare, adik n-aveam nici un control asupra lor !
sincer va spun si cu scuzele de rigoare fata de cadrele medicale (de asta nu pot generaliza),.parerea mea este ca medicina romaneasca a devenit mai mult decat comerciala,...tot ce conteaza este banul LOR iar suferinta noastra sa fie macar un pic diminuata,...NU !
Am dubla cetatenie,...si cred ca in vara asta plec in tara de adoptie,...M-AM SATURAT DE SUFERINTA SI BAJBAIELI,., am 4 ani de cand ma chinui si-am cheltuit sute de milioane de lei vechi,..., pt. ce ???? ca pt. mine nimik ! Buunn, eu am aceasta "oportunitate", ok,..dar cei care n-o au ce pot face ??? Retorica-i clara :sa stranga zeci de mii de euro sa plece in alte tari sau pur si simplu sa traiasca in Romania in suferinta pana la ultima suflare, nu ??? Stiu ca medicii sunt FOARTE PROST PLATITI,..stiu asta si SUSTIN SA LI SE FACA SALARII DECENTE,...dar ma intreb oare banul nu-i cumva ochiul dracului ????
Acum pe bune,...este cineva in tara asta care si-a rezolvat aceste probleme la coloana(fara operatii) pe bune ??? intreb asta ca m-am saturat de publicitate mascata pe forumuri medicale !
Va multumesc si rog pe domnii(doamnele) doctor sa nu fie suparati pe mine ca sunt putin "acid" la adresa lor !
0
28-01-2014, ora 07:30
aluu
Nu este medic/terapeut
aluu
pentru cei fara rezultate incercati cu incredere CHIROPRACTICA.eu asa am rezolvat(partial).adica nu puteam sa ma aplec aproape deloc iar dupa ce am fost la un chiropractor renumit din cluj nu ma mai doare prin picior si pot sa ma misc liber.durerile din picior au disparut imediat iar in spate(l3, s1)sunt cam la 20% din durerea ce a fost.multa sanatate.Sedinta de chiropractica a durat cam 5 minute si a costat cat o injectie('infiltratie')fara alte analize.
0
29-01-2014, ora 16:41
zina2
Nu este medic/terapeut
zina2
Toate mulţumirile mele domnului doctor Petre Mureșan! Citiţi articolul meu
, , Cum mi-am salvat mâna?" Acolo sunt menţionate şi alte afecţiuni pe care mi le-a tratat.
Am urmat întocmai tot tratamentul indicat de dânsul cu multă răbdare şi încredere.
Dacă nu aveam şansa să ajung la cabinetul domnului doctor acum eram... un bloc de beton!
Aleasă consideraţie pentru tot ce întreprinde domnului doctor Petre Mureșan pentru cei suferinzi!
0
29-01-2014, ora 18:08
zina2
Nu este medic/terapeut
zina2
Aş dori să mai adaug ceva la cele spuse de mine în articolul Cum mi-am salvat mâna?
Dacă nu urmam tratamentul complet la toate afecţiunile pe care le-am avut, cu multă răbdare, cu rezultate mici imediat dar, în timp, cu unele spectaculare, nu mai puteam să discutăm acum pe acest forum. Când l-am găsit pe domnul doctor Petre Mureșan eram disperată. Dânsul a fost ultima mea speranţă! Închipuiţi-vă cum arătam în timp cu mâna dreaptă înţepenită complet, cu genunchiul stâng îndoit, cu şoldul drept şi cu spatele beton, cu faţa schimonoşită de durere, cu gâtul înţepenit şi umflat, cu dureri enorme în cap şi aproape în tot corpul? Cum mai puteam supravieţui? Nici lumea nu s-a făcut într-o zi, deci aveţi răbdare şi urmaţi întocmai toate indicațiile date de domnul doctor Petre Mureșan! Rezultatele vor apărea cu siguranţă!
Cred că sănătatea nu are preţ, trebuie să facem totul pentru a ne-o păstra!
0
02-02-2014, ora 20:05
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Pentru Florin 59
Aveti dreptate, in mare parte, despre cele spunse. Dupa cum am scris si mai sus, am colindat si eu multi medici, am cheltuit o gramada de bani, iar la un moment dat imi pierdusem speranta. Cautand pe internet, am gasit aceasta clinica si mi s-a parut interesanta ideea tratamentului homeopat, asa ca am incercat. Pt mine tratamentul facut la aceasta clinica a dat rezultate f bune atunci cand ma asteptam mai putin.
0
04-02-2014, ora 10:14
zina2
Nu este medic/terapeut
zina2
Vă doresc multă sănătate şi numai clipe senine! Ce ne-am mai dori dacă avem aceste lucruri...
0
03-03-2014, ora 22:27
andreea daniel
Nu este medic/terapeut
andreea daniel
M-am dus la Centrul Medical Medreflex Line, pentru o durere puternica la genunchi. In urma scanarii termografice am aflat ca am gonartroza. Am inceput tratamentul cu infiltratiile homeopate. La scurt timp dupa terminarea celor 10 infiltratii durerea a cedat si de atunci au trecut 6 ani fara sa mai am probleme.
Si in cazul bunicii mele tratamentul a avut efect. Din cauza unor hernii multiple la coloana, a ajuns sa poata umbla doar cu ajutorul carjelor. Dupa 24 de infiltratii mergea normal fara ajutor. Tratamentul domnului doctor ne-a restabilit sanatatea. Numai multumiri!
0
21-03-2014, ora 07:45
zina2
Nu este medic/terapeut
zina2
Şi eu spun la fel!
Mii de mulţumiri domnului doctor Petre Mureșan pentru tot efortul depus în ajutorarea celor suferinzi!
Cu multă stimă şi infinit respect!
0
18-09-2015, ora 14:42
mihai14091950
Nu este medic/terapeut
mihai14091950
Donule doctor Petre Muresan, situatia mea pe scurt este urmatoarea, am fost diagosticat in anul 1987 cu spondelita achilozantă, mai tirziu a aparut si spondiloza cerficala, in toata aceasta perioada am facut tratament balnear si de doua ori pe an la Mangalia Teghirghiol, Saturn anul acesta, medicamente am luat salazidin, movalis si arcoxia de 90.In momentul de fata mai eau la 4 - 5 zile cite un comprimat de arcoxia intrucit am dureri mari dupa cefa si de cap.Va rog sa ma sfatuiti ce sa mai fac.
0
16-11-2015, ora 09:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In situatia in care mai aveti si acum dureri si nu ati gasit o solutie, va invit cu drag la noi. Va raspund acum deoarece nu am vazut mesajul dumneavoastra pana acum ( situl nu m-a anuntat ).
Daca veniti la noi, o sa facem investigatii sa vedem in ce stare este boala dumneavoastra si dupa aceea vom discuta despre tratament.
Cu stima si respect:
dr Petre Muresan
0
25-11-2015, ora 13:25
mihai14091950
Nu este medic/terapeut
mihai14091950
Domnule dr.Muresan, situatia mea nu sa inbunatatit, as vrea sa ajung la d-stra in data de 7 decemb.a.c.daca o sa ma puteti primi, as dori sa-mi faceti tratamentul naturist de care a=ti vorbit pe tvr Cluj.Din cele relatate de d=stra apreciez statiul 5 in sponiloza cervicala care spunem eu in mesajul precedent ca am dureri mari.Am virsta de 66 ani, sint pensionar si cheltuielile cu deplasarea, cazarea si mincarea sint destul de mari, rugamintea mea este totusi sa ma ajutati si pe mine.
0
25-11-2015, ora 21:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu mare placere va astept si voi face tot posibilul sa va ajut.
Va rog sa-mi spuneti la ce ora ajungeti la Cluj ca sa va fac o programare.
Cu stima si respect:
dr Petre Muresan
0
25-11-2015, ora 21:12
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Si pentru ca sa va fie mai usor, o sa va fac si o reducere.
dr Petre Muresan
0
26-11-2015, ora 18:52
mihai14091950
Nu este medic/terapeut
mihai14091950
Ajung pe 7 decembrie a.c. dimineata, programare va rog daca e posibil sa fie dupa ora 11 sa am timp sa ma refac cit de cit.Multumesc anticipat
0
29-11-2015, ora 12:03
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
V-am programat in data de 7 la ora 12.
Va rog sa-mi spuneti daca e bine.
Pe ce nume sa fac programarea ?
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
29-11-2015, ora 19:52
mihai14091950
Nu este medic/terapeut
mihai14091950
Da, e foarte buna programarea.Numele meu Baltă Mihai - Botosani
0
30-11-2015, ora 01:28
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va Astept cu drag in ziua si la ora programata.
Cu stima si respect:
dr Petre Muresan
0
19-05-2016, ora 19:19
Marylenmary
Nu este medic/terapeut
Marylenmary
Am fost si eu la acest cabinet Medreflex. din Cluj.Este o mare escrocherie si am sa va spun de ce.De doi ani de zile eu am foarte multe probleme de sanatate, privind sistemul osos si multe altele.Am facut tot felul de radiografii, RMN, etc.Astfel, eu imi stiam toate diagnosticele..La acest cabinet am mers in ideea de a face un tratament naturist si recuperare medicala, dar nu se poate face acolo decat daca faci si termografia.Am facut si aceasta termografie cu doua milioane.In urma acestei termografii, asa zisul doctor mi-a ziś ca trebuie sa fac 24 sedinte si sa astept ca rezultatul imi va veni pe net.Mi-a mai dat si un set de analize de trei milioane, care nu aveau legatura cu problemele mele..Rezultatul, mi-a venit pe net spondiloza cervicala.Intr-adevar am spondiloza cervicala, dar mai am multe alte probleme medicala, de care nu a pomenit absolut nimic., desi termografia poate indentifica 150 boli.Concluzia mea a fost ca la toti pacientii diagnosticul este spondiloza cervicala si au nevoie de 24 sedinte, care costa 40mil.Sub acest diagnostic se protejeaza, pentru ca cu el nu da gres pt ca de la o anumita varsta toata lumea are spondiloza In acelasi timp se fereste sa stea de vorba fata in fata pe baza termografieii si de aceea trimite un rezultat ambiguu pe net.Nu va sfatuiesc sa mergeti acolo, pentru ca in afara de faptul ca ne ia banii, altceva nu realizati.Acelasi diagnostic la toata lumea, acelasi nr de sedinte, care cica se pot face si 2 in aceleasi zi(masaj, reflexoterapie, infiltratii care sunt facute cu ceva ce nu vrea sa zica ce contin.
0
01-08-2016, ora 03:20
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dreptul la replica !
Diagnosticul afectiunilor coloanei vertebrale
De la inceput trebuie inteles foarte bine urmatorul lucru : prin procesele de degenerare, de degradare ale coloanei, la nivelul acesteia se produc anumite modificari structurale care au drept consecinta niste modificari, niste tulburari de natura functionala ale coloanei vertebrale.
Structural inseamna ca s-a uzat sau s-a fisurat un disc, iar functional inseamna ca in urma acestei uzuri sau fisuri eu nu mai pot sa ma misc in mod normal si am dureri foarte mari.
Pentru un bun diagnostic si pentru un tratament foarte eficient asupra coloanei vertebrale, este necesar sa depistam atat modificarile structurale ale coloanei, cat si modificarile de natura functionala.
Modificarile de natura structurala le putem vedea prin CT sau RMN.
Modificarile de natura functionala le vedem cel mai bine prin Termografie, deoarece Termografia poate arata si localiza inflamatia, extinderea acesteia si gradul de afectare a nervilor care pleaca de la coloana, a muschilor, a vaselor, a ligamentelor si a tuturor structurilor implicate in buna functionare a coloanei.
De aceea este necesara Termografia si in cazul persoaneloe care au deja facuta o scanare CT sau RMN.
O examinare este structurala ( RMN-ul ), cealalta este predominant functionala ( Termografia ), ceea ce este extrem de important.
Termografia. Este o scanare in infrarosu care ofera informatii foarte valoroase in legatura cu fiziologia si fiziopatologia coloanei vertebrale, deci informatii legate de functionarea normala si patologica a coloanei vertebrale. Este o investigatie unica ce ne ofera informatii de natura functionala.
Ne arata care sunt consecintele functionale ale modificarilor structurale vazute de catre celelalte metode imagistice de investigatie ( CT sau RMN ).
CT : ofera imagini detaliate si informatii legate de structurile osoase ale coloanei vertebrale.
RMN: ofera imagini detaliate si informatii legate de structura tesuturilor moi ale coloanei vertebrale.
Pentru structura coloanei lombare si pentru discul intervertebral, de obicei este preferat RMN-ul.
Pentru informatii legate de functia coloanei vertebrale folosim Termografia.
Deci, cei care vor sa faca un tratament eficient asupra coloanei vertebrale, este bine sa aiba atat o scanare RMN a coloanei cat si o scanare Termografica.
Cele doua se completeaza foarte bine si ofera informatii extrem de utile pentru un tratament eficient. De aceea recomandam Termografia, chiar daca persoana respectiva are facut deja un RMN.
Setul de analize medicale de laborator pe care-l recomandam poate sa para fara rost pentru un necunoscator, dar el ne confirma diagnosticul, ne arata daca persoana in cauza are voie sa faca tratamentul prescris si daca va suporta acel tratament, pentru ca orice tratament facut solicita intr-o masura mai mica sau mai mare organismul uman.
dr Petre Muresan
0
21-08-2016, ora 11:47
geos87
Nu este medic/terapeut
geos87
Buna ziua, domnul doctor Petre Muresan vad aici pareri contra 80% din cazurile care au fost la dvs. Eu totusi cred in diagnosticarea exacta a stadiului spondilozei si in tratamentul care il oferiti acolo. Maine poate va sun sa stam putin de vorba mai in amanuntit daca aveti timp si sa imi oferiti mai multe detalii, George ma numesc, va multumesc ptr tot ce faceti si sper sa puteti sa ma puneti pe "picioare" si pe mine ptr ca am niste dureri ingrozitoate de cap, cu junghiuri si intepaturi, venele in cap simt ca mi se sparg, practic risc sa fac un accident vascular din ce am inteles, plus ca am niste ameteli cumplite insotite si cu sunete in urechi uneori plus stare de depresie, de panica, frica si de cateva zile am si senzatii de varsaturi. Acum o luna si putin am fost si la techirghiol pentru recuperare dar fara nici un rezultat din cate simt... maine sau poimaine o sa va sun sa discutam mai multe. Va multumesc, o zi frumoasa sa aveti.
0
29-08-2016, ora 14:31
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna ziua !
Am fost plecat la o conferinta in strainatate. Acum va pot primi daca doriti sa veniti.
Coloana trebuie tratata cat mai repede posibil, deoarece altfel pot sa apara complicatii.
Va rog sunati la 0742014644 pentru programare.
dr Petre Muresan
0
26-09-2016, ora 19:04
Diana_2015
Nu este medic/terapeut
Diana_2015
Buna seara,

Dl. dr. Petre Muresan, am fost diagnosticata cu boala sclerodermie cu afectare cutanata limitata, vasculara.
In urma investigatiilor mi s-a recomandat tratament alopat.
Ma puteti ajuta in acesta privinta? Exista si o alta alternativa de rezolvare pentru aceasta boala autoimuna?

Multumesc anticipat!
0
27-09-2016, ora 23:47
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Se pot face tratamente naturiste foarte bune. Trebuie sa contactati un centru medical specializat in aceste tratamente si veti primi toate informatiile de care aveti nevoie.
Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Medic primar MG
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
0
22-03-2018, ora 21:20
magdalenaL
Nu este medic/terapeut
magdalenaL
Pt delllia


Intr-adevar, nu se mai fabrica dar exista un produs identic cu Boicil-ul nostru pe care il produc doua firme din Germania (Helixor si Wala). Si eu sufar de spondiloza cervicala si doctorita mea mi-a luat prin cineva pe reteta din farmacie, din Germania ca aici la noi nu se gasesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.