menstruatia dupa intarcat

04-03-2013
wiliana2828
Nu este medic/terapeut
wiliana2828
buna sunt Ionelaam intarcat copilul acum o saptamana si nu mi-a venit menstruatia poate sa intarzie dupa intarcat?...mentionez ca m-am protejat in tot acest tmp...ast raspuns va multumesc.
6 comentarii
0
07-03-2013, ora 14:47
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Pentru a va da un raspuns mai concret la intrebarea dumneavoastra avem nevoie de mai multe detalii cum ar fi: varsta copilului respectiv cate luni aveti de la nastere si metoda de contraceptie folosita.
Din punct de vedere teoretic menstruatia nu vine asa de repede dupa intarcare, este bine sa faceti un test de sarcina din urina de dimineata si sa va prezentati la medicul dumneavostra ginecolog pentru consultatie.

O zi excelenta!
0
07-03-2013, ora 14:50
wiliana2828
Nu este medic/terapeut
wiliana2828
copilul are 8 luni jumate si metoda de contraceptie folosita a fost prezervativ.si as dori sa sti la cat timp dupa intarcat vine menstruatia.va multumesc
0
23-03-2013, ora 01:39
alicar
Nu este medic/terapeut
alicar
Buna ziua, am varsta de 26 ani de curand mai exact de 6 luni am nascut a 2 oara, intrebarea mea este urmatoarea de 2 luni mai exact de cand bebe avea 4 luni din motive legate de sanatate am pierdut lactatia si in acest interval inca nu mia venit menstruatia, am si trompele legate poate acest lucru sa influienteze intarzierea menstrelor? e normal ca inca nu a aparut in acest timp? Va multumesc anticipat pt raspunsul dvs!
0
22-09-2018, ora 13:11
Adriana 93
Nu este medic/terapeut
Adriana 93
Buna ziua am o fetita de 11 luni si am intarcat-o acum o luna. Cand ar trebui sa imi vina menstruatia? Nu am avut deloc menstruatie de cand am nascut. Am 24 de ani si ca metoda contraceptiva dupa nastere a fost doar prezervativul
. Astept un raspuns.
0
25-09-2018, ora 02:48
Alexandra087
Nu este medic/terapeut
Alexandra087
Buna dimineața ma numesc Alexandra am 23ani am o problema îmi doresc din toată inima un copil și nu știu de ce nu pot sa rămân..țin sa va anunț ca la 19ani am făcut 2chilotaje oare din cauza asta!! Și acum 3/luni am avut un avort spontan..nu am știut ca sunt însărcinată e de atunci eu nu mai pot rămâne mai este cineva care a patit ca mine rog sa ma sfatuie si pe mine cineva
0
10-12-2018, ora 08:33
Valeria_iliusa
Nu este medic/terapeut
Valeria_iliusa
Buna ziua! Am alaptat fetita mea 1 an si 3 luni, dupa intarcare, a trecut deja o luna si eu tot inca nu am mentruatie! Mentionez ca am 25 ani, nu am folosit nici o metoda de contraceptie in acest timp si nu sint insarcinata! Va multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul