menstruatia intarziata sau sarcina?

13-09-2012
Aannddrreeaa
Nu este medic/terapeut
Aannddrreeaa
Bună.vreau şi eu sfatul vostru.Am 22 ani.
Am avut menstruatia in felul urmator:Iunie-15, Iulie-15, August -9.Acum in septembrie inca nu mi/a venit...imi fac griji.
Am avut in august relatii neprotejate, dar nu a terminat niciodată in interior.Pina la asta nu am avut deloc relatii vre-o 2 luni.Poate fi vre/o legatura?adica lipsa relatiilor sexuale timp de 2 luni apoi un nou partener.cu retinerea menstruatiei?De la ultima relatie neprotejata, au trecut vreo 10 zile.am facut citeva teste de sarcina si imi arata ca nu sunt insarcinata...La ce sa ma astept?Please.need help:(
5 comentarii
0
13-09-2012, ora 13:37
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Daca nu a terminat in tine ar trebui sa fie ok, adica sa nu fii insarcinata. Pe viitor sa stii ca testul de sarcina este concludent daca se face la 2 saptamani de la contacul sexual. Iti recomand sa te protejezi ca sa nu mai ai acest stres. Numai bine.
0
13-09-2012, ora 14:00
Aannddrreeaa
Nu este medic/terapeut
Aannddrreeaa
paradoxul e ca mereu ma protejam...acum nu ştiu ce a dat peste mn(((
uf.am obosit deja sa ma gindesc non stop la asta.oare cind imi va veni menstruatia?:(((
0
13-09-2012, ora 15:12
VN4EVER
Nu este medic/terapeut
VN4EVER
Si prietenei mele ii intarzia 3-4 zile si ne faceam griji, totusi 9 zile e putin prea mult, fii tare nu e un capat de lume. Eu nu cred ca esti insarcinata.
Sa revii cu un raspuns dupa ce faci testul, te rog. Numai bine
0
13-09-2012, ora 15:26
Aannddrreeaa
Nu este medic/terapeut
Aannddrreeaa
sper şi eu...astept ca niciodata!
apropo, la voi cum sa rezolvat?a venit de curind marea fericire?
0
19-09-2012, ora 17:29
Aannddrreeaa
Nu este medic/terapeut
Aannddrreeaa
In sfirsit...s-au spulberat toate dubiile.Mi-a venit menstruatia si sunt cred ca mai fericita ca niciodata!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: