menstruatie?

18-05-2009
annay
Nu este medic/terapeut
annay
luna aceasta, cam, in periada cand trebuia sa imi vina menstruatia, (care de obicei e mai neregulata.. cam la 35-40 de zile) - a aparut o scurgere destul de mica. dar maron..si nu stiu ce sa cred... asta a fost menstruatie?? a durat cam 3 zile, dar nu curgea din abundenta deloc, nu m-a durut nici spatele sau abdomenul cum se intampla de obicei... Imi puteti spune o parere?daca era intr-adevar menstruatie si de ce era sub forma asta?
7 comentarii
0
19-05-2009, ora 17:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu prea era menstruatie, si nu e normal sa-ti vina ciclul la 40 de zile.Ar trebui sa mergi sa faci o ecografie pelvina sa vezi starea ovarelor si apoi sa te vada si un ginecolog.
0
21-01-2010, ora 15:24
Anamaria0705
Nu este medic/terapeut
Anamaria0705
Am si eu o problema: imi intarzie menstruatia si nu stiu din ce motiv.De obicei imi vine destule de neregulat la interval de 25-28 de zile.Azi este a 31-a zi si nu mi-a venit inca, am avut ultimele 2zile dureri slabe de burta dar nimic altceva.Dupa ultima relatie sexuala pe care am avut-o aproximativ acum 3 saptamani, am avut o mica sangerare si nu stiu motivul.Poate fi aceasta cauza pentru care inca nu mi-a venit?
0
30-01-2010, ora 22:55
Hadrianos
Nu este medic/terapeut
Hadrianos
Buna ziua.S-ar putea sa para mai ciudata intereabarea pe care o voi pune dar prietenei mele i-a venit ciclul de 2 ori intr-o luna.si s-a speriat destul de tare.este aceasta o probleme sau e ceva ce se mai intampla...? si care poate fi cauza.spunea ca i e rusine sa spuna profesorului la ora de sport cand e pe stop si face totusi sport cu consecinca ca o doare tare burta dupa ora;s-ar sa aiba un efect negativ asupra ei acum sau in viitor acest lucru..sau chiar sa fie motivul pentru care i-a venit menstruatia de 2 ori intr-o singura luna?Va multumesc.
0
10-02-2010, ora 02:17
elena_87
Nu este medic/terapeut
elena_87
Buna seara ! De curand am vb cu o prietena si ii povesteam ca mie pe timp de noapte in timpul menstruatie nu imi curge absolut nimic, dar pe timp de zi totul e normal.este normal sa se intample asta.?. ma facut sa ma ingrijorez pt ca mia zis ca normal este ca noaptea sa curga.
0
20-03-2010, ora 10:06
Anna Maria23
Nu este medic/terapeut
Anna Maria23
Buna sunt Anamaria am 15 ani si as vrea sa aflu si eu de ce nu am menstruatie de 1 saptamana si 3 zile..trebuia sa am pe 10 sau maxim pe 14 si nu mi-a venit nici acum, imi curge doar un lichid alb-galbui..ultimul contact sexual a fost aseara dar in urma cu 1 saptamana am simtit cum penisul prietenului meu se intareste asa dintr-o data in mine si dupa 3 secunde s-a facut mai moale..se poate sa se fi intamplat ceva si de aceea sa nu ma fi imbolnavit ink??:((va rog raspundeti-mi urgentt..:|nu stiu ce sa fac sunt disperata..sau spuneti-mi dak poate sa fie o dereglare:((:|
0
20-03-2010, ora 10:24
Anna Maria23
Nu este medic/terapeut
Anna Maria23
Imi raspunde si mie cineevaa??:((:((
0
20-04-2010, ora 16:29
Nikitisin
Identitate neconfirmată
Nikitisin
Ar trebui sa faci un test de graviditate pentru a exclude o sarcina, caci у posibil ca prietenul tau sa ejaculat atunci.ar mai trebui sa mergi la un medic ginecolog pentru niste investigatii suplimentare de a exclude alt patologii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •