Menstruatie combinata cu ovule, antibiotic si anticoncecptionale.

29-11-2016
MihaelaER
Nu este medic/terapeut
MihaelaER
Buna seara! Sunt putin panicata, iar cum nu pot ajunge la ginecolog decat la sfarsitul saptamanii viitoare incerc sa ma calmez. Doctorul ginecolog mi-a prescris un antibiotic pentru o infectie urinara, si de asemenea mi-a prescris si ovule KLION - D100. Intre timp, am intrat si in saptamana de pauza a anticonceptionalelor, iar dupa 5 ovule folosite mi-a venit menstra, ovule pe care le-am folosit inclusiv in perioada menstruatiei, nefiind specificat pe prospect ca nu ar trebui luate ( la altele era specificat) iar domnul doctor nu mi-a spus nimic in legatura cu aceasta situatie. Problema mea acum este ca menstruatia in prima zi a fost normala, am eliminat moderat, a doua zi putin si s-a oprit pana seara urmatoare cand a revenit, dar s-a oprit iar in urmatoare zi. Mentionez ca a fost redusa dpdv cantitativ si ca pana sa incep antibioticul cu o zi sau 2 inainte am avut un contact sexual neprotejat, stiinu-ma asigurata de pastila, iar dupa inceperea tratamentului nu am mai avut niciun contact. As face un test de sarcina, dar cred ca este cam devreme si imi e frica sa nu fie neconcludent. Marea mea intrebare fiind : este posibil sa fiu insarcinata ? Multumesc anticipat de raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul