Menstruație după intrerupere de sarcina

13-02-2019
Vivien 43
Nu este medic/terapeut
Vivien 43
In data de 29. ianuarie, acum 2 saptamani am avut o intrerupere de sarcina.Oare e normal sa-mi vina ciclul acuma peste 2 saptamani?Normal nu ar trebui sa treaca vreo 3 sau 4 saptamani de la intrerupere?Mentionez ca inca un pic de varsaturi am numai.
4 comentarii
0
15-02-2019, ora 13:44
Elena0012
Nu este medic/terapeut
Elena0012
Si eu am facut un chiuretaj pe 9 ianuarie iar menstruatia mi-a venit abia pe 13 februarie si pe 14 mi-a trecut! Mentionez ca am avut sarcina fara embrion! Normal medicul spune ca menstruatia trebuie sa vina intre 3 si 6 saptamani dupa chiuretaj!
0
15-02-2019, ora 14:16
Vivien 43
Nu este medic/terapeut
Vivien 43
Multumesc!intre timp m-am interesat de la un medic si asa se zice ca e normal daca intre timp este un picuti de sangerare pt ca se curata organismul; da exact asa se zice ca normal dupa chiuretaj peste 3-6 saptamani o sa fie o menstruatie normala!O zi buna!
0
15-02-2019, ora 15:08
Elena0012
Nu este medic/terapeut
Elena0012
Astept si eu luni sa merg la medic! :( eu am avut o singură zi de menstruatie. Imi este teama sa nu fi avut complicatii la chiuretaj, pentru ca am si sangerat pe parcursul timpului intre chiuretaj si asa zisa menstruatie. Nici nu sunt in țară.
0
15-02-2019, ora 16:18
Vivien 43
Nu este medic/terapeut
Vivien 43
Uhh.Eu nu stiu unde sunteti si unde si cine a facut chiuretajul dar normal in ziua chiuretajului e normal sa sangerati o zi.dupa aceea nimic.asa a fost la mine dar eu am fost la spital.am fost internata.si ziua aceea si ziua urmatoare mi sa facut un ecograf daca e totul in regula.mi sa scris pe cateva zile antibiotice si dupa patru zile am fost la control la ginecologul meu si bineinteles si ecograf a fost facuta.Daca faceti macar un ecograf undeva atunci normal se vede daca totul e in regula.eu zic daca nu va doare nimic, nu simtit durere in abdomen atunci e ok.eu de exemplu numai atunci trebuie sa ma duc inapoi la control dupa ce am avut menstruatie.dar cum au zis doctorii de la chiuretaj in colo 3-4 maxim 6 saptamani trebuie sa apara menstruatia si intre timp poate apare pe cateva zile un pic de sangerare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul